Finálového střetnutí Stanley Cupu mezi Pittsburgh Penguins a chicagskými Black Hawks se účastní kromě tisíců diváků také viceprezident se starostou. Stadion je ale obsazen a podminován teroristy, kteří žádají obrovské výkupné. Ke smůle zločinců je tu ale požární technik Darren McCord. Všechno by jim možná vyšlo, kdyby jeden z nich neudělal tu chybu, že jako rukojmí odvlekl do viceprezidentovy lóže i Darrenovu malou dcerku Emily, kterou i se synem vzal na zápas. Darren jednoho z teroristů donutí, aby mu prozradil, kde jsou uloženy nálože. Pak likviduje jednoho teroristu za druhým, odstraňuje nálože rozmístěné po celém stadionu a ještě si stačí, aby unikl pronásledovatelům, odskočit do brány "tučňáků", aby brilantním zákrokem zvrátil nerozhodný stav zápasu. (TV Nova)

Trailer

JohnSmith

Pokud bysme hledali někoho,kdo phřbil už tak nic moc kariéru van Damma, museli bysme ukázat na Petera Hyamse.Jejich předchozí společný počin Timecop sice nebyl až tak špatný a poměrně i vydělal, ale to co tihle pánové předvedli v Náhlé smrti vypadá jak parodie na akční filmy,která je myšlena bohužel naprosto vážně. Traumatizovaný hasič, který je přeborník v karate dostane práci na hokejovým stadionu, kde se schyluje k poslednímu zápasu o Stanley Cup. To co van damme předvádí je vrchol trapnosti,chvílema se zdá, že ani není schopen se hýbat.Jediná zajímavá scéna je bitka s tučňákem v kuchyni, za kterou si film zaslouží aspoň jednu hvězdu. Ostatní herci jsou naprostá katastrofa, což mě hlavně překvapilo u Boothe, ale co naplat,když máte blbej a děravej scénář,tak s tím neuděláte nic. A pokud jde o pana režiséra, tak by měl jít trochu s dobou, páč jeho režije je naprosto nevýrazná a naprosto trapná,což okusil i Arnold v Konci světa,což byl málem i konec jeho kariéry. ()

sepp

Komentare Meliese a Tom Hardyho jsou naprosto vycerpavajici a dokonale vypovidajici o povaze tohoto "majstrstyku", osobne mi nejvice bizarni prisla scena zaskoku v brance Penguins. Presto se take nemohu ubranit pocitu, ze jde o jeden z tech lepsich Van Dammeho snimku. Ale po druhem shlednuti bych treba sel az na jednu hvezdicku, kdo vi... ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi dobrý príbeh o požiarnikovi, ktorý behom finále Stanley Cupu zisí, že štadión obsadila skupina teroristov, ktorí majú jeho dcéru a chcú peniaze, inak aktivujú nastražené bomby a tak požiarnik musí celú situáciu zachrániť. Spracovanie nie je zlé, film nemá žiadne slabé miesto a celý čas si drží slušné tempo, ale viacero prvkov ako hľadanie výbušnín mi moc nesadlo a hlavne jeho akčný potenciál nie je dostatočne využitý. Ale zase musím oceniť veľmi dobrú scénu, kde je Van Damme niekoľko minút brankárom. Akcie je pomerne dosť a je aj celkom dobrá, ale skôr ma sklamala. Súbojov je málo, sú moc zostrihané, vždy sú len proti jednému protivníkovi a aj s tým má Van Damme problémy a aj spôsob ich ukončenia mi neprišiel dostatočne zaujímavý, podobne sú na tom aj prestrelky, chýba mi tu nejaká väčšia akcia z týchto kategórií alebo nejaký skutočne dobrý moment. A zvyšná akcia už je pomerne originálna a aj dobrá, ale tento typ akcie ma už v tomto žánri až tak moc nezaujíma. Najviac sa mi páči originálny súboj s maskotom. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Van Damme v najlepších rokoch, veľmi dobrý hlavný záporák a aj vedľajšie postavy dokážu zaujať. Réžia je celkom slušná a rozhodne dostatočná, ale niektoré nedostatky by sa určite nájsť dali. A technická stránka je väčšinu času veľmi dobrá, rozpočet je vidieť, ale niektoré efekty, hlavne záver s vrtuľníkom je veľmi zlý a tiež samotný hokej pôsobí veľmi amatérsky. Tento typ príbehu mám veľmi rád a aj Náhla smrť ma vždy dobre zabaví, len škoda, že po akčnej stránke je to Van Dammov výrazný podpriemer deväťdesiatych rokov. 72% ()

korbitch22

V dětství nešlo tuhle Van Dammovu odpověď na Die Hard a Under Siege nemilovat. NHL, Van Damme a spousta hráčských jmen....rovnala se tenkrát ultimátní zábava. S léty jeden z těch prvních jeho filmů, který trpí na děsně debilní dialogy, viditelnou béčkovost a dvě naprosto příšerný děti na kulku do hlavy. Tu holku sem nesnášel k smrti už v první třídě když mě na film vzal do kina táta, nebo brácha, to už si nepamatuju, ale jednoznačně to byl můj první Van Damme v kině. Naprosto famózní zůstává hlavní vyšinutý zaporák, brutální akce a famózní bitka v kuchyni s ledáčkem. Film který sice kdysi znamenal několikaletý úpadek Jeanovi kariéry, ale i teď nostalgicky koukatelné béčko. Ovšem až hodně vzadu za skvosty jako Dvojitý zásah, Krvavý sport nebo Živý terč. BTW Hyamsova studená režie se mi nelíbila nikdy a třeba Timecop je u mě taky spíš hodně vzadu. 55%. ()

Figu

Po letech jsem si tuhle Van Dammovu Smrtonosnou past v hokejové hale vychutnal v plné kráse a přihazuju jednu hvězdu k těm třem co mi zde svítily. Důvod je zcela jasnej! NOSTALGIE! Van Damme se mnou prožil celý dětství a já se k němu v dnešní přeplácané době plný digitálu a všelijakejch zbytečnejch vymožeností vracím a vychutnávám si laciný triky a silný údery v parádním béčkovým trháku! Navrátili se mi vzpomínky na souboj s maskotem tučňáků, na Jeanovi golmanský dovednosti, ale taky na mojí sbírku hokejových kartiček, kde mě vyzařovala jedna pozlacená s Lucem Robitaillem, o kterým se zde docela dost mluví. JCVD v nejlepší formě! 75% ()

• Prvního brankáře Brada Tollivera si zahrál Jay Caufiled, tehdější hráč Penguins. V NHL odehrál pouze 208 zápasů na pozici pravého křídla. Vstřelil 5 gólů,  zato ale nasbíral 759 trestných minut. (Luky-7)
  • Tři roky před natočením filmu se hrálo finále Pittsburgh vs. Chicago. Tučňáci tehdy vyhráli 4:0 na zápasy. (Untouchabl)