Jmenuji se Hladový Bizon

David Smečka

Radim Procházka

Marek Šulík

• xxmartinxx

Já chápu, že ten film má být asi pozitivní a milý, ale rozhodně je zlý a krutý. Vyvolává lítost nad postižením i prostoduchostí "hrdiny" a těžko se věří, že by z toho maratónu mizérie mohl někdo čerpat energii.(15.3.2017)

Pro mě překvapivý dokument, který i přes tragický osud hlavního hrdiny zahřeje pro jeho vyjímečnou osobnost a neskutečně pozitivně nabitý charakter, který by svým postojem a vůlí k životu s tou nekonečnou pozitivní energií měl být vzorem i těm "normálním", především těm ubrečenějším se svými, v porovnání s tímto, triviálními problémy. K filmu existuje i krásná stejnojmenná kniha, která rozšiřuje jeho příběh o další vrstvu v podobě mnoha historek a uvolněného vyprávění z pohledu režiséra a je doprovozena skvělou obrazovou částí.(26.9.2017)

• godycz

naprosto mimo me chapani. dokument ? nebo ? nejaky metahumor ? vazne rekl do kamery : milacku potrebuji srat !! ???(5.10.2017)

Občasný pocit nudy a několikeré protahování v sedačce mého oblíbeného kina o tom možná nesvědčí, ale dokument Jmenuji se Hladový Bizon, silný, lidský a působivý, mě zasáhl. Když byl hlavní hrdina poprvé zabrán bez brýlí, když zpíval, tleskal a pohupoval se u toho, když použil slovo „srát“, no, cítil jsem něco jako hrdost. Hrdost, že přes své omezení je takový, jaký je... Cestou z kina říkám té své, že na někoho může působit jako jednodušší člověk, ale že to je asi problém průměrně a nadprůměrně vzdělaných lidí, že si to o takových jedincích budou myslet. Cítil jsem vlastně uspokojení z faktu, že Honza je velmi milý chlapík. Ano, někdo může tvrdit, že takovéhle filmy hrají na city, když ukazují „nenormálnost“ (lépe řečeno „hendikep“). Ale vzpomněl jsem si na Kieślowskiho Amatéra, tam také vystupuje jeden, co není úplně „normální“. A když se podívám na jeho tvář, když se poprvé viděl ve filmu, rozhodně nevidím nic, co by se jen vzdáleně přiblížilo pocitu zneužití. Rád bych Honzu poznal osobně a zeptal se ho na jeho pocity. A panu režiséru Jurdovi bych rád vzkázal, že natočil formálně nedokonalý ale myšlenkově velmi silný film. Dostal jsem něco, co jsem vůbec nečekal.(8.11.2017)

Úsměvný snímek. Viděno na MFDF Ji.hlava.(24.11.2016)