The Wormwood Star

všechny plakáty
Krátkometrážní
USA, 1956, 10 min

boogieman

Čo sa týka filmov zameriavajúcich sa na tvorbu konkrétneho umelca, je toto rozhodne jeden z tých lepších čo som videl. Prezentuje sa tu výtvarník Majorie Cameron, do soundtracku, ktorý vkusne dotvára dianie na obrazovke. Samotným obrazom predchádza krátke intro pri ktorom sme kreatívne dopravený do sveta Cameronovej imaginácie. Ak sa vám výjavy tohto maliara čo i len trochu páčia, bude vás tento film baviť. Pekná vec. ()

Adramelech

Pro mě to byl velký umělecký zážitek. Unikátní obrazy, kresby, artefakty i básně. Film je dostupný na  youtube: https://www.youtube.com/watch?v=dlmQxOw__yk    Pro doplnění ještě doporučuji tento šestiminutový snímek: https://www.youtube.com/watch?v=Zy8GpAUZdA0 ()

ad142

Tento krátkomentážny snímok je od začiatku do konca nabitý veľmi silným estetickým cítením, pričom nám ponúka unikátny pohľad na svojráznu tvorbu umelkyne Marjorie Cameronovej, manželky thelémskeho okultistu Jacka Parsonsa. Určitá časť diel, s ktorými sa vo filme stretneme, bola neskôr zničená pri akomsi požiari. Je viac ako zrejmé, že režisér Curtis Harrington, jeden z priateľov Marjorie Cameronovej, si tento film poriadne premyslel a dbal aj na tie najmenšie detaily. Snímok sa natáčal v dome multimilionára a zberateľa umenia Edwarda Jamesa, pričom po celú dobu sa nám ponúka pohľad do hlbín Cameronovej vizuálnej imaginácie v podobe fantastických a miestami snových obrazov, pričom táto vizuálna prehliadka je neraz doplňovaná recitáciami jej básní. ()