Náhlá smrt

Náhla smrť

Akční / Drama / Thriller

USA, 1995, 106 min

• jitrnic

Tohle byl, myslím, zlomový film JCVD. I jeho předchozí filmy byly samozřejmě hrozné, ale tohle byla naprosto nehorázná fraška (scény typu zpomalený záběr na hráče, který v poslední vteřině utkání dává vítězný gól byly těžce přes míru), po níž se Van Dammovy filmy definitivně usadily v regálech videopůjčoven (kusy jako Inferno či Replikant). Jestli to byl přímý důsledek ohlasu na tento film, nevím. Každopádně Náhlá smrt je hodně hodně špatná (i na Van Damma).(30.12.2007)

Atraktivní sportovní prostředí hokejového stadionu, pár minut zbývá do zápasu, teroristé mají naplánovanou velkou akci a plány jim překazí Jean Claude Van Damme. Bude se muset dost nadřít, aby to zvládl, a stadion nelehl popelem. Uvidíme ho i jako hokejového brankáře. Jedna z posledních solidních rolí pro padlou akční ikonu.(4.2.2009)

Tak taková vykrádačka se jen tak nevidí. Tohle snad ani neni vykrádačka, ale spís kopie smrtonosný pasti. Ale co, jako akční pokoukání to poslouží dobře a o to přece jde. Ale i tak je tady Van Damme trochu z formy v těhle letech ještě točil celkem slušný filmy a tohle je o stupínek níž než třeba univrzální voják nebo Timecop(15.2.2007)

• castor

Ubohé děvčátko nezachránil. Odešel tak od hasičského sboru, aby si to coby mrštný bezpečnostní kontrolor mohl rozdat s bandou teroristů na zimním stadionu – protože boj o Stanley Cup vrcholí. Je plný dům a teroristé myslí své výhružky hodně vážně. To my, diváci, musíme opustit vážnou tvář a uvědomit si, že sledujeme jeden z Van Dammeových skrz naskrz průměrných počinů (ano, řadím se mezi ty, kteří si myslí, že natočil i leccos v daném žánru nadprůměrné). Velká škoda, že Peter Hyams je jen obyčejný řemeslník. I akční sekvence předkládá nevzrušivě, unyle a mít méně štědrý rozpočet, mohl to být pořádný průšvih. Powers Boothe je mimochodem elegantní záporák!!(27.10.2013)

• MarekT

Díval jsem se vlastně jen proto, že se film odehrává v hokejovém prostředí, a navíc fandím Pittsburghu, který zde sehrává onen zápas o Stanley Cup. Ovšem vyklubalo se z toho typické béčko, jakých je na světě dost a jaké moc nevyhledávám. A ani ten hokej to nijak nezachránil, samotná akce taktéž za moc nestála.(8.6.2009)

• - Během filmu se několikrát brankáři Penguins změní barva betonů z bílých na černé a naopak. (Terva)

• - Spoiler: V závěru filmu je Jean-Claude Van Damme jako hokejový brankář na hřišti, zatímco se po vypršení herního času mají odpálit nálože na stadionu. Podaří se mu chytit puk najíždějícího protihráče a spoluhráči ho oslavovují. Nicméně herní čas stále běží a blíží se ke konci. Podle pravidel ledního hokeje se však časomíra po odpískání přerušení zastaví. (Thommy91)

• - Jednička v brance Pittsburgu má na drese číslo 35. V zápasu jej vystřídá brankář s číslem 31. V době, kdy má být na ledě brankář s číslem 31, se v jednom záběru objeví brankář s číslem 35. (zdeny99)