poster

Do zbraně (studentský film)

 • anglický

  Arms ready

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2016, 39 min

Střih:

Zuzana Walter
(další profese)
 • Stíba
  ***

  Úvodní část, kdy jsem měl pocit, že se bude jednat o zcestný feminstický boj proti zbraním zasazený do utopistického světa daleko od reality, se nakonec přerodila do celkem sourodého celku, který dával smysl a na věc se díval z obou stran. Diskuze s režisérkou po promítání pak ještě mnohé více osvětlila, především okolnosti vzniku i další fakta a aspekty s kterými se protagonistky potýkaly. (Jeden svět Benešov - 7. 4. 2017)(13.4.2017)

 • resp8533
  ***

  Zajimavý styl "uvnitř prohlížeče". Argumentačně slabší, místy nevyvážené, ale celkově líbivé a povedené. Proč máme zbrojní průkazy a že to není jen průkazka, se celkem ukázalo na aktérkách samotných :). Každopádne sehnat funkční zbraň problém není (každá poptávka si najde vhodně oceněnou nabídku), což je každému jasné, tím pádem dokument nic objevného nepřináší. Takže je to spíš pohádka o tom, jak si tři kamarádky pořídily zbraně. Ale nenechte se zmást, i z té pohádky zamrazí.(5.4.2017)

 • Katullka
  *****

  Girl power !!! <3(29.10.2016)

 • Isherwood
  ****

  Klamání tělem kalibru 0.45. Ta první třetina, kdy se mladé kavárenské liberálky u internetu pohoršují nad vším, co má údernost větší než kapslovka z poutě, nenuceně sklouzne k promyšlené palbě do řad stoupenců i odpůrců, aby odvážně našlápla i k tomu, že při troše snahy si dneska palnou zbraň pořídí i… parta kamarádek z FAMU.(16.2.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  Filmařsky dobré, tak trochu Nesvačilová styl. Argumentačně místy přepjaté - chybí tomu střední úroveň člověka, co se prostě chodí bavit na střelnici, nebo jinak sportuje. Na zbraně je tu nahlíženo jako na nástroj určený primárně na zabíjení lidí, což jako vnuk hajného považuju za dost nefér - je hodně jiných pohledů, jak k nim přistupovat, klidně jako k zábavě úplně oproštěné od podstaty "vraždícího nástroje". Tahle rovina Do zbraně chybí, přitom myslím, že většina diváků se zájmem o střelbu k ní přistupují právě z tohohle úhlu.(14.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace