Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Japonsko, 1994, 94 min

• Derek

van dammovka s dosť slušným námetom, bohužiaľ zvyšok filmu už tak dobre nedopadol, hlavne akčné scény nie sú nakrútené nejako extra zaujímavo (keď sa nad tým zamyslím tak to platí skoro u všetkých van-dammovkách, okrem živého terču a double teamu, ktore mali na starosti azijski tigri woo a hark, pri ktorych mena ako hyams a lettich vyznievaju az na smiech).(24.3.2004)

Když si člověk připomene po x letech starou pecku z Van Dammem, musí jí buď po těch rocích docenit více, nebo se jenom usmát a říct si "jo, hodnocení mám v pořádku, už ani tenkrát to žádná mega bomba nebyla". Timecop řadím do té druhé kategorie. Nápad byl zajímavý a chytlavý, jenže už tenkrát na můj vkus až moc přeplácaný a překombinovaný a hlavně netypický pro JCVD. Má určitě lepší perly, ale za snahu a oblíbené roznožky musím šoupnout 60%(1.6.2014)

Po letech jsem lehce změnil názor a hvězdu přidal.. tu a tam nějaký záblesk něčeho s přidanou hodnotou Hyams vykřesal, pořád je to ale málo. Navíc mi tu chyběla taková ta zvláštní atmosféra, která „zdobí“ většinu Van Dammeových starších filmů!! Ale postupně. Van Damme tentokrát představí svůj holý zadek už v první čtvrthodince. Ještě předtím ukáže podrážku darebovi, který čmajzne nebohé seniorce kabelku. A pak se začnou dít věci. Když režisér zavelí akce, je na co se dívat, jen je to trestuhodně porcované rychlým střihem. A není toho tolik, jak bych si představoval. A navrch to není taková ta přímočará akce (navíc když přijde, je docela krátká) jako třeba v případě Dvojitého zásahu, ale Hyamsův tým nenudí. Van Dammův policista pracuje jako agent zabraňující zneužívání cestování časem. To se zalíbilo senátorovi, který si brousí zuby na prezidentské křeslo. Dostaneme se tak do roku 1863, kdy bude Konfederace chudší o ukradené zlato, i na Wall Street léta páně 1938, kde zase sebevrazi plní černokronikové rubriky novin. A pochopitelně i do budoucnosti, kde to chce tenhle solidní projekt také rozbalit. Tvůrci se pokusili o ambicióznější látku, zabrousili do sci-fi, které se sice dějově a situačně rozpadá jako domeček z karet (jak se vrací cestující zpět? x Van Dammova milá nepozná starší verzi svého přítele s delšími vlasy x vrací se jen ti dobří, ač v různých časoprostorových rovinách zemřeli), chybí mu pořádná výprava i sci-fi údernost. Ale diváci na vandammovskou roznožku slyšeli a po celém světě nechali na pokladnách kin přes 100 milionů dolarů. Tehdy prostě Jean-Claude válel – napříč žánry!!(25.3.2016)

Škoda, že som relatívne nedávno videl všetky diely návratu do budúcnosti - o to výraznejšie boli logické chyby plynúce z cestovania časom v Timecopovi. Najviac sa mi páčila veta "Samozrejme nemôžeme cestovať do budúcnosti, pretože sa ešte nestala..." to bolo také zdôvodnenie, že som skoro spadol zo stoličky.(22.10.2009)

• Tiiso

Filmy s Van Dammem jsou povětšinou tvořeny scénami, které jsou plné jeho bojových kreací. Toto je vždy na prvním místě. Příběh přichází až pak. Ve snímku Timecop Hyams udělal pokus propašovat herce neherce Jeana do silnější myšlenky a do silnějšího pojetí. A tento pukus u mě nefunguje. Oslovují mě právě ty krásné snímky B kategorie, kde jsem svědkem hromady záběrů na kopajícího a neustále se točícího, kolem své osy, Dammeho. Jakmile se tvůrci pokusili tento žánr zapasovat do trochu více, z hlediska ambicí, tvářícího se snímku, přestává výše zmíněné kouzlo fungovat. Příběh má dobrou dějovou linku a je plný všelijakých kliček a šmodrchanců. Ale bohužel je toto vše na úkor vlastní akce a tak jsem neměl moc velkou možnost vidět hlavní postavu v tom na co jsem u něho zvyklý. Málo akce, málo bojových scén, málo přemožených bojovníků. On totiž Jean, když nestojí na jedné noze a druhou nemá vysoko zdviženou, tak nemá nic moc co jiného nabídnout. A pokud tedy musím většinu času hledět na to, že se také pokouší hrát, začíná být projekce celkem utrpením. To je škoda. Ačkoliv příběh v sobě vlastní nekolik nesmyslů ohledně cestování časem, mohla to být s větším počtem akčních bojovek větší zábava. Takto v konfrontaci s jinými snímky, Timecop propadá a nehodí se ani na pozdní programový výběr, z některých méně úspěšných televizních stanic.(20.3.2010)

• - Z celkového rozpočtu 27 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 5 milionů. S výdělkem přes 103 milionů se jedná o jeho nejvýdělečnější snímek. (Eldrick)

• - Po snímke Dvojitý zásah (1991) sa jedná už o druhý film, v ktorom stvárnil Jean-Claude Van Damme dve postavy naraz. (marciano)

• - Futuristické hodinky jsou ve skutečnosti Casio model DW-400. (Elwanelyn)