Honest Guide

(TV pořad)

Pořad s podtitulem „Všechno, co chtěli turisté vědět o Praze, ale báli se zeptat," ukazuje cizincům skryté krásy či zajímavosti Prahy mimo obvyklé turistické trasy, jako je například Staroměstské náměstí či Pražský hrad. Nápad, který se minulý rok zrodil v hlavně Janka Rubeše a Honzy Mikulky spíše jako pokus zaujmout i zahraniční diváky, nakonec získal na oblibě, jak u zahraničních turistů, tak i u cizinců žijících v České republice. Kluci v pořadu radí, kde jsou nejfotogeničtější místa v Praze, kde se dá sehnat nejlepší zmrzlina, kde se najíst levně, kam si v centru dojít na záchod či kde se připojit na wifi a také jak cestovat noční Prahou. (Stream.cz)

easaque

4* Tento publicistiký pořad patří k těm užitečnějším na českých webech a držím pěsti Janku Rubešovi a kolektivu, aby vytrvali a dál s nadhledem komentovali a vybírali zajímavosti nejen o Praze, které se nehodí jen turistům. [ PŘÍBĚH:X /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Lachtaan

Až si bude někdo zase stěžovat na zhýralost českého YouTubu, nechť si pustí pořad Honest Guide. Pro nepříznivce či nepříliš zdatné uživatele anglického jazyka je tento superedukativní, superzajímavý i mnohdy skvěle lidsky vtipný návod, jak si patřičně užít nejen Prahu, spíše přístupný na Streamu, já si jej ale pro krásně srozumitelnou angličtinu dopřávám bez titulků a s tím, že trávím většinu svého nynějšího života v Praze, shledávám všechny poskytnuté informace nesmírně cennými. ()

Bezejmený

Povinnost (nejen) pro turisty! I já děkuji za objevení zajímavých míst v Praze, o kterých jsem vůbec netušil (Colloredo-Mansfeldský palác napiříklad). Záslužná práce v podobě ukázání a boje proti různým formám tourist traps (směnárny, taxíky, obchody, restaurace, stánky, mniši apod... ) a bullshits (obchody plné nejen sovětských suvenýrů na hlavní ulici, trdelníky, "historická auta", šílená reklama apod.). Držím palce do budoucna a přeji Jankovi a Honzovi co nejvíce odběratelů a sledujících. ()

ComicGuy

A ,že Českí a Slovenskí YouTuberi nič nevedia! Užitočnejšiu reláciu som jakživ nevidel. (Honest Guide je síce Stream.cz relácia ,no najväčší hype zažíva na YT takže ju berem ako YouTube show.) Doporučujem ako pre Pražských domácich tak pre cudzincov zo zahraničia (keďže je seriál po Anglicky ,čomu ja vďaka skvelému prízvuku "Honest Guida" perfektne rozumiem) a taktiež pre Slovákov a Čechov ,čo sa chystajú do Prahy a chcú sa vyhnúť všetkým turistickým pastiam a Scamom. A som rád ,že to svoj účel spĺňa pretože pod videami vidím samé vďakovné komentáre od cudzincov. Preto tomuto tak trochu amatérskému počinu dávam nekonkurečných 100% ()

Jan.Cada1

Duo Janek Rubeš a Honza Mikulka tohle prostě umí. Začal jsem se na ně dívat už při jejich začátcích na streamu a pořád mají kvalitní kontent. Už několikrát mi ukázali kam v Práglu zajít nebo kde se dobře napít a najíst. Pořad je koncipovaný pro cizince, ale Češi nepražáci a vlastně i Pražáci si tam svoje taky najdou. ()

• Pořad s názvem Honest Guide, který se vysílá na internetové televizi Stream.cz, zabodoval na Zagreb Tourfilm Festivalu 2017. Oceněni byli Janek Rubeš a Honza Mikulka, kteří pořadem provázejí a ukazují bez servítků turistické nástrahy hlavního města. (Zdroj Stream.cz)