Náhlá smrt

Náhla smrť

Akční / Drama / Thriller

USA, 1995, 106 min

• Martin741

Casy, ked Van Damme spadol do najvacsej filmovej zumpy, su krasne predvedene v tomto Filme. Reziser Peter Hyams je slabota sam o sebe /na konte ma tusim Time COP/, scenar je naprosta zufalost, akcna scena iba jedna. Vo filme je plno nelogicnosti : personal kuchyne ma "padla" a hned o chvilu, ked sa Van Damme bije s teroristom, vari sa voda, smazia sa hranolky...... Od odpadu film zachranila len ta 1 akcna scena a vybuch. 5 %(13.1.2013)

Hokej mám rád, NHL má svůj zvuk a Van Damme byl kdysi docela solidní "mlátič", takže objektivnost jde mírně stranou. Čekat atraktivní obsazení v podobě minirolí všelijakých sportovních celebrit by bylo klamné. Hvězda Penguins Mario Lemieux se zrovna léčil z rakoviny a Jágr se nám kamsi ztratil. Téhle, ve filmografii spíše slabší, oddychovce Petera Hyamse také nesvědčí tupost a neralističnost. Čím víc šli tvůrci za vrátka National Hockey League do útrob stadionu, tím víc se dostávají do pastí směných klišé, které film posouvají ke komediální rovině. Ale nenudil jsem se.(2.9.2005)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s belgickým fešákem, pro který mam prostě slabost, i když je film narvaný všelijakými klišé (Např. hrdinovo trauma) a patosem, který na nás mává z každé druhé věty. A ani fakt, že se jedná o dost silnou vykradačku Die Hard mi nevadí, protože je tu slušná akce (Bitka s maskotem Tučňáků nemá chybu a třeba průnik do lóže nebo finále s vrtulníkem jsou také zdatně natočené momenty). Za pochvalu rozhodně stojí Hyamsova kamera, kdy občas vykouzlí hodně zajímavé záběry (Kamera se zvedne od ledu až ke střeše, kde se jen tak tak drží svaly z Bruselu a Van Dammův pobyt na ledě je taky skvěle odvedená záležitost.). Pochválit musím i fakt, že si film nesnaží hrát na nic jiného než na zábavné béčko, kterému k dokonalosti chybí jen lepší hlášky. Mozek velí 3*, srdce 4* a já se nostalgií vždy nechám rád unést. ,,Co uděláš? Namočíš mě?"-,,Né." P.S. Potěšilo mě i to, že se hráč s číslem 68 dostane několikrát do záběru a často je zmiňován i v komentáři.(19.9.2008)

• Santino7

Spomedzi filmov v hlavnej úlohe s JCVD jeden z tých lepších, alebo inak povedané, jeden z tých menších prúserov. K pozitívam radím aj to, že miestami sa na tom dalo i slušne zasmiať (ktovie, či to tak tvorcovia filmu aj plánovali a chceli), na um mi príde napríklad scéna s maskotom Pittsburghu Penguins. Celkovo za plus hodnotím aj nápad zasadiť to do prostredia hokejovej arény. To je ale asi tak všetko, inak to bola klasická van-dammovka "se vším všudy". 40%(12.3.2016)

Dosť podhodnotený film. Na druhu stranu to nie je ani žiadny zázrak, ale štandard Van Dammeoviek to splňa. Príbeh je v podstate taký Die Hard len na štadióne NHL. Žán klod si tu zahrá s Jágrom, či Francisom na par minút o Stanley Cup, vychytá pre Pittsburgh dôležitý nájazd, medzi tým zneškodní bomby a ešte aj natrhne všetkým teroristom riť. Nič viac nič menej, jednohubka. 60% - 3*(26.6.2019)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 11 úmrtí. (Epistemolog)

• - Prvního brankáře Brada Tollivera si zahrál Jay Caufiled, tehdější hráč Penguins. V NHL odehrál pouze 208 zápasů na pozici pravého křídla. Vstřelil 5 gólů,  zato ale nasbíral 759 trestných minut. (Luky-7)

• - Spoiler: V závěru filmu je Jean-Claude Van Damme jako hokejový brankář na hřišti, zatímco se po vypršení herního času mají odpálit nálože na stadionu. Podaří se mu chytit puk najíždějícího protihráče a spoluhráči ho oslavovují. Nicméně herní čas stále běží a blíží se ke konci. Podle pravidel ledního hokeje se však časomíra po odpískání přerušení zastaví. (Thommy91)