Náhlá smrt

Náhla smrť

Akční / Drama / Thriller

USA, 1995, 106 min

• MarekT

Díval jsem se vlastně jen proto, že se film odehrává v hokejovém prostředí, a navíc fandím Pittsburghu, který zde sehrává onen zápas o Stanley Cup. Ovšem vyklubalo se z toho typické béčko, jakých je na světě dost a jaké moc nevyhledávám. A ani ten hokej to nijak nezachránil, samotná akce taktéž za moc nestála.(8.6.2009)

Tak taková vykrádačka se jen tak nevidí. Tohle snad ani neni vykrádačka, ale spís kopie smrtonosný pasti. Ale co, jako akční pokoukání to poslouží dobře a o to přece jde. Ale i tak je tady Van Damme trochu z formy v těhle letech ještě točil celkem slušný filmy a tohle je o stupínek níž než třeba univrzální voják nebo Timecop(15.2.2007)

• castor

Ubohé děvčátko nezachránil. Odešel tak od hasičského sboru, aby si to coby mrštný bezpečnostní kontrolor mohl rozdat s bandou teroristů na zimním stadionu – protože boj o Stanley Cup vrcholí. Je plný dům a teroristé myslí své výhružky hodně vážně. To my, diváci, musíme opustit vážnou tvář a uvědomit si, že sledujeme jeden z Van Dammeových skrz naskrz průměrných počinů (ano, řadím se mezi ty, kteří si myslí, že natočil i leccos v daném žánru nadprůměrné). Velká škoda, že Peter Hyams je jen obyčejný řemeslník. I akční sekvence předkládá nevzrušivě, unyle a mít méně štědrý rozpočet, mohl to být pořádný průšvih. Powers Boothe je mimochodem elegantní záporák!!(27.10.2013)

Soundtrack John Debney: 1. Main Title/Kitchen Fight [5:34] ,2. Finding the Bombs [2:33] ,3. Seeing Tyler [1:00] ,4. Locker Room Chase [2:29] ,5. Choppers/Scaling the Dome [4:02] ,6. Race Against the Clock/The Abduction [6:37] ,7. Countdown [0:45] ,8. Rooftop Battle [5:26] ,9. Chopper Explodes/Resolution [2:02](11.5.2011)

Jean-Claude Van Damme měl ve většině případů vždy pech, že se z jeho filmů stali jen tuctové béčka a navíc velký počet z nich jen tak pro „zasmání“. Já mám však tohohle chlapíka docela v oblibě a vždy se rád podívám na nějaký ten film, ve kterém se objevil (hlavně tedy ty staršího datumu). Jako skalní fanda Chicaga bych měl být nasraný, ale hokej tady byl odsunut na druhou kolej (nepočítáme-li krátký pobyt na ledě hlavního hrdiny). Po akční stránce jsem se docela bavil – mrtvých bylo dost, více méně jsem se ani moc nenudil a děj odsýpal. Samozřejmě je jasné, že logika tu dostala pořádně zabrat – ale to ve většině podobných filmů (i v těch, ke kterým je tento film nejčastěji přirovnáván). Já dostal chuť si při středečním zasněženém dni pustit něco na relax – no a dostal jsem přesně to, co jsem od toho očekával. Žádné zázraky, ale průměrná podívaná…(7.2.2018)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 11 úmrtí. (Epistemolog)

• - Jednička v brance Pittsburgu má na drese číslo 35. V zápasu jej vystřídá brankář s číslem 31. V době, kdy má být na ledě brankář s číslem 31, se v jednom záběru objeví brankář s číslem 35. (zdeny99)

• - Spoiler: V závěru filmu je Jean-Claude Van Damme jako hokejový brankář na hřišti, zatímco se po vypršení herního času mají odpálit nálože na stadionu. Podaří se mu chytit puk najíždějícího protihráče a spoluhráči ho oslavovují. Nicméně herní čas stále běží a blíží se ke konci. Podle pravidel ledního hokeje se však časomíra po odpískání přerušení zastaví. (Thommy91)