Finálového střetnutí Stanley Cupu mezi Pittsburgh Penguins a chicagskými Black Hawks se účastní kromě tisíců diváků také viceprezident se starostou. Stadion je ale obsazen a podminován teroristy, kteří žádají obrovské výkupné. Ke smůle zločinců je tu ale požární technik Darren McCord. Všechno by jim možná vyšlo, kdyby jeden z nich neudělal tu chybu, že jako rukojmí odvlekl do viceprezidentovy lóže i Darrenovu malou dcerku Emily, kterou i se synem vzal na zápas. Darren jednoho z teroristů donutí, aby mu prozradil, kde jsou uloženy nálože. Pak likviduje jednoho teroristu za druhým, odstraňuje nálože rozmístěné po celém stadionu a ještě si stačí, aby unikl pronásledovatelům, odskočit do brány "tučňáků", aby brilantním zákrokem zvrátil nerozhodný stav zápasu. (TV Nova)

Trailer

korbitch22

V dětství nešlo tuhle Van Dammovu odpověď na Die Hard a Under Siege nemilovat. NHL, Van Damme a spousta hráčských jmen....rovnala se tenkrát ultimátní zábava. S léty jeden z těch prvních jeho filmů, který trpí na děsně debilní dialogy, viditelnou béčkovost a dvě naprosto příšerný děti na kulku do hlavy. Tu holku sem nesnášel k smrti už v první třídě když mě na film vzal do kina táta, nebo brácha, to už si nepamatuju, ale jednoznačně to byl můj první Van Damme v kině. Naprosto famózní zůstává hlavní vyšinutý zaporák, brutální akce a famózní bitka v kuchyni s ledáčkem. Film který sice kdysi znamenal několikaletý úpadek Jeanovi kariéry, ale i teď nostalgicky koukatelné béčko. Ovšem až hodně vzadu za skvosty jako Dvojitý zásah, Krvavý sport nebo Živý terč. BTW Hyamsova studená režie se mi nelíbila nikdy a třeba Timecop je u mě taky spíš hodně vzadu. 55%. ()

Santino7

Spomedzi filmov v hlavnej úlohe s JCVD jeden z tých lepších, alebo inak povedané, jeden z tých menších prúserov. K pozitívam radím aj to, že miestami sa na tom dalo i slušne zasmiať (ktovie, či to tak tvorcovia filmu aj plánovali a chceli), na um mi príde napríklad scéna s maskotom Pittsburghu Penguins. Celkovo za plus hodnotím aj nápad zasadiť to do prostredia hokejovej arény. To je ale asi tak všetko, inak to bola klasická van-dammovka "se vším všudy". 40% ()

honajz

Ulítlá zábava, ale nevěřím, že to Hyams myslel vážně. :-) Jak se dívence odráží v brýlích ten výbuch vrtulníku, to je přece úžasný záběr. :-) Škoda utahaného začátku, měla to být prdel už od začátku, i když chápu, že všechna ta traumata v amerických filmech se rovněž výtečně parodují. A i když chvílemi (podle mne chtěně) patetické, přesto hodně napínavé. ()

Campbell

Vždy když chci vypnout mozek po celodenní dřině si pustím nějaký řádný béčko, no a ted mi přišlo do pracek tohle, přiznám se že film měl u mě premiéru(13.10.2011) a tak jsem se připravil na nejhorší(i když Hyams nepatří mezi to nejhorší)ale byl jsem mile překvapen, i když ten film má neuvěřitelně mnoho chyb(opravdu moc) tak jsem se prostě dokonale bavil, Van Damme ve výborné kondici se mlátí jako o život, do toho docela funny příběh a fajn scény(hlavně konec je opravdu šílenej), a tak se člověk nemá šanci nudit. Prostě parádní záležitost, i když semnou nikdo nesouhlasí. ()

Ant_Antony

Smrtonostná past stokrát jinak na způsob devadesátých let... Film, který dostal knockout už jen tím, že se natáčel během stávky hokejistů NHL, čímž záběry z ledové plochy dostávají na pr*el... Hasič kope a mlátí kolem sebe, jak MMA profík, už jen to je druhé prohrané kolo... Matně si pamatuji, že jsem na tom byl v kině, protože jsem byl fanda JCVD a Penguins... O třicet let později nejsem ani jedno... ()

• Jean Claude Van Damme začal během natáčení filmu užívat kokain. [Zdroj: Metro] (hippyman)
  • Jednička v brance Pittsburgu má na drese číslo 35. V zápasu jej vystřídá brankář s číslem 31. V době, kdy má být na ledě brankář s číslem 31, se v jednom záběru objeví brankář s číslem 35. (zdeny99)
  • Tři roky před natočením filmu se hrálo finále Pittsburgh vs. Chicago. Tučňáci tehdy vyhráli 4:0 na zápasy. (Untouchabl)