Indiánsky kmeň Mohawk bol vo vojne, ktorá sa na území USA odohrávala od roku 1812 do roku 1815, neutrálny a chcel nechať vyriešenie sporu medzi USA a Britániou na ich vlastných jednotkách. Keď sa ale dvaja členovia tohto kmeňa spolu s ich známym dostanú do ohniska tohto konfliktu, nezostáva im nič iné, ako bojovať o svoj život proti lepšie vyzbrojeným vojakom. (Marceloo)

beso74

Niekto (Ted Geoghegan) s po dlhom čase spomenul na Patriota s Melom Gibsonom, pribral si na pomoc ešte jedného kámoša (Grady Hendrix) a spolu vytvorili v rámci svojich chudobných finančných možnosti lite verziu o pomste počas britsko-americkej vojny, akurát, že tento krát to nie je americká revolúcia, ale menej známy konflikt z roku 1812 (súčasť napoleonských vojen). Aby to bolo pre diváka znesiteľnejšie, namiesto historickej zložky sa k tej akčnej pridáva hororovo-thrillerová príchuť. Celý film sa odohráva v lese, kde sa dosť dlho postavy motajú a komunikujú (sem tam vyrastú priamo zo zeme), až prichádza chvíľa, keď som mal chuť to znudený celé vypnúť. Potom však nastáva akčnejšia časť podoprená solidnými špeciálnymi efektami. Kladom filmu je aj zobrazenie postáv, v ktorom je ôen veľmi tenká hranica medzi dobrom a zlom. Ezra Buzzington je síce na jednej strane démonicky a brutálne tvrdý veliteľ malej trestnej výpravy, na strane druhej on a jeho muži chcú len spravodlivosť - pomstiť sa za chladnokrvné povraždenie svojich bratov v zbrani. Navyše, Kaniehtiio Horn (herečka mohawskeho pôvodu) sa postupne z obeti stáva niečim démonickým. Veľká škoda, že aj napriek týmto plusovým bodom sa celkovo film v mojich očiach nedostal ani len na úroveň slabšieho priemeru... ()

George Stobbart

Neuveriteľná somarina, ktorá pôsobí tak hlúpučko a amatérsky, až som získal dojem, že Geoghegan zrejme ani sám nevie ako natočil "We Are Still Here", resp., že tam musela zaúradovať nejaká absurdná náhoda... Lebo toto je vo všetkých ohľadoch taký (ne)kvalitatívny rozdiel, až ma z hlavy ani nenapadá reálne porovnanie. ()

J*A*S*M

Banda srandovně oblečených ochotníků si v lesíku u nás za sídlištěm hraje na vojáky a indiány. Zhruba tak nějak by se tento film dal popsat. Je až k neuvěření, jak rezistentní je ten film vůči tomu, aby v divákovi vyvolal špetku zájmu. Bez napětí, bez atmosféry. Záměr možná chvalitebný, ale výsledek opravdu za mnoho nestojí. Jedině závěrečná dvacetiminutovka je o maličko lepší, v ní už nějaká atmosféra sem tam probleskne ... ale z celkového hlediska prostě velký špatný. 3/10 ()

ricci.s

Predchádzajúci We Are Still Here pokladám za priemerný, takže to, prečo ho niektorí užívatelia tak prechválili je pre mňa doteraz záhadou. Ale aspoň mal nejaké plusy. Toto by som najradšej aj hodil do odpadu, veľa nechýbalo. Niečo otrasné. Poloamatérsky súboj medzi vojačikmi a Indiánmi, nakrútený fakt max. za 5 korún. Prechádzka otravných postáv po lese plná idiotských dialógov. Scenár to ani nemalo, ale to by mi ani tak nevadilo. Keby aspoň to gore za niečo stálo. Každý shit sa musí asi pokladať za horor. Jediné, čo si z toho zapamätám, sú uši toho priblblého dedka Buzzingtona. ()

Marceloo

Indiánsky kmeň Mohawk bol vo vojne, ktorá sa na území USA odohrávala od roku 1812 do roku 1815, neutrálny a chcel nechať vyriešenie sporu medzi USA a Britániou na ich vlastných jednotkách. Keď sa ale dvaja členovia tohto kmeňa spolu s ich známym dostanú do ohniska tohto konfliktu, nezostáva im nič iné, ako bojovať o svoj život proti lepšie vyzbrojeným vojakom. - Som velmi rád, že tento nepodarený horor vznikol. Je to asi najideálnejšie potvrdenie toho, ako velmi sú pre tento žáner potrební herci, ktorí s ním majú skúsenosti. Pretože námet tohto hororu vo svojej podstate nie je zlý, ale to, akou formou je podaný, je žalostné. A vôbec tomu nepomáhajú zúfalé herecké výkony, roztrasená kamera a strih ako u nejakého TV filmu, ktorý musí byť povinne prispôsobený reklamám. Hudba od pána Golczewskiho je ale špičková a verím tomu, že jeho kariéra dopadne ako kariéra pána Benjamina Wallfischa, ktorý tiež začínal u béčkových hororov a teraz už je súčasťou najväčších Hollywoodskych hororov. + Noah Segan + herec z The Hills Have Eyes, Halloween, Mirrors a Trash Fire + herec z Fear the Walking Dead + herec z Night of Something Strange ()