Parťáci

Publicistický
Česko, 2016, 25 min

Účinkují:

Adam Mišík

Co se stane, když se sejde parta kámošů a pořádně to rozjedou? Výzvy, soutěže, sociální experimenty, YouTubeři a známé osobnosti tak, jak je prostě neznáte. (TV Prima)

RedAK odpad!

Abych svoji kritiku tohoto velkolepého televizního opusu magnum zahájil na intelektuální úrovni jeho diváků, dovolím si úvodní slova věnovat jedné moudré latinské frázi, jež mě už dlouho provází po stezkách osudu. Takže tedy, tři čtyři, virbl prosím... arcanum boni tenoris animae... slyšíte, jak něžně ta slova rezonují ve vaší duši? S tímto honosným úslovím jsem se setkal již jako mladičký chlapec, běžně se překládá jako tajemství dobré nálady a je vytesáno na každém podtácku od Starobrna. A nyní přejděme k meritu věci. FTV Prima a její kouzelná továrna na zázraky nám letos přímo z výrobní linky naservírovala novodobé moderní unikum - pořad Parťáci. Jak prozrazuje anotace, tento publicistický klenot je obdařen až geniálně jednoduchým konceptem; uzavřeme pět velikánů jednadvacátého století do jedné místnosti a necháme je mezi sebou svévolně interagovat. Tím bude dosaženo maximální nevyzpytatelnosti narativních prvků; ovšem ani přesto nehrozí, že by se nepozorný divák mohl zřítit do psychedelické propasti nepochopení. Pilířem jeho smyslů bude totiž sestava pěti Parťáků - prvním z nich je profesionální artový youtuber Vláďa, širokou veřejností uznávaný především za populární vědecké videoexperimenty, ve kterých se snaží svoje vlastní střevní plyny nachytat do mikrotenových sáčků. Druhým Parťákem je playboy a gentleman Adam Mišík; jde o prvního českého zpěváka, kterého se podařilo vypěstovat z pubického ochlupení Petra Kotvalda. Ženský element zde zastává půvabná slečna Veronika, která od útlého dětství trpí genetickým defektem známým jako 'koní rypák'; lékaři se doposud nedokázali shodnout, zda je na vině Downův syndrom anebo dávná nehoda, při níž malé Verunce uvízla hlava v tatínkově svěráku. Čtvrtým parťákem je korpulentní autista známý jako Peeetaaa - magický pseudonym, který se bude divákům vybavovat společně s uměleckými jmény jako Amadeus nebo Katy Perry. Peeetaaa je hrdým absolventem čtyř tříd základní školy a jeho slovní výbava pojme jak slangové výrazy typu lol woe omg, tak odborné termíny jako židle nebo stůl. A pověstným ovocem na dezertu budiž mladý pohledný moderátor Radek, stačí ho jen chvíli pozorovat; jeho hbité reflexy, jeho rytmická gestikulace, jeho pružná mimika, jeho živočišná řeč těla - to vše jako příznaky počínající Parkinsonovy choroby. Je nutné upozornit, že rozumově slabší jedinci jen se dvěma vysokými školami nemají žádnou šanci intelektuálně vstřebat tento konverzační gejzír moudrosti. V minulosti se dokonce několik povstalců pokusilo zachytit a pochopit mimorozumové schopnosti svatých Parťáků, ale všechny tyto nešťastné pokusy skončily mnohaletým kómatem. Co se bude dít dál? Zdravý a přirozeně fungující organismus televizní tvorby je empirickou zárukou, že tento revoluční formát bude nucen čelit útokům méně talentovaných plagiátorů z řad ostatních televizních stanic. Nebude to trvat dlouho a TV Nova jistě přijde s pořadem Kámoši, na Barrandově se zrodí Společníci, Česká televize uvede cyklus Obchodní partneři, určitě nás čekají i youtube projekty jako Známí nebo Náhodní lidé, zkrátka každý se bude chtít na značce Parťáci nějak přiživit. A každý se svými ubohými záměry ztroskotá už v přístavu. Protože Vláďa, Adam, Verča, Peeetaaa a Radek jsou nenahraditelnými duchovními vůdci... Duo cum faciunt idem, non est idem! () (méně) (více)

st.jim odpad!

Pro objektivní názor jsem se podíval na celý jeden díl. Týden jsem musel být naložený v lihu, abych se z toho dostal. Od té doby vždy, když slyším slovo "Parťáci," naskočí mi beďar na (_._) ()

ZeroCZ1233 odpad!

Může mi někdo z autorů, kteří se tváří jako "dospělí" lidé, prozradit to tajemství, v čem je tento hnus tak dobrý, že se pouští do televize? Děkuji za odpověď. ()

Schizeus odpad!

Veleúspěšný publicistický pořad České produkce... Doporučuji všem, kteří byli z úřední moci zbaveni vlastní příčetnosti, pacientům léčeným lobotomií a lidem, kteří postrádají jakýkoliv pojem o realitě... ()

Smokey1468 odpad!

Proč furt tahaj do televize ty šašky z youtube ? To rovnou můžou vzít někoho náhodně na ulici a vyjde to na stejno (né-li líp). ()

Bernyz odpad!

Nedávno jsem si říkal, jestli je v televizi větší hovadina než Aliho parťáci. Je - tohle. Ukradenej formát v režii COOLu je ještě horší než Aliho originál. Bravo! ()

Sweat55 odpad!

Kriste pane co to zas je v té televizi? Člověk se na ní pár měsíců nedívá a když už se rozhodne ji zapnout, vyleze na vás tohle monstrum. Děsivější než ta pizda z The Ring. Jedno obří WTF ()