poster

Epidemie svobody

 • Česko

  Očkování

  (neoficiální název)
 • anglický

  Epidemic of Freedom

 • Slovensko

  Epidémia slobody

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2017, 67 min

Hudba:

Martin Tvrdý
(další profese)
 • zette
  *

  Zajimave tema v naprosto nepouzitelnem dokumentu. Poslouchat rozhovory dvou hlavnich hrdinu je velky zazitek...(3.3.2019)

 • xxmartinxx
  ***

  No celé je to velmi podezřelé, ale dokumentu se bohužel nedaří najít pevnou půdu pod nohama, aby vykomunikoval víc, než že si na téma očkování obyčejný člověk názor nemá jak udělat a musí jednat "intuitivně".(15.3.2017)

 • Rex Mundi
  *

  Teraz už viem, čo sa dá schovať pod termín "autorský dokument" - subjektivita, amatérizmus, diletantstvo. Toto bude asi milovaný dokument antivaxerov, ale ja som v ňom nepočula jediný skutočný argument. Mamička dokumentaristka má v rodine astmu, takže nebude očkovať svoju dcéru, lebo by určite dostala astmu kvôli tomu... hmm... obdivuhodná mentálna skratka. Spolu s inými matkami sa ubezpečujú o tom, aké je očkovanie škodlivé a majú tam jedného pediatra, ktorý verí, že očkovanie spôsobuje autizmus (asi čítal slávnu falošnú Wakefieldovu štúdiu, hurá). Plus jednu múdru právničku, ktorá sype formulky. Okrem toho sa sťažujú, že vraj očkujúci rodičia sú voči nim agresívni - ale jediné, čo v dokumente vidieť, je ich vlastná agresivita voči ministrovi zdravotníctva, ktorému nedovolia dokončiť (umiernený) prejav. Bola som zvedavá, ako sa to celé vyvinie, ale keď tá krava nebeská vyhlásila, že ak by jej neočkovaná dcéra dostala čierny kašeľ, tak ho "v pohode dá", tak u mňa skončila. Ukázala mi iba to, že matkám ako ona dobre jebe. Nie som si celkom istá, či práve toto mala vysielať ČT...(10.7.2018)

 • Mirasha94
  *

  Čekala jsem dokument shrnující pro a proti na základě kvalitních argumentů a zhodnocení situace v ČR. Místo toho jsem dostala záběry "duchaplné" debaty u skládání prádla, záběry na nevyslyšené ženy při debatách atp. Jediný kdo v dokumentu vystupoval byl jeden pan doktor, který tvrdil, že očkování by mělo být dobrovolné, protože také škodí, ale pořádné argumenty z jeho strany nezazněly. Doktoři zastávající opačný názor se asi pro jistotu neobjevili vůbec. Advokátka byla k ničemu, hlavně že měla v každém záběru víno na stole. Vlastně mi to neřeklo vůbec nic, kromě toho, že pokud nebudete očkovat nemusí se vaše dítě dostat do školky. Ztráta času něco takového sledovat.(28.6.2018)

 • filmovyfan
  ***

  Epidemie svobody představuje jistě velmi zajímavý pohled na problematiku povinného očkování u nás. Já jsem šel na tenhle film nevyhraněný a očekával jsem, že si na tuto problematiku udělám názor podpořený jasnými fakty. Nestalo se, odcházím z kina, ale ten názor pořád nikde, a vím, že to nemusí být chyba paní režisérky, která se mimochodem účastnila, po skončení projekce, debaty na ono téma.(24.3.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace