The Ivory Game

Dokumentární

Rakousko, 2016, 112 min

Richard Ladkani

Naléhavá sonda do problematiky obchodů se slonovinou v Číně a do světa vrahů a lovců, kteří za posledních čtyřicet let snížili populaci slonů v Africe o více než polovinu (přibližně každých 15 minut je brutálně zabit jeden slon, a to jenom proto, aby si z jeho klů nějakej zámožnej exot udělal dekoraci)! Dokument roku!(5.11.2016)

80% ... Začarovaný kruh honby za slonovinou a ľudskej nechutnosti, ktorá nemá hraníc. Ľudstvo sa naozaj spamätá asi až keď už nebudeme mať dôvod rozprávať o biodiverzite. Slony sú majestátne zvery, ktoré si zakladajú početné rodiny, odovzdávajú si znalosti a skúsenosti z generácie na generáciu, majú obrovskú pamäť a zabiť jedného z nich, by bolo pre človeka ako zabitie člena rodiny. Srdce mi puká pri pohľade na také zverstvá.(17.3.2018)

Vynikajici dokument, ktery zpracovava problem slonoviny detailne ze vsech uhlu. Od zacatku v africkych stepich, kde se spousta lidi opravdu snazi bojovat primo proti nebezpecnym zabijakum az po koncovy trh v Cine, ktery je propleteny s mafii a politikou. Poutave natoceny a velice emocionalni. Nekolikrat mi to vehnalo slzy do oci, jaci jsme jako litsvo otresni a jak se chovame k nasi planete.(26.3.2017)