poster

Medvěd Brigsby

 • USA

  Brigsby Bear

 • Kanada

  Brigsby Bear

 • Velká Británie

  Brigsby Bear

 • Nový Zéland

  Brigsby Bear

 • Austrálie

  Brigsby Bear

Komedie

USA, 2017, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Hodně originální nezávislý americký divno-film (odstartuvší na Sundance), který v sobě mísí hned několik zajímavých rovin - psychologické drama reflektující Stockholmský syndrom, nezávislou americkou komedii a její tak typickou poetiku, v tomto případě cílenou i oslavující geeky, volné aluze na hrané filmy s medvědem Paddingtonem a ovšem tou zdaleka nejnosnější je ,,ošvédování" fiktivního seriálu Dobrodružství medvěda Brigsbyho - Michel Gondry se musel ve své střižně obracet, Prosíme přetočte bylo vyrovnáno... Atmosférou a vyzněním mi ale Brigsby Bear asi nejvíce připomínal skvělý britský indie divno-snímek Frank...(4.12.2017)

 • Johnny.ARN
  **

  Milý príbeh. Unesený chlapec vyrastal v izolácií a ako dospeleho ho oslobodili a on sa vyrovnáva s nástrahami moderneho sveta čo do vtedy nepoznal. A paradoxne nebolo to založené na tom ,ale na jeho posadnutosti rozprávkou, ktorú pozeral cely svoj život. Film viac oddychový, ale aj zaujímavý. Isto san a tom podiel tím psychologov aby to malo edukatívny charakter a ukázalo ľuďom silu priatelstva. 2 z 5(9.9.2018)

 • Tft
  ****

  Už od Sundance se s Brigsby Bearem táhne dobrá pověst a překvapivě jí i dostál, opravdu to je vydařené indie, od kterého by člověk čekal, že si diváctvo na festivalech podmaní. Tajemný začátek filmu nejdřív navodí post-apo atmosféru, ale rychle se z toho vyklube něco kompletně jiného. Brigsby Bear je feel good film o smutné věci, výjimečný je v tom, že v podobných filmech o zotavování z únosu většinou divák soucítí s hlavní postavou především skrze to co si prožila během zajetí a následné těžké zotavení, filmy tak hrají především na smutnou notu. Brigsby Bear však volí cestu originální komedie, divák často neví jestli má s Jamesem (Kyle Mooney) soucítit a nebo se smát a snímek vlastně své smutné poselství skrytě nese až do finále, které je o to víc uspokojivé. Film tak plní svůj úděl komedie a přihazuje mnohé na vrch. Příběh, který sám o sobě není extra originální, volí velmi netradiční cestu, všechny klasiky jako je vypořádání se s minulostí, sžívání se s novou rodinou, objevování nových věcí a přátel tak vůbec nepůsobí jako klasické styčné body, které by se dali od filmu o traumatech z únosu čekat, ale spíš jako logické vyústění příběhu filmu, který ke každému z nich má svůj originální přístup. Brigsby Bear má navíc jedno eso v rukávu v podobě dětského seriálu, s kterým je děj pevně spjatý a tvoří velmi originální páteř celého filmu. Kyle Mooney je v hlavní roli naprosto skvělý, jako vtipný podivín, který má pobavit a zároveň vyvolat soucit plní úkol na jedničku, malou o to však víc důležitou roli si tady střihl i Mark Hamill. Za zmínku stojí i výborný Greg Kinnear v roli detektiva. Brigsby Bear je film, který dokáže vyvolat ten správný mix pocitů, aby dokázal pobavit, ale i tak trochu zapsat do paměti. 79%(27.11.2017)

 • KNTRFKT
  ****

  Brigsby je takovej malej klenot mezi filmama, který se nesnaží oslovit masu, ani konfrontovat okolí nějakými speciálními efekty. Jeho kouzlo tkví právě v jednoduchosti a nápaditosti, díky čemuž vyčnívá z řady výtvorů s podobnou tematikou. Přišlo mi naprosto skvěle vymyšlený celý to tikum, který "rodiče" pro Jamese vytvořili a ten nápad fixace kluka až do adultního věku na v podstatě debilní a infantilní postavičku medvěda Brigsbyho, jehož prostřednictvím ale Jamese asi učili a zprostředkovávali mu tak dokonalý vakuum, který bylo umocněný i výběrem místa pro schovávání se. Jelikož se právě tohle místo nacházelo v uplný prdeli, kde člověk, když měl štěstí, moh vidět maximálně tak hovno, nemohlo docházet k situacím, kdy by u dospívajícího kluka vyvolávaly okolní podněty nějaký otázky, který by se psychoušům nehodily do krámu. Vždycky mi přišlo krapet pošahaný, proč si takovýhle páry dítě prostě neadoptujou a musej ho nutně štípnout nějaký vzorný ekomatce, která zrovna rozebírá s Erikou, jestli je k životnímu prostředí šetrnější fialovej, nebo průsvitnej lak na nehty a na haranta, lidově řečeno, sere. Nicméně Jamesova adaptace na nově vzniklý podmínky je vcelku, co se žánru týče, zábavná, inovativně pojatá a neokoukaná. Trochu mi ale přišlo, že by se kluk, co 25 let žije v domnění, že existuje jenom jeden pořad a jeho sexuální idol váží 150 kg a měří 2 metry, je celej chlupatej a prostě je to kurva medvěd, musel prostě z toho všeho novýho zcvoknout...(18.2.2018)

 • Darth Revan
  ****

  Ha! Kinnear kopíruje našeho Marka v úpravě vousů :). Jinak je tenhle divnofilm parádní sondou do nerdí duše a rovněž i potvrzením toho, že Claire Danes neumí hrát. Ale co, jakmile je na scéně nejlepší voiceactor všech dob, samotný Hamill, získává film nový náboj a hlavně konec je koncertem Markova fantastického hlasu. Silné 4*.(7.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace