Reklama

Reklama

Roku 2004 je cestování časem snadné jako otevřít ledničku (takže pro někoho zhola nemožné). Jenže vracet se do minulosti je zakázané, ne aby lidé nemohli prožít svých patnáct minut slávy či uskutečnit svůj americký sen, ale protože tyto změny by mohly změnit přítomnost i budoucnost. Proto vláda USA vytvořila TEC, Jednotku pro kontrolu času. A Max Walker (Jean-Claude Van Damme) je jedním z jejích nejlepších agentů. A když zjistí, že kandidát na příštího prezidenta USA senátor Aaron McComb (Ron Silver) shání peníze na předvolební kampaň spekulacemi s pozemky o desítky let dřív, než budou mít nějakou cenu, rozhodne se jednat. Jenže senátor je nebezpečnější, než vypadá. (monolog)

(více)

Videa (2)

Recenze (204)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $28miliónovTržby USA $44,853,581Tržby Celosvetovo $101,646,581║ Tak dostal som sa k tomuto filmu aj keď to nebola žiadna priorita ale len akísi malí priestor pre nejakú spomienku na časy, keď sa ešte Jean-Claude Van Damme dal stráviť. Nuž tento film nemá zle načrtnutý dej ale nemá to tie správne grády aby to mohlo byť viac než predvádzanie bojových umení. /40%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

Najlepším filmom Petra Hyamsa v rokoch 1972 - 2005 je v mojich očiach nenáročný horor RELIC, takže to zrejme o ňom niečo vypovedá (možno o mne, ale možno aj nie). Akčný sci-fi triler TIMECOP ale tiež nie je nič strašné ani nudné; je to solídna priemerná žánrová rutina, ktorej scenár párkrát prekvapí šikovne využitou „časovou zápletkou“ (rotačný guľomet na Divokom západe). Nič inteligentné netreba čakať, ale Jean-Claude Van Damme má parádnu čiernu uniformu, Mia Saraová (panna z Ridleyho LEGENDY) má niečo do seba, béčkar Ron Silver (novinár z Cronenbergovej MUCHY) na poste slizkého hlavného gaunera je muž na správnom mieste a ako bonus slúži jeho nechutná filnálna likvidácia a čokoláda Gloria Reubenová. ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Klasická srágora o cestování v čase. Jean Claude předvede obvyklou sestavu kop, roznožka, holá prdel, podsek nohou, roznožka, ale jinak je to nejlepší na celém filmu a dost to táhne, chvílema dokonce i zahláškuje "čti mezi řádky." Ovšem ostatní herci stojej za hovno. Abyste pochopili celou debilitu a zbytečnost tohohle filmu stačí se podívat na auto, kterým tam Van Damme jezdí. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Ono se k tomuhle něco skutečně blbě vymýšlí. Je to ta nejobnošenější béčková vesta, ze které chvílemi zasvitne nějaký náznak napětí a cár celkem slušného námětu. Opravdu zazáří jen několik málo míst, kde Jean Claude rozehraje své herecké nadání v grimasách tak tajemných, že i Mona Lisa proti němu vypadá jako čitelná úřednice z banky. K vizuálním efektů nelze než s lítostí poznamenat, že jich mohlo být víc, neboť jsou tak kouzelně nejapné a amatérské, že zaručeně baví. Stejně tak design vozidel, proti nimž vypadá vytůněná Škoda Rapid vulgo Upír z Feratu jako Tie Fighter proti trojplošníku Rudého barona. Maličko škoda, že se scénárista více neopřel do dialogů, mohla být i velká legrace a nejen pár krásných perel ducha, volně roztroušených ve vizuální hlušině. Takhle je Timecop jen snesitelná nuda o cestování časem ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Hrátky s časem nejsou nijak promyšlené, ale především je tu málo akce (a proč se asi chodí na film s Van Dammem?). Větší střet je na konci, ovšem tato bitka v dešti a v noci je dost nepřehledná a chvílemi jak z animovaného filmu ("nesmrtelnost hrdinů")- vím, že se tyhle filmy berou s nadsázkou, ale tady už je to příliš. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (10)

  • Futuristické hodinky jsou ve skutečnosti Casio model DW-400. (ČSFD)
  • Z celkového rozpočtu 27 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 5 milionů. S výdělkem přes 103 milionů se jedná o jeho nejvýdělečnější snímek. (Eldrick)
  • Po dokončení filmu dostal Van Damme nabídku na natočení 3 filmů s honorářem 12 milionů amerických dolarů. Van Damme, v té době závislý na kokainu, však odmítl s tím, že si přeje 20 milionů, podobně jako Jim Carrey. Jeho kariéra pak nabrala negativní směr. (colin70366)

Reklama

Reklama