I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

verbal odpad!

Milí mladí a nezkažení čtenáři! Je tu opět strýček verbal se svým okénkem „Nové a lepší filmové publicistiky“, v němž si dnes sémanticky rozebereme krásné české slovíčko promrdat. Slovíčko, které by v žádném případě nemělo chybět ve slovníku žádného moderního nezletilého mluvky a které vám pančelka, co údajně furt píče ty stížnosti panu HOMOvi, asi vysvětlí jen stěží. Inu, dnes je to jednoduché. Promrdat totiž neznamená nic jiného než „mrdáním pozbýt“. Já vím, já vím, asi teď opět tápete nad významem toho škaredého slovesa „pozbýt“, ale o jeho vysvětlení si té tlusté a šosácké zamindrákované krávě bez obav řekněte, já bych vám nerad kazil charakter. A teď už nezbývá než si dnešní lekci názorně demonstrovat v roztomilém textu. *** Vždycky jsem si myslel, že když chce někdo natočit film do nějaké aspoň trochu seriózní distribuce, a ne pro vypálení na frysbí k nedělní příloze Blesku nebo jako videoodpad na Tytrubko, musí nejprve najít někoho, kdo mu na něj dá peníze. Za tím pak naběhne a povykládá mu, jak je zručný režisér, jak má úžasný scénář a jak se to veledílo tutově vrátí zpět i s nějakou tou smetanou. Domníval jsem se také, že náš milý americký producent vesměs bývá protřelý židák, který chce, aby se mu nalichvená investice vrátila, nedá se jen tak oblafnout a není žádný mongoloid, co splachuje americké prezidenty do hajzlu, aby si krysy v kanálech měly z čeho vystýlat hnízda. Tohle ovšem vypadalo, jako by se nějaký neumětelský manták rozhodl parazitovat na poměrně osvědčeném trejdmárku, pročež složil před Mošeho hromadu zatuchlých, nevzhledných hoven a nasliboval, že z toho uplácá Táčmahál. Nepřekvapivě pak není výsledkem nic jiného než nevzhledná a veleotravná kupa hoven, akorát s hnusně rozplizlou hnědou věžičkou na vrcholu. Strašlivá, nudná a debilní psychoslátanina, navíc osazená odpornou neherečkou z jedničky, kterou by dozajista v realitě odmítl „romanticky vyprcat“ i ten nejslizčí a nejzoufalejší úchyl pod sluncem a rovnou by se jí na ten hrob místo plivání vysral. Sekunduje ji neméně nadaná a odpudivá tlupa obličejových obrn, poháněna scénářem natolik pičoidním, že jeho autorem musel být někdo, kdo natuty alespoň jednou čornul v Librexu Freudovy Úvahy o sexuální teorii, načež očichal tiráž a vyměnil je v antikvariátu za Toluen. Opravdu nechápu tu zaoceánskou lhostejnost a neempatii! Vždyť v Evropě přece teď trpí nehumánním zacházením tolik ubohých migrantů a oni raději promrdají pár mega na takovou zbytečnou sračku, místo aby jim pořídili lepší výbušniny a účinnější palebnou sílu k pořádnému masakru i v Berlíně, po němž by nám sem ta populistická tlustá pizda Endží konečně přestala ty parazity pod politickým nátlakem tahat. Abych i já angažovaně demonstroval svůj postoj, pořídil jsem si inkontinenční pleny s francouzskou vlajkou na prdeli. ()

