Náhlá smrt

Náhla smrť

Akční / Drama / Thriller

USA, 1995, 106 min

• fmash

Jeden z typických zástupců žánru. Kopíráková rodinná situace, kopírákoví antagonisté, zcela zapomenutelná kopíráková zápletka. Na druhou stranu záporák je fakt dost drsňák, což je asi jediná věc, u které nepřemýšlím, jak to, že se tenhle biják vynořil z let devadesátých a kde se těch deset let mohl zaseknout.(16.1.2013)

• JohnSmith

Pokud bysme hledali někoho,kdo phřbil už tak nic moc kariéru van Damma, museli bysme ukázat na Petera Hyamse.Jejich předchozí společný počin Timecop sice nebyl až tak špatný a poměrně i vydělal, ale to co tihle pánové předvedli v Náhlé smrti vypadá jak parodie na akční filmy,která je myšlena bohužel naprosto vážně. Traumatizovaný hasič, který je přeborník v karate dostane práci na hokejovým stadionu, kde se schyluje k poslednímu zápasu o Stanley Cup. To co van damme předvádí je vrchol trapnosti,chvílema se zdá, že ani není schopen se hýbat.Jediná zajímavá scéna je bitka s tučňákem v kuchyni, za kterou si film zaslouží aspoň jednu hvězdu. Ostatní herci jsou naprostá katastrofa, což mě hlavně překvapilo u Boothe, ale co naplat,když máte blbej a děravej scénář,tak s tím neuděláte nic. A pokud jde o pana režiséra, tak by měl jít trochu s dobou, páč jeho režije je naprosto nevýrazná a naprosto trapná,což okusil i Arnold v Konci světa,což byl málem i konec jeho kariéry.(14.12.2007)

Jean-Claude Van Damme měl ve většině případů vždy pech, že se z jeho filmů stali jen tuctové béčka a navíc velký počet z nich jen tak pro „zasmání“. Já mám však tohohle chlapíka docela v oblibě a vždy se rád podívám na nějaký ten film, ve kterém se objevil (hlavně tedy ty staršího datumu). Jako skalní fanda Chicaga bych měl být nasraný, ale hokej tady byl odsunut na druhou kolej (nepočítáme-li krátký pobyt na ledě hlavního hrdiny). Po akční stránce jsem se docela bavil – mrtvých bylo dost, více méně jsem se ani moc nenudil a děj odsýpal. Samozřejmě je jasné, že logika tu dostala pořádně zabrat – ale to ve většině podobných filmů (i v těch, ke kterým je tento film nejčastěji přirovnáván). Já dostal chuť si při středečním zasněženém dni pustit něco na relax – no a dostal jsem přesně to, co jsem od toho očekával. Žádné zázraky, ale průměrná podívaná…(7.2.2018)

Tento film som dobrych par rokov nevidel a zostal mi v pamäti, ako celkom slusny zabavny akcak na styl SMRTONOSNEJ PASCE (1988), preto som tu mal dlhodobo 4 hviezdicky a tak nizke hodnotenie nebolo pre mna pochopitelne. Avsak vcera som si pozrel reprizu a vsimol som mnoho zbytocnych chyb, kvoli ktorim tento film klesol na nizsiu uroven, co je skoda. Prva polovica sa rozbiehala celkom slusne, ale v druhej pokazili tvorcovia vsetko, co sa len dalo, napr. zhoreny agent, Van Damme ako brankar a podobne. Ak by som bral cely film cisto ako akcnu zabavu, pri ktorej treba vypnut mozog, kludne aj 4 hviezdicky, ale takto som musel o jednu dat menej, aj ked stale ma to bavilo, pretoze tieto tipy filmov o teroristoch mam jednoducho rad. ________ Jean-Claude Van Damme - (Darren McCord) +++ Powers Boothe - (Joshua Foss) +++ Raymond J. Barry - (Viceprezident) +++ Whittni Wright - (Emily McCord) +++ Ross Malinger - (Tyler) +++ Dorian Harewood - (Hallmark) +++ Kate McNeil - (Kathi) +++ Michael Gaston - (Hickey) +++(31.1.2011)

Ulítlá zábava, ale nevěřím, že to Hyams myslel vážně. :-) Jak se dívence odráží v brýlích ten výbuch vrtulníku, to je přece úžasný záběr. :-) Škoda utahaného začátku, měla to být prdel už od začátku, i když chápu, že všechna ta traumata v amerických filmech se rovněž výtečně parodují. A i když chvílemi (podle mne chtěně) patetické, přesto hodně napínavé.(12.7.2010)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 11 úmrtí. (Epistemolog)

• - Honorář pro Van Damma činil 5 milionů dolarů.Film vydělal 29 milionů dolarů. (M.B)

• - Jean Claude Van Damme začal během natáčení filmu užívat kokain. [Zdroj: Metro] (hippyman)