Narozeniny (TV film)

Československo, 1974, 18 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl
  • Rodriguez

Manžel toho chce moc a manželce by stačilo tak málo. Jenže se hádkou odcizí a jen těžko k sobě hledají cestu zpět. 20%(2.4.2017)

Bakalářská povídka na téma "Co budeme dělat v sobotu?" se nese lehce ve stylu seriálu Randall a Hopkirk (V. Menšík ve světlém obleku jako duch neustále vstupuje do děje a mele pantem). No, jinak je to v zásadě o tom, že se občas všichni chováme jak kreténi...(1.11.2016)

Neviditelný Vladimír Menšík průvodcem a instruktorem banální manželské hádky. Ovšem, co je platno kárat, co je platno kázat.(10.11.2016)

V podstatě málo zábavná historka o komunikaci v manželství, ale krásně okořeněná Menšíkem v bílém obleku glosujícím to z pozadí. Tímhle stylem by se dal natočit celej film. Vlastně kdysi v Anglii už takhle natočili seriál. O Hopkirkovi.(3.1.2017)

Tentokrát je povídka vedena jako instruktážní pořad o upřímnosti, tvrdohlavosti a zažehnání manželské krize. Scénku sehráli Milena Dvorská s Jiřím Zahajským a po celou dobu to komentuje Vladimír Menšík, který, jak známo, byl ve své době uvaděč bakalářských povídek. A dle jeho komentářů mě tak napadá jediné. Nebyl takhle náhodou v roli odborného poradce člověk v oboru, tedy MUDr. Miroslav Plzák, CSc. ? Příběh je odvyprávěn cíleně pro poučení, takže kýč z toho jenom raší. Ale co. Pokud se to nějakým způsobem uplatnilo, tak není co řešit.(2.11.2016)