Fr

„NĚKTEŘÍ LIDI SI ŠPINAVOST ZASLOUŽÍ. A NĚKTEŘÍ LIDI NEJSOU DOST SILNÍ, ABY JI PROVEDLI…“ /// Tak na Sarah Butler mi nevadí. To už je mnohem horší ta čekačka na rozjezd. Kikiny spolu plkaj vo údech – jako proč? Slibný momenty vymáznou ty snový fantasie, který by fungovali v péčku, ale tady mě nějak nerajcujou. Spíš mi lezou na nervy, včetně některejch lidí (v tom filmu). Hra na Zorra ujde, ale jinak je to celkem vo ničem! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje nejmilejší pohádka je ta o dravci a o kořisti. 2.) Přemejšlím vo pomstě… 3.) Thx za titule „mindhunter29“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

ricci.s

Tak bohužiaľ, veľké sklamanie, možno aj najväčšie v tomto roku. Biedna variácia na "The Brave One". Hlavná hrdinka z jednotky trpí depkami, vkuse si predstavuje, ako by zniesla zo sveta každého, kto na ňu len pozrie (čiže otravné predstavy plus otravné flashbacky v prvej polovici), ale napokon tú možnosť dostane, keď zavraždia jej kamarátku. A tak sa rozhodne pomstiť všetkým hajzlíkom. Síce sa na ňu dobre pozerá, ale to je tak asi všetko. Oproti prvej časti tu totiž nie je možné nejako s ňou súcitiť, práve naopak. Takže som sa spoliehal aspoň na to, že film bude stáť na kvalitnom gore. Ale dve krvavé scénky to žiaľ z biedy nevytiahnu (chválim vlastne len kastráciu, tá bola dobrá). Dal by som aj tri hviezdy, lebo nakrútené to bolo v poriadku, avšak oproti prvým dvom častiam je to tak kvalitatívny zošup nadol, že nemám problém nazvať túto trojku prepadákom. Celkovo mi to totiž viac liezlo na nervy ako bavilo. ()

EvilPhoEniX

Asi před dvěma měsíci jsem zahlédl první zmínku o ISOYG3 měl jsem slzy v očích radostí a erekci, která po týdnu odpadla jakmile jsem se dozvěděl, že režisérem tentokrát není Steven R. Monroe, ale režisér průměrného Mischief Nightu. Říkal jsem si, třeba se polepší, přece nejlepší Exploitation sérii všech dob nesvěří jen tak někomu, no jakmile jsem uviděl první teaser věděl jsem, že zde něco nehraje a má předpověď byla bohužel správná. ISOYG3 má sice jedno lákadlo a to Sarah Butler, ale to ovšemže nestačí. Film se dlouho rozjíždí téměř 40 minut se pouze konverzuje a člověk doufá, že se to rozjede alespoň v závěru, ale né tihle dva režiséři očividně nemají ponětí o tom jak točit správné Explo. Tohle už není žádný Rape and Revenge, ale naivní vyvražďovačka v temných ulicích, kde se dočkáme pouze jedné gore scény, sice velmi povedené, zatímco nás ve dvojce bolely koule, zde nás bolí celé péro, ale zbytek byl poměrně odfláknutý a velmi nevyužitý. Naštěstí jsem se při filmu nenudil, utíkal rychle, potěšily oblečky ve stylu cute school girl a nasty Devil bitch a v samotném závěru poměrně drsná likvidace, která to vytáhne alespoň na průměr, ale zklamání roku a náběh na nejlepší hororovou sérii po Saw byl zde bohužel pohřben, snad se napraví reputace ve čtverce. 50% ()

tron

Trojka je ešte explicitnejšia, ako jednotka s dvojkou - a už tie neboli prechádzkou botanickou záhradou. Ak by bola ešte o kúsok otvorenejšia, išlo by o porno resp. náhražku snuffu. Z niektorých detailných záberov budete zaskočení. Na scenári sa mi páčilo, že nejde o klasický revenge movie motív, ale o ženu (hrdinku prvej časti, hrá ju rovnaká herečka) zabíjajúcu nie mužov, ktorí jej ublížili (tých ostatne pozabíjala už v jednotke ehm), ale chlapov ubližujúcich ženám z jej okolia. Sympatickou inováciou sú aj zábavne mega-brutálne hrdinkine predstavy. ()

Bloody13

Ani to chutňoučký přeříznutí pinďoura vejpůl nedokáže zamaskovat fakt, že tohle pokračování je strašlivě nudný, pitomý a hlavně zbytečný. A na Butlerku se nedá koukat; vždyť je hnusná jak noc! ()

