Medvěd Brigsby

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2017, 97 min

Z nějakého důvodu na mě Brigsby Bear hrozně silně zapůsobil. Největší podíl na tom zřejmě má Kyle Mooney a jeho postava beznadějně infantilního umělce, který se odmítá začlenit do společnosti, navzdory nátlaku okolí. Také mě potěšily skvělé vedlejší postavy Marka Hamilla a Andyho Samberga. Od Napoleona Dynamite a Gentleman Broncos jsem neviděl takhle dobrý "divno"-film, bez sebemenšího zaváhání plný počet a moc se těším, s čím dalším dvojice Mooney a McCary přijde.(11.11.2017)

"Brigsby Bear" alebo inak povedané - "Feel good film roku 2017." Poviem vám pravdu. Som rád, keď sa ľuďom podarí dať dokopy budget, tím ľudí a rozhodne sa natočiť film. Som plne za to. Pretože sa potom všetka tá radosť, vášeň a zanietenie dokáže preniesť na obrazovku a vnímame to spolu s hercami. Občas sa stane, že z toho vznikne obrovská apokalyptická katastrofa, ako napríklad v prípade filmu "Shockwave Darkside", ale potom je tu aj tá druhá strana, a presne tam by mi zapadol tento film. "Brigsby Bear" je podľa mňa ohromne príjemný film s veľmi dobrou atmosférou, neznámymi hercami (s výnimkou Marka Hamilla) a všetko to do seba príjemne zapadá. Možno je pravda, že sa dostaneme do pár klišé a rodičia mohli byť vykreslení o niečo lepšie, no ako celok podľa mňa film funguje fantasticky. Chcel som vidieť Jamesa ako dokončí svoj veľký Brigsby film. Chcel som vidieť ako sa bude ľuďom páčiť, chcel som vidieť ako to všetko dajú dokopy a rovnako som chcel vidieť ako sa rodina postupne konečne spojí a budú schopní podporiť svojho strateného syna v jeho životnom diele. Vieme, že to príde, ale presne ako som povedal, človek to chce vidieť a teší sa na to. Dokonca scénka, kde sa James stretne opäť so svojim "otcom" je vynikajúca. Neviem čo by som mohol viac povedať. Priateľstvo je úprimné, radosť je úprimná, všetko na tomto filme je v mojich očiach úžasne úprimné. A keď sa náš hlavný hrdina na celý svet pozerá so svojim nevinným pohľadom. Jeho hlášky ma pobavili a keď prišli, tak som sa smial poriadne. Áno, je to viac dramédia než komédia, no vôbec mi to nevadí. "It´s dope as shit!" "Brigsby Bear" je podľa mňa ako Disney film bez disneyfikácie. Taký, aký som vždy chcel vidieť. A to je signál veľmi silného titulu. A jediné čo môžem ešte dodať je: "Čeknite si ho a naplno užite. Za seba hovorím áno. Hodnotenie: A(10.11.2017)

Výborné... pokiaľ by tam nehrala Claire Danes. To je asi taká herečka ako ja atómový fyzik. Ten jej kukuč sa dal vystáť možno v Romeovi, ale kvôli nej som prestal pozerať Homeland. Cakomprásk - film určite stojí za pozretie, ale reprízu si už nedám. Nebuďte prekvapení, že sa nejedná o klasickú komédiu, ako je tu mylne uvedené, bránica vám nepraskne. Angličania majú pre tento žáner pomenovanie "dramedy". P.S. odteraz prestanem pozerať podplatené rottentomatoes.com(7.11.2017)

Nečekaně dobrý film, který málem dostal plný počet, až tak mě film zaujal. Příjemné drama okořeněné troškou komediálních situací a především zajimavý a originální nápad, kdy hlavní hrdina miluje smyšlený pořad svého únosce natolik, že i po jeho osvobození ho tento pořad nepřestává ovlivňovat a chce ho prožívat i nadále.(16.12.2018)

Ha! Kinnear kopíruje našeho Marka v úpravě vousů :). Jinak je tenhle divnofilm parádní sondou do nerdí duše a rovněž i potvrzením toho, že Claire Danes neumí hrát. Ale co, jakmile je na scéně nejlepší voiceactor všech dob, samotný Hamill, získává film nový náboj a hlavně konec je koncertem Markova fantastického hlasu. Silné 4*.(7.2.2018)