poster

Můj dům v Umbrii (TV film)

 • Velká Británie

  My House in Umbria

 • Slovensko

  Môj dom v Umbrii

 • Nový Zéland

  My House in Umbria

Drama

Velká Británie / Itálie, 2003, 99 min

 • FireFox
  **

  Od filmu s tak kvalitním obsazením jsem čekala víc. Pátrání po pachateli exploze - zdánlivě hlavní motto příběhu - nakonec nebylo vlastně tak důležité. Mnohem zajímavější mohlo být vykreslení jednotlivých postav, což se až tak úplně nezdařilo (vlastně v jednom případě hlavní hrdinky ano, ale směr jakým se vývoj její postavy ubíral byl spíš k pláči - z laskavé starší dámy ve věčně přiopilou "svůdkyni" s pochybnou minulostí). Dobré tak zůstalo vlastně jenom umístění děje do prosluněné Itálie mezi romantické olivové háje.(18.2.2009)

 • pakobylka
  ***

  Kreslení depresivních obrázků souvisejících s traumatickým zážitkem může být terapií zrovna tak jako psaní zamilovaných románů. Myslím, že pro paní Delahuntyovou představuje literární činnost útěk od prožité reality do světa iluzí a šťastných konců - a nejspíš jí pomáhá víc než alkohol. Nejen kvůli policejnímu vyšetřování poskytne ve svém domě přechodný azyl nesourodé trojici cestujících, kteří spolu s ní přežili výbuch bomby ve vlakovém kupé … Komorní drama, které neřeší dopadení pachatele teroristického útoku, ale snaží se přiblížit vztahy mezi dočasnými obyvateli útulného a bezpečného domu a odhaluje tajné zákruty lidské duše. Leccos zůstává povrchní a nedokončené a především závěr je příliš nepravděpodobný, i tak 3,5*. Přitom není bezpodmínečně nutné, abyste cítili nějaké zvláštní sympatie k paní Delahuntyové, popřípadě k dalším postavám - včetně potencionálního teroristy.(18.2.2009)

 • waits
  **

  Dobre obsazeni a jako obvykle zajimava Maggie Smith. Predlohu jsem necetl, a mozna to je chyba, protoze jsem behem filmu pomerne dost tapal, pokud jde o prosty fakt, coze nam vlastne bylo predlozeno. Snimek chvilemi vypada jako epizoda z rady Hercula Poirota, chvilemi vypada jako reklama na Umbrii (krasny dum), podivne prostrihy, vypraveni v ich forme hlavni hrdinky, ktera ale moc sympaticky nevyzniva...nevim, priznam se, ze jsem byl trochu zmaten. Jo, a u vecere to diky obsazeni vypadalo tak trochu jako konkurs na Harryho Pottera:)(18.2.2009)

 • Ilus
  ***

  Příjemná atmosféra, velmi dobře do své role obsazená Maggie Smith. Naivita filmu ladí s přostředím. Stejně se ale film z průměru nevyhrabe, což zdá se nejspíš ani nebylo zamýšleno. Sama si také nedovedu představit, jak by lepší scénář, obsazení, režie či cokoli jiného mohlo úrovneň kamkoli pozvednout.(21.2.2011)

 • curunir
  ***

  Príjemný odpočinkový film mi trocha pripomenul Scottov Dobrý ročník, ale to predovšetkým prostredím, inak sú si filmy tématicky odlyšné. Maggie Smith je výborná herečka a tu to naplno ukazuje (cena Emmy a nominácia na Zlatý glóbus), no za povšimnutie určite stojí aj Ronnie Barker alebo Giancarlo Giannini s podobnou úlohou ako v Hannibalovi len so šťastnejším koncom. Prvá polovica filmu nesúca sa v hesle ,,Carpe diem" s čarovným nasnímaním krás Umbrie je príjemne idylická a ukazuje aký bezstarostný vie život byť. S postupným príchodom Chrisa Coopera však prichádza aj niekoľko zásadných zvratov, ktoré mu až natoľko neprospievajú, hlavne pokiaľ ide o načrtnutie kriminálnej zápletky o ktorej sa ani nedozvieme či je pravdivá.(8.12.2008)

 • - Magiie Smithová získala za svou roli cenu Emmy. (Elisebah)