Marceloo

Jennifer Hills (Sarah Butler) si po tom, čo bola znásilnená, ale polícia ju ignorovala, mení meno na Angela a nájde si prácu v Call Centre. Naďalej však trpí predstavami znásilnenia, má ťažké nočné mory a jej dôvera k mužom je na bode mrazu. Aby sa s jej traumatickými skúsenosťami vyrovnala, začne navštevovať skupinu, v ktorej sa stretávajú znásilnené ženy. Keď si uvedomí, že väčšina znásilnení je justíciou prehliadaná, rozhodne sa vziať pomstu do vlastných rúk. Začína sa krvavá pomsta znásilnenej ženy, z ktorej žiaden násilník nevyviazne živý. - Pre väčšinu ludí to skončilo ako sklamanie, ale mne to úplne stačilo, aj keď na 1 alebo 2 to zďaleka nemá, ale na hororovej scéne sa podarená trilógia len tak nevidí. Tento diel sa na intenzitu znásilnení už tak velmi nezameriava. Mne sa tá rozdielnosť ale páčila, aj keď tie vraždy sú také jednotvárne. Páčilo sa mi, že to celé nebolo len o Jennifer, pretože Sarah sa za tých 5 rokov zmenila a už mi neprišla taká sympatická ako v jednotke. Viacero pohladov na znásilnenie sa mi tiež páčilo. Gore a krv sa mi celkom páčili, aj keď ich väčšina ludí bude považovať za dosť amatérske. Velmi sa mi nepáčilo to, že pozadie príbehu bolo rozohrané na niekolko strán, a tak mi to občas pripadalo trochu mätúce. Osobne to vôbec nepovažujem za zlý horor, ale myslím si, že mnoho ludí tento horor odsúdilo ešte predtým, ako ho vôbec videli, a tak sa to zrejme odrazí aj na miestnom hodnotení. + herečka z I Spit on Your Grave ()

George Stobbart

Pre mňa to bol taký rozporuplný sequel. Ono sa dalo trochu čakať, že to bude o niečom inom, keďže ide už o štvrtý zárez (resp. piaty, ak by som rátal aj shitovku "Savage Vengeance") do série ISOYG. Možno by bolo lepšie, keby na režisérskej stolici ostal béčkar Steven R. Monroe, ktorý so cťou ukočíroval remake i jeho pokračovanie a nebál sa do známej značky prispieť práve tou jeho béčkovou odvahou, zábavnosťou a drzosťou. Toto sa už vyvíja trochu iným smerom, zľahka mimo ISOYG rámec, ale spracovaním, vizuálom i atmosférou mi to do (novodobej) série vlastne zapadalo, takže by som to určite nepovažoval za zlé pokračovanie, i keď to už nebolo celkom ono. Ale pri pohľade na to, že už je pásovo naplánovaný ďalší sequel, sa začínam obávať, že táto značka bude nakoniec vyžmýkaná až do samej zbytočnosti. ()

castor

Násilnické povyražení bandy vidláků s ní zacloumalo a uložilo se tak hluboko, jak jen mohlo. Angie na každém rohu vidí hrozbu, má trošku drastické představy, jak někoho seřezává, návštěvy u odborníků nepomáhají, na skupinové terapii pozná alespoň takovou menší neřízenou střelu, jejíž tragický osud ovšem rozpohybuje několik následných událostí. Sarah Butler pochopila, že mezi prvním a třetím dílem uplynulo pět let a nic moc se toho v její herecké kariéře neudálo, sáhla tak znovu po látce, která ji kdysi „představila“ širšímu publiku. Navrch to bylo v látce drsné a znepokojivé, která těžila z velmi působivé atmosféry. Jenže všechno je pryč, zbyl jen poměrně odfláknutý kus, na který nebude až takový problém zapomenout. Krok stranou. ()

