Náhlá smrt

Náhla smrť

Akční / Drama / Thriller

USA, 1995, 106 min

• Anderton

Peter Hyams sa pri natáčaní Timecopa skamarátil so Jeanom Claudom a spoločne sa dohodli, že ich už nebaví točiť filmy pre kiná, je to veľký tlak, a tak že si ďalším spoločným projektom zničia kariéru. Obidvom tlieskam, podarilo sa to na jednotku! Jeden vydarený fór v kabíne, keď sa politik pýta, koho budú hokejisti voliť, odpovedia, že nikoho, lebo sú Kanaďania. Dnes by tam boli samí Rusi.(27.5.2012)

Náhlá smrt je pro mě jeden z nejlepších Van Dammových filmů. Neotřelé prostředí, slušná zápletka, odtikávající čas, dobré souboje, z nichž je cítit pot a krev, napětí a v jednom záběru dle komentátora i Jágr zuřivě bojující o puk, to jsou důvody, proč jsem si tento počin v dobách dětství milerád zopakoval.(22.9.2017)

• Xmilden

Po svého času hrozně moc špatném Street Fighteru, který mě poprvé v životě neskutečně posadil na prdel a já zjistil že Van Damme natočil neskutečnou pi*ovinu, tady máme Náhlou smrt (rozpočet: 35, tržby: 68) , jejichž vznik trval rok. Pokud bych VanDammovky měl rozdělit na jednotlivé období, tak bych to udělal asi nějak takto: První období znamená začátek kariéry a nese se v duchu nízkorozpočtových béček, ve kterých se to hodně řeže a každý snímek ať už dobrý nebo špatný je něčím vyjímečný a má své kouzlo (Karate Tiger, Krvavý sport, Černý orel, Cyborg, Kickboxer, Smrtící zatykač). Druhé období se vyznačuje nárůstem rozpočtů a také oslovením podstatně většího množství diváků, takže vznikají fajn snímky s vyššími rozpočty, které jsou známé a mistrovi ve filmografii určitě ostudu neudělaly. Také zde ubývají kopance a často ke slovu přichází pistole (Lví srdce, Dvojitý zásah, Universální voják, Není úniku, Živý terč, Timecop). No a Náhlá smrt patří do třetího období, které bych nazval počátkem úpadku. Jedná se o druhý špatný film za sebou a divák má tušení že dále to už bude jen a jen horší s občasnými světlejšími okamžiky. Sudden Death by ze sebe strašně moc ráda udělala klon Smrtonosné pasti, jenže na to zkrátka a jednoduše nemá. Peter Hyams si svou dávku štěstí vybral Timecopem a tady už jen ukazuje své skutečné možnosti. Příběh je debilní tolik, že s každou další reprízou trpím o něco více než s předešlou. Kdysi jsem tohle viděl v televizi a v 90. letech jsem NHL neskutečně žral. Navíc Luc Robitaille byl mým oblíbeným hokejistou. Hrozně mě vadí, že jsem nedostal možnost si postupně odškrtávat padouchy, které nápaditým stylem zlikviduje náš chrabrý hasič. Ztratil jsem se už po čísle dvě. První to schytá maskot, po něm ještě jeden týpek po domácku vyrobenou zbraní a dále už se hlavně střílí a v úplném závěru trapně spadne helikoptéra s arcipadouchem a je jakože vymalováno. Snímek jsem také viděl o nějaký ten rok později než v době svého vzniku. Zřejmě jsem byl v té době ještě stále tolik zklamaný tím Street Fighterem. 30%(19.10.2017)

• Rocky88

Van Dammeovky mám rád, ale tohle byla nehorázná nuda. Scénář plnej blbostí, režie bez jakéhokoli nápadu, děti na zabití a Van Damme si ani moc nezakopal. . . Z odpadu Náhlou smrt zachraňuje bitka s tučnáčicí - to jsem se fakt bavil :-) A taky ty záběry z opravdového zápasu - btw všimli jste si Jardy Jágra? Já jo :-)(10.2.2007)

• Brejlil

Akční film má asi nějaký vážný problém, když se mi u něj podaří usnout. No, možná, že to není chyba filmu, já usnu i u formule jedna. Takže nějaká podobnost? No ano, v zásadě je tento film stejný jako libovolný závod F1. Dlouhá období nudy se snaží přebít nějaká akce. Tak, kde na okruhu létají kousky karbonu a občas celé vozy, tam nastoupí jednočlenná úderka a začne. Ze začátku to jde, boj s tučňákem má docela grády (i když střihači bych vrazil obě ruce do fritézy) a občas i pokus o humor zazní. Pak už to jde s kopce, velice otravné děti, nelogické díry, JCVD na ledě a... A pak mně zahalil oblak Morfeův a zbytek jsem milosrdně prospal.(14.7.2010)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 11 úmrtí. (Epistemolog)

• - Hráč s číslem 68, které nosí na dresu Jaromír Jágr, byl na ledě u tří inkasovaných gólů Pittsburghu a u žádného vstřeleného. (Untouchabl)

• - Jednička v brance Pittsburgu má na drese číslo 35. V zápasu jej vystřídá brankář s číslem 31. V době, kdy má být na ledě brankář s číslem 31, se v jednom záběru objeví brankář s číslem 35. (zdeny99)