Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Japonsko, 1994, 94 min

• lennyd

Od první chvíle, kdy bylo vynalezeno cestování časem, je jasné - že musí být zřízena speciální složka policie, která bude hlídat možné zneužití nové technologie. A že se to nabízí - koupit levně pozemky přes sto lety, a dnes jste boháč. Jedním z policistů je i Max Walker (Jean Claude Van Damme), který odhalí spiknutí sahající až do nejvyšších politických špiček. Jak ale zabránit senátoru McCombovi v cestách do minulosti, a přitom sám přežít? ... Filmy o cestování časem mám docela rád, a proto jsem před nějakým časem zakoupil dvoj-dvd s Timecop 1 a 2. Bohužel nějak nebyl čas se na film(y) podívat, tak až teďka - a musím přiznat, vyhozený prachy. Celkově je příběh hodně přitaženej za vlasy, senátor-politik se chová jako killing machine, aby nakonec opustil svět při spojení se svým minulým já, jako kupa sra.ek. Ani nějakých hezkých bojových scén se od Van Damma tentokrát nedočkáme (jestli si dobře pamatuju, tak akorát jednou provedl svoji legendární roznožku, a toť vše). Fakt nevím, jestli mám chuť riskovat duševní zdraví při shlédnutí pokračování, když víme, jak to s kvalitou pokračování většinou bývá...(29.3.2012)

Uplně se to bojím napsat... ten film má děj. Film s Van Dammem (tedy film kde se očekává primárně bitkaření - jinak by tam nemusel hrát JCVD) má děj. Film má myšlenku, koncept a scénář, kterého se bez vážnější trhliny drží. Jo fakt. Funguje to a dává to smysl. Tedy tak nějak nadstandardní dílo. Až si říkám jestli by mu neslušely 4 hvězdy místo třech.(17.7.2012)

• sedm.1

Na počátku 90.let byly tyto filmy možná úspěšné a oblíbené,když se však dnes kouknu na Timecopa jako na premiéru,přijde mi trapný,směšný,nezáživný a amatérský.Van Damme a jeho páčo zde na mě působilo naprosto stejně,hlavní herečka byla odpudivá,záporák přehrávající,efekty televizní.Cestování v čase bývá zajímavým námětem,ale né do akčních filmů,autoři zde házejí botu za botou,nesmysl střídá nesmysl.Nedokážu být objektivní,pohled v roce 1994 by byl asi jiný a jistě i příznivější,v roce 2008 je však pro mě Timecop televizním průměrem.(21.8.2008)

Více méně standartní kus z produkce JCVD 90. let, ve futurustickém hávu, leč akce pomálu ( co taky jinýho by člověk čekal, když vidí na obalu roznožku :- ) ) Časové paradoxy trochu skřípou a žádná promyšlenost z nich netryská. Přesto musím říct, že se mi to líbilo a troufnul bych si Timecopa zařadit k těm lepším Belgičanovým kusům po bok Univerzálního Vojáka nebo Kickboxera - 55 %(6.12.2012)

Film na lepší 3*, ale když tak hodnotím filmy JCVM, tomuhle 4* dát musím. Vymakané sci-fi, kde sice Van Damme neukáže moc ze svého bojového umění, zato disponuje kvalitním příběhem. Hříčka s časovými rovinami má úroveň. Zábavné, akční, chytré. Fakt se mi to líbilo. K tomu kočka M. Sara. Jeden z nejlepších filmů s JCVM.(5.1.2015)

• - Po dokončení filmu dostal Van Damme nabídku na natočení 3 filmů s honorářem 12 milionů amerických dolarů. Van Damme, v té době závislý na kokainu, však odmítl s tím, že si přeje 20 milionů, podobně jako Jim Carrey. Jeho kariéra pak nabrala negativní směr. (colin70366)

• - Společnost Cryo Interactive vydala v roce 1995 počítačovou hru „Timecop“, která byla vytvořena právě na motivy tohoto filmu. (Terva)

• - Po snímke Dvojitý zásah (1991) sa jedná už o druhý film, v ktorom stvárnil Jean-Claude Van Damme dve postavy naraz. (marciano)