Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Japonsko, 1994, 94 min

JCVD jako drsnej polda! Dobrej sci-fi akčnák 4* s odřenýma ušima.(2.2.2012)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +námět, příběh, hudba, myšlenka, scénář, -nemůžu si pomoct, chtělo by to seriál/// Ono není moc pochyb, že tohle je jeden z Van Dammovích nejlepších filmů, on je to celkově hodně dobrej film. A za těch 13 let neztratil moc ze svého půvabu. No možná zpracování aut a sem tam nějaká móda je asi trochu trefa mimo terč. Podobný je to i s další technologíí. Třebas kde jsou nějaké plazmové a LCD televize a naopak ovládání hlasem u domácího kina je stále hudba budoucnosti. Ale myslím, že tohle jsou spíše úsměvné drobnosti. Podstatné je, že Van Damme dělá roznožky, cestuje časem, hraje zase dvojroli. Navíc film oplívá stále slušnými efekty a dynamickou hudbou, takže i když jsem film viděl potřetí, rozhodně jsem se bavil./// Celkem 86%///(5.6.2007)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.9.2012)

• Marigold

Ono se k tomuhle něco skutečně blbě vymýšlí. Je to ta nejobnošenější béčková vesta, ze které chvílemi zasvitne nějaký náznak napětí a cár celkem slušného námětu. Opravdu zazáří jen několik málo míst, kde Jean Claude rozehraje své herecké nadání v grimasách tak tajemných, že i Mona Lisa proti němu vypadá jako čitelná úřednice z banky. K vizuálním efektů nelze než s lítostí poznamenat, že jich mohlo být víc, neboť jsou tak kouzelně nejapné a amatérské, že zaručeně baví. Stejně tak design vozidel, proti nimž vypadá vytůněná Škoda Rapid vulgo Upír z Feratu jako Tie Fighter proti trojplošníku Rudého barona. Maličko škoda, že se scénárista více neopřel do dialogů, mohla být i velká legrace a nejen pár krásných perel ducha, volně roztroušených ve vizuální hlušině. Takhle je Timecop jen snesitelná nuda o cestování časem(14.4.2006)

• 5150

30%.. V polovině 90. let byl tento akční film uveden do českých kin a líbil se mi. Po více než deseti letech jsem se k němu vrátil a bohužel, zklamání. Jedině Jean-Claude v hlavní roli a několik solidních akčních sekvencí jde k dobru, jinak zbytek je docela o ničem..))(3.7.2007)

• - Společnost Cryo Interactive vydala v roce 1995 počítačovou hru „Timecop“, která byla vytvořena právě na motivy tohoto filmu. (Terva)

• - Akčnú sci-fi snímku nakrútil režisér a kameraman Peter Hyams podľa rovnomenného komiksu Mikea Richardsona a Marka Verheidena publikovaného pod hlavičkou vydavateľstva Dark Horse. (ash99)

• - Futuristické hodinky jsou ve skutečnosti Casio model DW-400. (Elwanelyn)