Finálového střetnutí Stanley Cupu mezi Pittsburgh Penguins a chicagskými Black Hawks se účastní kromě tisíců diváků také viceprezident se starostou. Stadion je ale obsazen a podminován teroristy, kteří žádají obrovské výkupné. Ke smůle zločinců je tu ale požární technik Darren McCord. Všechno by jim možná vyšlo, kdyby jeden z nich neudělal tu chybu, že jako rukojmí odvlekl do viceprezidentovy lóže i Darrenovu malou dcerku Emily, kterou i se synem vzal na zápas. Darren jednoho z teroristů donutí, aby mu prozradil, kde jsou uloženy nálože. Pak likviduje jednoho teroristu za druhým, odstraňuje nálože rozmístěné po celém stadionu a ještě si stačí, aby unikl pronásledovatelům, odskočit do brány "tučňáků", aby brilantním zákrokem zvrátil nerozhodný stav zápasu. (TV Nova)

Dever

Soundtrack John Debney: 1. Main Title/Kitchen Fight [5:34] ,2. Finding the Bombs [2:33] ,3. Seeing Tyler [1:00] ,4. Locker Room Chase [2:29] ,5. Choppers/Scaling the Dome [4:02] ,6. Race Against the Clock/The Abduction [6:37] ,7. Countdown [0:45] ,8. Rooftop Battle [5:26] ,9. Chopper Explodes/Resolution [2:02] ()

tron

Van Damme zjavne odkukával od Seagala. Len čo režijne debutoval Aljaškou v plameňoch, belgická puma debutovala Súbojom cti. A len čo Seagal hral v akčniaku z uzavretého priestoru (Prepadnutie v Pacifiku), Jean-Claude rýchlo do svojej filmografie pridal spriaznenú (ale podstatne menej zábavnú) Náhlu smrť. Tentokrát priestor nie je až taký uzavretý (ide sa skôr niekde na úrovni mrakodrapu z prvej Smrtonosnej pasce), ale inak fajn. Konzistentné, neurážajúce a veľmi neprekvapivé akčné béčko. O tom, že skutočne nejde o žiadne žánrové veľdielo (a zďaleka ani o jeden z najlepších Van Dammeho kúskov) ostatne asi dostatočne vypovedá fakt, že keď sa vysloví názov tohto filmu, všetci si spomenú maximálne tak na scénu s tučniakom... a tým to hasne. Scenár je predvídateľný (scenárista Policajnej akadémie 3-4 sa nezaprie), réžia Petra Hyamsa (s ktorým dal Van Damme rok dozadu dokopy podobne priemerného Timecopa) a rozpočet síce nie je zlý (35 miliónov), ale nie je dostatočne dobre využitý. Achillovou pätou nevýnimočnej snímky je slabý kasting v čele so značne nepostačujúcim ústredným zloduchom v podaní béčkara Powersa Bootha (divný hixploitation Južanská pohostinnosť alebo čudné Prekliate tajomstvo s Rutgerom Hauerom). Našťastie, prostredie rozľahlého štadióna so zákulisím je zaujímavé, originálne a atraktívne, za čo určite palec hore. Náhla smrť sa paradoxne dostala do kín v rovnakom roku, ako tretia Smrtonosná pasca, ktorej prvý diel dodnes patrí medzi klasiku „uzavretých priestorov“, pričom ale trojka sa paradoxne neodohrávala v uzatvorenom priestore, ale v New Yorku a vďaka tomu Náhla smrť bola minimálne po stránke zápletky viac smrtonosnopascovejšia, než samotná Smrtonosná pasca 3. Diváci naozaj neboli nadšení: film s rozpočtom 35 miliónov ich na celom svete zarobil len 44. ()

Jara.Cimrman.jr

JCVD v roli hasiče Darrena McCorda, který podává srdceryvný výkon na ledě v dresu pittsburghské legendy Toma Barrassa? Dává to smysl? Ani ne, ale o to mi nejde. Mne zkrátka musí uspokojit akční film z hokejového prostředí, v němž hrdina při své béčkové misi ohromuje kopacími technikami ve výstroji hokejového brankáře. Taková sranda se nevidí každý den. ()

