poster

Tele (TV film)

Krátkometrážní

Československo, 1974, 20 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • Marthos
  *

  Veselá historka ze života pracujícího lidu. Zcela passé.(20.10.2018)

 • argenson
  **

  Obermaierová ještě za fešandu, krátce předtím než začala hrát semetriky. Ovšem mít doma takovýho kreténa, byl bych za semetriku už tady.(27.12.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Příběh o ženské odhodlanosti a vytrvalosti a především o mužské tvrdohlavosti. I když děj pochází ze socialismu, ve své podstatě by se klidně mohl odehrát i dnes. Pánové prostě v hojné míře bývají zásadový a hlavně hlavou rodiny, takže co řeknou, tak bude a hotovo. Happy andové zakončení povídky je typicky bakalářské, takže konec musel být jasný naprosto každému. Natočeno je to dobře a je škoda, že z toho nebyl delší film.(4.11.2016)

 • LadyPupu
  **

  Já tímto děkuji České televizi, že po delší době vyhrabala z temnot archivu tento zapomenutý bakalářský příběh na téma "Když ty se nezajímáš o moji práci". Pravdou je, že si ho klidně ČT mohla nechat schovanej, protože zas takovej šlágr to není. Jaruš v roli emancipované ženy je dobrá, emancipace jako taková je důležitá, ovšem chápu i manžela, že nestojí o to, aby mu manželka chodila domů smradlavá a ještě měl na starost fakany. Vlastně chápu obě dvě strany, to ale neznamená, že se tím kvalita příběhu zvyšuje. Nezvyšuje.(3.11.2016)

 • Rodriguez
  ****

  Neústupná žena neudělá první krok, aby ustoupila paličatému manželovi. Pracovat prostě za každou cenu bude. 80%(2.4.2017)