poster

Náhlá smrt

 • USA

  Sudden Death

 • Slovensko

  Náhla smrť

Akční / Drama / Thriller

USA, 1995, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jitrnic
  *

  Tohle byl, myslím, zlomový film JCVD. I jeho předchozí filmy byly samozřejmě hrozné, ale tohle byla naprosto nehorázná fraška (scény typu zpomalený záběr na hráče, který v poslední vteřině utkání dává vítězný gól byly těžce přes míru), po níž se Van Dammovy filmy definitivně usadily v regálech videopůjčoven (kusy jako Inferno či Replikant). Jestli to byl přímý důsledek ohlasu na tento film, nevím. Každopádně Náhlá smrt je hodně hodně špatná (i na Van Damma).(30.12.2007)

 • kingik
  ****

  Atraktivní sportovní prostředí hokejového stadionu, pár minut zbývá do zápasu, teroristé mají naplánovanou velkou akci a plány jim překazí Jean Claude Van Damme. Bude se muset dost nadřít, aby to zvládl, a stadion nelehl popelem. Uvidíme ho i jako hokejového brankáře. Jedna z posledních solidních rolí pro padlou akční ikonu.(4.2.2009)

 • Shit
  ***

  Tak taková vykrádačka se jen tak nevidí. Tohle snad ani neni vykrádačka, ale spís kopie smrtonosný pasti. Ale co, jako akční pokoukání to poslouží dobře a o to přece jde. Ale i tak je tady Van Damme trochu z formy v těhle letech ještě točil celkem slušný filmy a tohle je o stupínek níž než třeba univrzální voják nebo Timecop(15.2.2007)

 • castor
  **

  Ubohé děvčátko nezachránil. Odešel tak od hasičského sboru, aby si to coby mrštný bezpečnostní kontrolor mohl rozdat s bandou teroristů na zimním stadionu – protože boj o Stanley Cup vrcholí. Je plný dům a teroristé myslí své výhružky hodně vážně. To my, diváci, musíme opustit vážnou tvář a uvědomit si, že sledujeme jeden z Van Dammeových skrz naskrz průměrných počinů (ano, řadím se mezi ty, kteří si myslí, že natočil i leccos v daném žánru nadprůměrné). Velká škoda, že Peter Hyams je jen obyčejný řemeslník. I akční sekvence předkládá nevzrušivě, unyle a mít méně štědrý rozpočet, mohl to být pořádný průšvih. Powers Boothe je mimochodem elegantní záporák!!(27.10.2013)

 • MarekT
  *

  Díval jsem se vlastně jen proto, že se film odehrává v hokejovém prostředí, a navíc fandím Pittsburghu, který zde sehrává onen zápas o Stanley Cup. Ovšem vyklubalo se z toho typické béčko, jakých je na světě dost a jaké moc nevyhledávám. A ani ten hokej to nijak nezachránil, samotná akce taktéž za moc nestála.(8.6.2009)

 • - Během filmu se několikrát brankáři Penguins změní barva betonů z bílých na černé a naopak. (Terva)

 • - Spoiler: V závěru filmu je Jean-Claude Van Damme jako hokejový brankář na hřišti, zatímco se po vypršení herního času mají odpálit nálože na stadionu. Podaří se mu chytit puk najíždějícího protihráče a spoluhráči ho oslavovují. Nicméně herní čas stále běží a blíží se ke konci. Podle pravidel ledního hokeje se však časomíra po odpískání přerušení zastaví. (Thommy91)

 • - Jednička v brance Pittsburgu má na drese číslo 35. V zápasu jej vystřídá brankář s číslem 31. V době, kdy má být na ledě brankář s číslem 31, se v jednom záběru objeví brankář s číslem 35. (zdeny99)