*CARNIFEX*

Nakoľko sa chce Jennifer raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka "buranov" na čele s tamojším šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa, či pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou. Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou", trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Relatívne všetko prebieha podľa plánu až do momentu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa v pred. Ťažko zrovnávať tri takmer úplne odlišné snímky. Druhá časť nadväzovala na prvú asi tak, ako lano na háčkovaný šál, takže smelo možno povedať, že až samotný tretí príbeh je akýmsi pokračovaním prvotnej story. Kým však prvá časť prebudila veškeré zmysli diváka, ktorý fandí obeti až do úplného záveru, aby dokončila svoju "revange", pri druhej napriek debilite príbehu síce pohodený uterák v podobe gore taktiež neostal suchý, pri treťom mám pocit, že samotný tvorcovia zaostali za predchádzajúcimi pokusmi, ako špurtéri v záverečných 200 metroch za Petrom Saganom. Nuž, ale to sa dalo čakať, keď v minulosti stáli za zrodením takých veľkofilmov ako bol slabučký "Mischief Night" či ešte tragickejším "Abraham Lincoln vs. Zombies". Sarah už nemala tie gule, nedokázala vyvolať žiadne pocity a už vôbec nie súcit. Za pozornosť stojí akurát jedna gore orál scéna, pri ktorej ma v "hlavičke" riadne pichlo. Kurňa, ale to sa mi na "rape and revange" zdá sakramentsky málo - 40%. ()

Wacoslav1

Jednička byla super. Dvojka ještě jakž takž ušla, ale tohle je pro mě těžký zklamání. Nevím jestli z toho chtějí udělat další sérii o 10 dílech, ale radím vám vyserte se na to je to vyčpělý a jedno či dvě podařený ztrestání to nezachrání. Jo a když budete vybírat hlavní hrdinku, tak prosím ne už takovou nechutnou jeblou pyzdu.25% ()

S.Quentin QUALE

Nic zbytečnějšího jsem neviděl dlouhou dobu, takže to ani nemíním moc komentovat. Bez atmosféry, bez znepokojení, bez nápadu. Vlastně ty dvě dávám jen díky Sarah Bulter a taky díky tomu, že zatím pořád ještě mám úctu k této značce. 35% ()

misterz

Jednoznačne najslabší diel zo všetkých. Dve mordovačky neboli zlé, no všetko ubíjal ten ničotný príbeh, ktorý ma totálne otrávil - žiadne napätie, žiadne zaujímavé momenty... len dve kravy, pričom tá jedna sa v spánku asi naučila bojové umenie či čo, tá posledná scéna bola teda riadne uletená. Podpriemer. 40/100 ()

pornogrind

A máme tady I ON SPIT YOUR GRAVE 3 . Po příjemným překvapení z ISOYG 2 v podobě Jemma Dallender se ve trojce opět vrací hnusná kreatura Sarah Butler. V remaku z roku 2010 jsem jí ještě ustál, ale tady se na ni opravdu nedá koukat. Navíc děj je stupidní až to bolí a z rape and revenge se tak stala naprosto stupidní vybíjená. K tomu všemu zbytečně zdlouhavá a prakticky bez pořádných gore scén (jedna by se našla). K tomu všemu ty otřesný flashbacky, který mě fakt sraly. No prostě průser jako kráva. Ikdyž mohlo být i hůř...... ()