Melies

3 / 10 Upozornenie! Nasledujúci komentár sa nesie v dosť mrzutom duchu a tak nie je vylúčené, že sa v ňom sem-tam objaví nejaký ten spoiler. Na druhej strane, musím ihneď dodať, že Náhla smrť ani zďaleka nepatrí medzi tie filmy, ktoré stoja a padajú na dejových zvratoch a scenáristických vychytávkach, práve naopak - ide o ďalší z dlhej rady tuc-tuc akčňákov, pri ktorých mozog ak nie prekáža, tak rozhodne celkovému dojmu nepridáva. Bohužiaľ, jeho myšlienková zaostalosť nie je natoľko do očí bijúca, aby vás nechala príjemne ľahostajných. Bohužiaľ. Peter Hyams a jeho kolegovia od fachu nám tu totiž naservírovali práve onen druh logických prešľapov, ktoré sú už len a len tupé. Nie zábavne tupé, ale tupé. A neoriginálne a nudné a čo je najhoršie, myslené smrteľne vážne. Výsledkom toho všetkého sú scény, v ktorých si Van Damme, mimochodom, silne nezvládajúci svoju rolu, s pomocou pár kusov harabúrd zostrojí akýsi elektronický vystreľovač šípok len preto, aby s ním výsostne trápnym spôsobom obkrágľovaľ jedného jediného záporáka a hneď nato sa takmer dal sám zabiť, alebo scény, v ktorých sa fackuje s teroristkou prezlečenou za maskota pittsburských tučniakov. To by sám o sebe nebol zatratenia hodný výjav, vôbec nie, ide o jeden z tých vtipnejších nápadov, ale ak sa to celé odohráva uprostred miestnej kuchyne, ktorá je už dávno po zatváracej dobe, no aj napriek tomu v nej elektrická rúra frčí na plné obrátky, vo fritéze sa pre každý prípad pripravujú hranolčeky a mne neznámi prístroj a zároveň záhuba spomínanej teroristky je zapnutý a vždy po ruke, nemôžem sa zbaviť dojmu, že nejde o nič iné ako o úbohé scenáristické barličky. Keby si náš hasič a bývalý expert na výbušniny (to možno vysvetľuje, ako je možné, že na prvýkrát našiel všetky výbušniny porozhadzované po celom štadióne.. a možno aj nie) po úspešnom boji aspoň dal ešte teplý hambáč a prehodil nejakú tú suchú hlášku, nepoviem ani slovo a z chuti sa zasmejem, ale kde nič, tu nič. A to sú len dva príklady z mnohých. Ďalším veľkým problémom je aj absencia charizmatického hlavného sviňáka - bývalý kvázi-patriotický agent CIA moje pochybné chúťky naozaj neuspokojí. Zato ufňukaných, otravných sopľošov dostaneme hneď v rodinnom, dvojitom balení. Hanba. Jediná vec, ktorá mi zabránila dať smutnú jednu hviezdičku, bol Van Dammov nepochopiteľný, no konečne skutočne zábavný výlet na ľad v brankárskej výstroji priamo uprostred finále Stanley Cupu. Hárdkor! ()

Shit

Tak taková vykrádačka se jen tak nevidí. Tohle snad ani neni vykrádačka, ale spís kopie smrtonosný pasti. Ale co, jako akční pokoukání to poslouží dobře a o to přece jde. Ale i tak je tady Van Damme trochu z formy v těhle letech ještě točil celkem slušný filmy a tohle je o stupínek níž než třeba univrzální voják nebo Timecop ()

choze

"Byl jste v kontaktu s útočníky?" - "Dva jsem zabil. Je to kontakt?" Moje další vandammovské guilty pleasure. Scénář je slabý odvar Smrtonosné pasti, kde mrakodrap nahradil hokejový stadion během finále Stanley Cupu, ale tasí pár zábavných hlášek a ozvláštňuje jinak nudnou akci, jak se dá. Van Damme tak bojuje s teroristou v kostýmu tučňáčího maskota, dalšího zlikviduje vodní pistolkou a nebo se během hry vydá inkognito na led. A typicky nonšalantní devadesátkový záporák taky baví. "Věříte, že je to výbušný?" - "Moc ne." ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi dobrý príbeh o požiarnikovi, ktorý behom finále Stanley Cupu zisí, že štadión obsadila skupina teroristov, ktorí majú jeho dcéru a chcú peniaze, inak aktivujú nastražené bomby a tak požiarnik musí celú situáciu zachrániť. Spracovanie nie je zlé, film nemá žiadne slabé miesto a celý čas si drží slušné tempo, ale viacero prvkov ako hľadanie výbušnín mi moc nesadlo a hlavne jeho akčný potenciál nie je dostatočne využitý. Ale zase musím oceniť veľmi dobrú scénu, kde je Van Damme niekoľko minút brankárom. Akcie je pomerne dosť a je aj celkom dobrá, ale skôr ma sklamala. Súbojov je málo, sú moc zostrihané, vždy sú len proti jednému protivníkovi a aj s tým má Van Damme problémy a aj spôsob ich ukončenia mi neprišiel dostatočne zaujímavý, podobne sú na tom aj prestrelky, chýba mi tu nejaká väčšia akcia z týchto kategórií alebo nejaký skutočne dobrý moment. A zvyšná akcia už je pomerne originálna a aj dobrá, ale tento typ akcie ma už v tomto žánri až tak moc nezaujíma. Najviac sa mi páči originálny súboj s maskotom. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Van Damme v najlepších rokoch, veľmi dobrý hlavný záporák a aj vedľajšie postavy dokážu zaujať. Réžia je celkom slušná a rozhodne dostatočná, ale niektoré nedostatky by sa určite nájsť dali. A technická stránka je väčšinu času veľmi dobrá, rozpočet je vidieť, ale niektoré efekty, hlavne záver s vrtuľníkom je veľmi zlý a tiež samotný hokej pôsobí veľmi amatérsky. Tento typ príbehu mám veľmi rád a aj Náhla smrť ma vždy dobre zabaví, len škoda, že po akčnej stránke je to Van Dammov výrazný podpriemer deväťdesiatych rokov. 72% ()

