Reklama

Reklama

Zázračná planeta II

(TV seriál)
  • Česko Naše planeta Země II (více)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Před deseti lety seriál Naše planeta Země přeformuloval pojem přírodní snímek, poskytl nám totiž dosud nejúplnější obraz pozemského života. Nyní, o deset let později, díky vývoji filmařských technik a přírodních věd můžeme naši planetu pozorovat opět z revolučně nové perspektivy. Seriál nám umožní vidět svět očima zvířat putujících džunglemi, pouštěmi, toulajících se po horách a ostrovech, po savanách a městech. Objevíme nejtypičtější obývaná místa naší planety a poznáme často dost neobvyklé přizpůsobovací strategie tamější fauny, které si v daném prostředí vytvořila v zájmu úspěšného přežití. (TV Spektrum)

(více)

Recenze uživatele bart_ k tomuto seriálu (8)

Zázračná planeta II (2016) 

Při sledování tohoto epochálního dokumentu u mě vždy tanula jedna ikonická hláška ze Strážců galaxie, akorát zasazená do jiného kontextu: "Proč bys měl planetu Zemi zachraňovat? Co pro tebe kdy udělala?" "Protože jsem jeden z magorů co na ní žije!" .... Proto si ji prosím hýčkejme. ()

Ostrovy (2016) (E01) 

Návrat legendy ve velkolepém stylu se vším všudy a ještě mnohem více... 100% ()

Pohoří (2016) (E02) 

Slova vystihující krásu této epizody jsou jí oproti absolutně zbytečná... ()

Džungle (2016) (E03) 

Jedním slovem: neuvěřitelné... tvůrci současných akčních snímků se mohou jít do džungle s klidným svědomím zahrabat, páč oproti této řemeslně dokonalé epizodě jsou jejich pokusy o ony žárovky bezcennými lejny ;) ()

Pouště (2016) (E04) 

Lov lví smečky, štěrbinové kaňony, lov káňat, zabiják flétňák, ničení sarančaty, útěk stepokurů před jestřáběm, lov netopýra, souboj mustangů.... vše hraničí s nemožnou uvěřitelností... klobouček. ()

Pláně (2016) (E05) 

Sajgy tatarské, drsná bouře, úchvatný život v okolí řeky Okavango, souboj mezi lvy a buvolem, úchvatná ukázka růstu trávy, chytání hmyzu včelojedy karmínovými na slonech afrických, serval, termiti, mravenečník, liščí způsob získávání potravy ve vysokém sněhu, a znovu napínavý lov arktických vlků na soby karibu - to vše vytváří úžasnou mozaiku jedněch nejúchvatnějších scenérií zaznamenaných na kameru - ovšem pro mne samotného bylo jednoznačným vrcholem dobrodružství myšky drobné... tohle není jen dokomentarní seriál, jako spíše mistrovské veledílo nemající sebemenší obdoby a konkurenci. ()

Města (2016) (E06) 

Bezchybné zakončení této fascinující minisérie, přestože by každého dozajista potěšil větší počet epizod... Všechny záběry opět neměly náznak kazu - přes džodpury v Indii, sokoly v New Yorku, levharty v Bombaji, špačky v Římě, lemčíky v Austrálii, mývalí rodinku v Torontu, makaky v Džajpuru, hyeny v Etiopii, až po superstromy v Singapuru. Jak již bylo řečeno, všechny epizody byly úchvatné, ale tato bez debat vítězí díky napětí, humoru, kráse a neobyčejnou dojemností. Je až k nevíře, že se zvířecí druhy tak dokonale přizpůsobily momentálním existenčním soukolím, v němž vládnou světu technologie, rozšiřování městských obydlí, kopírování pořadů na TV Hovna, globální oteplování a podobné nesmysly.... Téže překvapilo to, že i lidský druh se setsakra snaží o soužení s přírodou (v dnešní analfabetické době je to fakticky potřeba).... Vše jest skvěle zakončeno monologem sira Davida Attenborougha, vzkazující nám poselství o tom, že naše planeta je krásná, a abychom si ji takovou jaká je uchovali, nesmíme ji bezdůvodně ničit, a musíme o ni naopak bedlivě pečovat... Tato epizodá má pouze jedinou konkrétní vadu - je poslední. Verdikt: 100% ()

Reklama

Reklama