kingik

Už je to pět let od hrůzného prožitku, kdy byla Jennifer skupinově znásilněna ve srubu. Vzpomínky na tuto dávnou událost jsou ale stále živé. Mladá žena si změnila jméno na Angela a chce zapomenout. V práci jí nadbíhá kolega, navštěvuje psycholožku, chodí na skupinovou terapii s oběťmi znásilnění, případně jejich pozůstalými, kde se seznámí s excentrickou Marlou, s níž na muže sdílí stejný radikální názor, a kterou zanedlouho zavraždí její bývalý přítel. Angela se za noci pouští pomstít ty ženy, které trpěly pod pyjem násilníků. Radikálně feministická trilogie se dočkala návratu lepé Sary Butler z jedničky, dostala nového režiséra a ten zvolil jiný přístup než jeho exploitační předchůdce. Co tahle série určitě nepotřebovala, jsou rádoby psychologické žvásty a snaha dostat trochu té psychologie i do hlavní ženské hrdinky. Tahle série na to není stavěná. R.D.Braunstein třetí díl posunul do thrilleru s psychologickými prvky. To může být zklamání pro ty, kteří očekávali perverzně explicitní jízdu ve stylu předchůdců. Já nové tvůrce chápu, nechtěli do třetice přijít se stejným syžetem, v němž mladá a bezbranná křehulka bez zábran a do omrzení jen likviduje úchyláky. Ale ani třetí dějství se samozřejmě neobejde bez drsných mordů rukou nenávistné krásky. Je jich méně, než by jeden čekal, ale vypadají dobře. Sarah Butler je hustá killerka! Co se vyloženě nepovedlo, jsou její vražedné představy, kdy si představuje, jak někoho surově zmlátí nebo zabije. Když už se to totiž opakovalo, bylo to komické. Určitě nebylo dobré trvat na tom, že je v rozlehlém městě možné opakovaně potkávat stejnou bandu, které velí nadržený týpek. Režisér si to tím kazil. Režie je technicky vyzrálejší než u předchozích počinů. "Hororový" kameraman Richard J. Vialet je velmi zdatný v nasnímání nočních uliček, jeho kamera se explicitnosti nebrání, vizuálně je na tom film zdárně. Trojka je určitě nejkrotším dílem. Začínající režisér a scenárista navázali na sérii jinak, než byli diváci zvyklí. Holka je na nervy, násilníci, se kterými si policie neví rady, to po nocích schytávají, dobře jim tak. Závěrečná pointa vysvětlí, kde a v jakém stavu se Jennifer/Angela nacházela. 70% ()

Frajer42 odpad!

Stařičké pliváníčko z roku 1978 bylo dobré. Oba dva remaky předcházející tomuto veledílu byly solidní. Tohle je ovšem nejhlubší dno filmařiny. Opravdu píčovinka, v jejíž hlavní roli exceluje několikrát prošťouchnutá hrdinka minulého dílu. 2/3 stopáže chodí na nějaké to trapné posezeníčko a povídáníčko znásilněných slečen. Pěkné momenty jsem v celém tomto blábolu zaznamenal dva. Líbilo se mi, jak slečna ukousla jednomu pánovi bimbáska a líbilo se mi také, jak slečna strčila trubku do sedinky zlého otčíma, který przníval svoji dcerku. Zbytek je ke zblití. Nic se tam neděje. Nebohý divák je nucen poslouchat bezobsažné žvásty diskusního kolečka a povídání s paní psycholožkou, či co to mělo být. Zkrátka absolutní sračka, kterou pokud neuvidíte, tak svému zdraví pouze prospějete. ()

Kudly4

Ve třetím I Spit on Your Grave, se vrací Sarah Butler, ale tenhle díl, je opravdu hroznej. Kamenem úrazu, je hlavně režisér. Gore slabší, oproti jedničce a dvojce znatelně nižší rozpočet. Hodně mě to zklamalo. ()

Kothy

Bohužel už je tato série trochu vytěžená a není moc co vymýšlet. Jennifer ( Angela) se snaží vzpamatovat z onoho hrůzného zážitku a proto začne chodit na setkání znásilněných žen. Tam se seznámí s Marlou, která ji dodá odvahu a odhodlání se postavit nepříjemným mužům a utlačovatelům. To se ale bohužel brzo zvrhne a věci naberou rychlý spád. Pak už jen probíhá vraždění a mučení, ze kterého se Angele daří snadno vykrucovat. Konec je celkem překvapivý. "Ne všichni chlapi se ti snaží dostat do kalhotek." ()

mil@n.fanatik

Obrovské zklamání oproti jedničce a dvojce. Těšil jsem se na podobný díl, ale byl jsem zklamán :( hodnocení 2* a to mam co dělat je dát... ()