Kaka

Další z legend. Van Damme zvládne všechno. Vykosí teroristy, zvládne akrobacii a ještě k tomu předvede brankařský zákrok roku. Je to sice úsměvné, ale své kouzlo to má, především pak pro fandy devadesátek. Souboje slušné, záporák vysoce elegantní a vizuální efekty velmi nevyrovnané. Od těch dobrých (raketomet) až po ty neuvěřitelně trapné (zpomalovačka helikoptéry). V "over the top" závěru už se člověk jen velmi těžko udrží nesmát se, ale je potřeba tygra z Belgie brát trochu s rezervou. Klišovité a dost průměrné. Co jiného od Hyamse čekat. ()

Falko

Tento film som dobrych par rokov nevidel a zostal mi v pamäti, ako celkom slusny zabavny akcak na styl SMRTONOSNEJ PASCE (1988), preto som tu mal dlhodobo 4 hviezdicky a tak nizke hodnotenie nebolo pre mna pochopitelne. Avsak vcera som si pozrel reprizu a vsimol som mnoho zbytocnych chyb, kvoli ktorim tento film klesol na nizsiu uroven, co je skoda. Prva polovica sa rozbiehala celkom slusne, ale v druhej pokazili tvorcovia vsetko, co sa len dalo, napr. zhoreny agent, Van Damme ako brankar a podobne. Ak by som bral cely film cisto ako akcnu zabavu, pri ktorej treba vypnut mozog, kludne aj 4 hviezdicky, ale takto som musel o jednu dat menej, aj ked stale ma to bavilo, pretoze tieto tipy filmov o teroristoch mam jednoducho rad. ________ Jean-Claude Van Damme - (Darren McCord) +++ Powers Boothe - (Joshua Foss) +++ Raymond J. Barry - (Viceprezident) +++ Whittni Wright - (Emily McCord) +++ Ross Malinger - (Tyler) +++ Dorian Harewood - (Hallmark) +++ Kate McNeil - (Kathi) +++ Michael Gaston - (Hickey) +++ ()

castor

Ubohé děvčátko nezachránil. Odešel tak od hasičského sboru, aby si to coby mrštný bezpečnostní kontrolor mohl rozdat s bandou teroristů na zimním stadionu – protože boj o Stanley Cup vrcholí. Je plný dům a teroristé myslí své výhružky hodně vážně. To my, diváci, musíme opustit vážnou tvář a uvědomit si, že sledujeme jeden z Van Dammeových skrz naskrz průměrných počinů (ano, řadím se mezi ty, kteří si myslí, že natočil i leccos v daném žánru nadprůměrné). Velká škoda, že Peter Hyams je jen obyčejný řemeslník. I akční sekvence předkládá nevzrušivě, unyle a mít méně štědrý rozpočet, mohl to být pořádný průšvih. Powers Boothe je mimochodem elegantní záporák!! ()

Wacoslav1

No je to sice ptakovina to nezpochybnuju ale stejne se mi zda mistni obec k tomuto snimku ponekud prehnane kriticka Zan je tady jeste velkej pan hasic co zkope falesnyho tucnaka zneskodni bomby a jeste si vystrihne vedlejsak v hokejovy brance a zaporak Powers Boothe je proste bozi a pokud nekomu vadi kour staci rict ()