Bon Jovi

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 1995, 59 min

Jon Bon Jovi

Záznam koncertu jedné z nejúspěšnějších hudebních skupin posledních deseti let z londýnského Wembley v červnu 1995. Bon Jovi (zpěvák Jon Bon Jovi, kytarista Richie Sambora, klávesista David Bryan a bubeník Tico Torres) patří k nejúspěšnějším hudebním skupinám posledních deseti let. Jejich podmanivá živá vystoupení a charakteristický hudební styl si získávají obecenstvo po celém světě. Jejich první desetiletí úspěšné dráhy bylo završeno skvělým albem největších hitů "Cross Road", kterého se prodalo 12 milionů kusů. Na jaře 1995 se skupina rozjela na světové turné, během něhož vystupuje převážně na stadionech. "Turné se neslo ve znamení myšlenky, že na světě je jen jedna či dvě země, kde jsme ještě nikdy nehráli," říká Jon Bon Jovi. "Jednou z nich byla Indie, takže jsme šňůru zahájili v Bombaji. Chystáme se také do Japonska, pak do Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Ausrálie a na Nový Zéland. Dohromady se tedy objevíme ve více než 40 zemích." K televiznímu natáčení si štáb vybral koncert Bon Jovi v londýnském Wembley, který se konal 25. června 1995 za přítomnosti 72.000 fanoušků. (HBO Europe)