Bostonský maraton: Atentát

Paul Brill

Ricki Stern, Anne Sundberg

Keiko Deguchi

• nascendi

Kvalitne zostavený dokument o atentáte, ktorého obeťou sa stalo relatívne málo osôb, ale ktorého zbytočnosť a krutosť voči nevinným zasiahne každého diváka. Okrem obvyklej dejovej línie (atentát, vyšetrovanie, odsúdenie páchateľa) je mimoriadne významné sledovanie osudov niekoľkých obetí, ktoré mali to "šťastie", že prežili. Citlivo je vyjadrené, že pre ne atentátom, ani dolapením páchateľa nič nekončí, že v svojom boji o návrat k ako-tak znesiteľnému spôsobu života pokračujú naďalej bez prehnane optimistických vyhliadok. Najviac ma pobúrilo, že štát, ktorý sa nepostaral o bezpečnosť svojich občanov, štát, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť aj nepoisteným, tak tento štát sa nedokáže postarať o zdravotné pomôcky tým, ktorí prišli o svoje končatiny bez najmenšieho zavinenia. Malo by byť predsa psou povinnosťou takéhoto štátu, aby sa o takto postihnutých bezplatne postaral až do konca ich života. Možno by to nestálo viac, ako výstroj amerického vojaka do 21. storočia.(26.1.2017)

Hodně silný dokument.(15.1.2017)

Já nechci být sprostá, ale mě tyhle věci tak nas..! Zmetci! Je to natočené dobře, stručně a je mi z toho až zle. Dokument naprosto reálný, tvrdý a upřímný.(3.12.2016)

Naprosto nekompromisní dokument ve kterém najdete vše podstatné.(26.11.2016)

• vodkasesemte

Takových maratonu by mělo být víc. Měli bychom světu ukázat, že se nebojíme. Čím více na nás dopadá temnota, tím je třeba více odpovědět teplem a světlem.(12.6.2017)

Jsou pripady kdy trest smrti je adekvatni trest.A ne ze ne.(14.4.2017)

Dobre úrobený dokument o útoku na Boston ktorý sa udial na maratóne v roku 2013. S veľkým množstvom videozáznamov vytvára autentickú nielen celej akcie ale aj samotného útoku. Dokument je zameraný hlavne na ľudí čo útok prežili a teraz sa snažia svoje životy zase uviesť normálneho tempa. To všetko dotvára emotívnu atmosféru pri ktorej sa len ťažko dajú zadržať slzy.(14.4.2017)