Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Japonsko, 1994, 94 min

• Superpero

Klasická srágora o cestování v čase. Jean Claude předvede obvyklou sestavu kop, roznožka, holá prdel, podsek nohou, roznožka, ale jinak je to nejlepší na celém filmu a dost to táhne, chvílema dokonce i zahláškuje "čti mezi řádky." Ovšem ostatní herci stojej za hovno. Abyste pochopili celou debilitu a zbytečnost tohohle filmu stačí se podívat na auto, kterým tam Van Damme jezdí.(14.4.2006)

Opravdu hodnotím je v rámci žánru. Další nadprůměr JCV – dobré efekty, celkem slušný scénář a dobré herecké výkony. Bohužel uprostřed filmu se děj začal tlačit do dramatu a to hodně ubralo na kvalitě, prostě JCV neumí navodit filozofický pohled. Pokud by nebylo tolik hluchý a nudných scén dal by sem v žánru 5 hvězd, bohužel tak mohu dát jen 3…(9.8.2010)

Časoprostorovými skulinami tentokráte proskakuje "Boule z Belgie" a navíc nám k tomu servíruje několik efektních rozštěpů. Ono souboje tu jsou poměrně zdařilé (James Lew si s nožem rozumí jako Chuck Norris s kopem z otočky), jenom jsou porcované rychlým střihem. Druhá půle je celkem nudná, finále chabé, přesto se ale jedná o jeden z těch lepších kousků evropského mistra v karate. Jo a nekraďte v obchoďácích kabelky nebo vám dá Van Damme přičuchnout ke své Wolverince... 28 miliónů dolarů(rozpočet)/102,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.5.2006)

jako maly jsem sice tihl nejvic k bondovi ale i tak se radim do pocetne skupinky nebozaku,v mladi poznamenanych jeanovym hereckym umem. Kazdy kdo do tohoto klubu zlomenych srdci patri vi dobre jaky to bylo tehdy maso na vhskach sledovat ty jeho votocky a vubec nam nevadilo ze ma ten kluk na hlave bouli :) Kdyz na jeho filmy koukam dnes rikam si co se mne na tomhle mohlo libit. Ale k veci..tajmkop je podle me jeden z nejlepsich jeanovych pocinu..vzdycky to byl muj oblibeny film(+univerzalni vojak), takze pro klid v dusi alespon v tomto pripade dam nadprumer(13.4.2006)

Film na lepší 3*, ale když tak hodnotím filmy JCVM, tomuhle 4* dát musím. Vymakané sci-fi, kde sice Van Damme neukáže moc ze svého bojového umění, zato disponuje kvalitním příběhem. Hříčka s časovými rovinami má úroveň. Zábavné, akční, chytré. Fakt se mi to líbilo. K tomu kočka M. Sara. Jeden z nejlepších filmů s JCVM.(5.1.2015)

• - Po dokončení filmu dostal Van Damme nabídku na natočení 3 filmů s honorářem 12 milionů amerických dolarů. Van Damme, v té době závislý na kokainu, však odmítl s tím, že si přeje 20 milionů, podobně jako Jim Carrey. Jeho kariéra pak nabrala negativní směr. (colin70366)

• - Akčnú sci-fi snímku nakrútil režisér a kameraman Peter Hyams podľa rovnomenného komiksu Mikea Richardsona a Marka Verheidena publikovaného pod hlavičkou vydavateľstva Dark Horse. (ash99)

• - Společnost Cryo Interactive vydala v roce 1995 počítačovou hru „Timecop“, která byla vytvořena právě na motivy tohoto filmu. (Terva)