Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Japonsko, 1994, 94 min

Najlepším filmom Petra Hyamsa v rokoch 1972 - 2005 je v mojich očiach nenáročný horor RELIC, takže to zrejme o ňom niečo vypovedá (možno o mne, ale možno aj nie). Akčný sci-fi triler TIMECOP ale tiež nie je nič strašné ani nudné; je to solídna priemerná žánrová rutina, ktorej scenár párkrát prekvapí šikovne využitou „časovou zápletkou“ (rotačný guľomet na Divokom západe). Nič inteligentné netreba čakať, ale Jean-Claude Van Damme má parádnu čiernu uniformu, Mia Saraová (panna z Ridleyho LEGENDY) má niečo do seba, béčkar Ron Silver (novinár z Cronenbergovej MUCHY) na poste slizkého hlavného gaunera je muž na správnom mieste a ako bonus slúži jeho nechutná filnálna likvidácia a čokoláda Gloria Reubenová.(23.12.2004)

• sportovec

Hlavním tématem filmů, v nichž hlavním hrdinou je tento Belgičan, bývá hra jeho svalů propagovaná prostřednictvím nikdy nekončících samoúčelných rvaček; děj filmu je jakousi osnovou, která této kultovní virtuální kulturistice dává znamení jakés takés umělecké legitimity. Z kategorie odpadu, kam se tyto filmové výstupy zpravidla dají nejlépe zařadit, vybočuje pozitivně několik málo výjimek. Jednou z nich je i TIMECOP, nejvíce zásluhou režiséra Hyamse, specializujícího se - podle mně dostupných informací - právě na vědeckofatanstickou tematiku. I tak si však Van Damme prosazuje na mnoha místech svou. Ke škodě filmu i kultivovaného filmového diváka-fanouška scifi.(23.7.2008)

Film na lepší 3*, ale když tak hodnotím filmy JCVM, tomuhle 4* dát musím. Vymakané sci-fi, kde sice Van Damme neukáže moc ze svého bojového umění, zato disponuje kvalitním příběhem. Hříčka s časovými rovinami má úroveň. Zábavné, akční, chytré. Fakt se mi to líbilo. K tomu kočka M. Sara. Jeden z nejlepších filmů s JCVM.(5.1.2015)

Cestovanie v čase je moja obľúbená téma vo filmoch. Tentoraz spracovaná akčne s Jean-Claude van Damme v hlavnej úlohe. To samozrejme hovorí o počte akčných scien, ktoré sú pre neho typické. Aj napriek tomu, že sa zamýšlali aj nad časovými slučkami a ich dopadom, tak sa objavilo pár chýb s nimi spojenými, ale dokonalý film na túto tému by bol asi len zázrak a možno by pri tom vznikol časostroj ;-)).(7.10.2004)

Opravdu hodnotím je v rámci žánru. Další nadprůměr JCV – dobré efekty, celkem slušný scénář a dobré herecké výkony. Bohužel uprostřed filmu se děj začal tlačit do dramatu a to hodně ubralo na kvalitě, prostě JCV neumí navodit filozofický pohled. Pokud by nebylo tolik hluchý a nudných scén dal by sem v žánru 5 hvězd, bohužel tak mohu dát jen 3…(9.8.2010)

• - Futuristické hodinky jsou ve skutečnosti Casio model DW-400.

• - Společnost Cryo Interactive vydala v roce 1995 počítačovou hru „Timecop“, která byla vytvořena právě na motivy tohoto filmu. (Terva)

• - Z celkového rozpočtu 27 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 5 milionů. S výdělkem přes 103 milionů se jedná o jeho nejvýdělečnější snímek. (Eldrick)