Náhlá smrt

Náhla smrť

Akční / Drama / Thriller

USA, 1995, 106 min

• MarekT

Díval jsem se vlastně jen proto, že se film odehrává v hokejovém prostředí, a navíc fandím Pittsburghu, který zde sehrává onen zápas o Stanley Cup. Ovšem vyklubalo se z toho typické béčko, jakých je na světě dost a jaké moc nevyhledávám. A ani ten hokej to nijak nezachránil, samotná akce taktéž za moc nestála.(8.6.2009)

• Melies

3 / 10 Upozornenie! Nasledujúci komentár sa nesie v dosť mrzutom duchu a tak nie je vylúčené, že sa v ňom sem-tam objaví nejaký ten spoiler. Na druhej strane, musím ihneď dodať, že Náhla smrť ani zďaleka nepatrí medzi tie filmy, ktoré stoja a padajú na dejových zvratoch a scenáristických vychytávkach, práve naopak - ide o ďalší z dlhej rady tuc-tuc akčňákov, pri ktorých mozog ak nie prekáža, tak rozhodne celkovému dojmu nepridáva. Bohužiaľ, jeho myšlienková zaostalosť nie je natoľko do očí bijúca, aby vás nechala príjemne ľahostajných. Bohužiaľ. Peter Hyams a jeho kolegovia od fachu nám tu totiž naservírovali práve onen druh logických prešľapov, ktoré sú už len a len tupé. Nie zábavne tupé, ale tupé. A neoriginálne a nudné a čo je najhoršie, myslené smrteľne vážne. Výsledkom toho všetkého sú scény, v ktorých si Van Damme, mimochodom, silne nezvládajúci svoju rolu, s pomocou pár kusov harabúrd zostrojí akýsi elektronický vystreľovač šípok len preto, aby s ním výsostne trápnym spôsobom obkrágľovaľ jedného jediného záporáka a hneď nato sa takmer dal sám zabiť, alebo scény, v ktorých sa fackuje s teroristkou prezlečenou za maskota pittsburských tučniakov. To by sám o sebe nebol zatratenia hodný výjav, vôbec nie, ide o jeden z tých vtipnejších nápadov, ale ak sa to celé odohráva uprostred miestnej kuchyne, ktorá je už dávno po zatváracej dobe, no aj napriek tomu v nej elektrická rúra frčí na plné obrátky, vo fritéze sa pre každý prípad pripravujú hranolčeky a mne neznámi prístroj a zároveň záhuba spomínanej teroristky je zapnutý a vždy po ruke, nemôžem sa zbaviť dojmu, že nejde o nič iné ako o úbohé scenáristické barličky. Keby si náš hasič a bývalý expert na výbušniny (to možno vysvetľuje, ako je možné, že na prvýkrát našiel všetky výbušniny porozhadzované po celom štadióne.. a možno aj nie) po úspešnom boji aspoň dal ešte teplý hambáč a prehodil nejakú tú suchú hlášku, nepoviem ani slovo a z chuti sa zasmejem, ale kde nič, tu nič. A to sú len dva príklady z mnohých. Ďalším veľkým problémom je aj absencia charizmatického hlavného sviňáka - bývalý kvázi-patriotický agent CIA moje pochybné chúťky naozaj neuspokojí. Zato ufňukaných, otravných sopľošov dostaneme hneď v rodinnom, dvojitom balení. Hanba. Jediná vec, ktorá mi zabránila dať smutnú jednu hviezdičku, bol Van Dammov nepochopiteľný, no konečne skutočne zábavný výlet na ľad v brankárskej výstroji priamo uprostred finále Stanley Cupu. Hárdkor!(16.7.2007)

• Martin741

Casy, ked Van Damme spadol do najvacsej filmovej zumpy, su krasne predvedene v tomto Filme. Reziser Peter Hyams je slabota sam o sebe /na konte ma tusim Time COP/, scenar je naprosta zufalost, akcna scena iba jedna. Vo filme je plno nelogicnosti : personal kuchyne ma "padla" a hned o chvilu, ked sa Van Damme bije s teroristom, vari sa voda, smazia sa hranolky...... Od odpadu film zachranila len ta 1 akcna scena a vybuch. 5 %(13.1.2013)

• Anderton

Peter Hyams sa pri natáčaní Timecopa skamarátil so Jeanom Claudom a spoločne sa dohodli, že ich už nebaví točiť filmy pre kiná, je to veľký tlak, a tak že si ďalším spoločným projektom zničia kariéru. Obidvom tlieskam, podarilo sa to na jednotku! Jeden vydarený fór v kabíne, keď sa politik pýta, koho budú hokejisti voliť, odpovedia, že nikoho, lebo sú Kanaďania. Dnes by tam boli samí Rusi.(27.5.2012)

• shantim

Rozhodně ne nejhorší z Van Dammových filmů, jak tu někteří v komentářích píší. Ve filmu je trocha vtipu, nějaká ta akce (občas i povedená) a všechno šlape, jak má. Nebýt těch trapností (kuchyň, vyrábění si zbraní, neohrabané bitky, vrtulník s minivrtulí atd.), bylo by to lepší. O žádnou pecku tu prostě nejde. 50% hvězdiček(30.6.2009)

• - Jean-Claude Van Damme nebyl první volbou pro ztvárnění Darrena McCorda. Šanci dostal poté, co ikony akčních filmů jako Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger nebo Bruce Willis roli odmítli. [Zdroj: tvnova.cz] (GASTON73)

• - Během filmu se několikrát brankáři Penguins změní barva betonů z bílých na černé a naopak. (Terva)

• - Jednička v brance Pittsburgu má na drese číslo 35. V zápasu jej vystřídá brankář s číslem 31. V době, kdy má být na ledě brankář s číslem 31, se v jednom záběru objeví brankář s číslem 35. (zdeny99)