Zázračná planeta II

(TV seriál)
  • Česko Naše planeta Země II (více)

Epizody(7)

Když shlížíte na zemský povrch, není možné, aby vám neučarovala čirá nádhera, vznešenost a síla přírody. Už je to deset let, co jsme tato kouzla zkoumali v první řadě cyklu z kolekce BBC Earth. Od té doby se hodně změnilo. Dnes dokážeme přiblížit život na naší planetě zbrusu novými způsoby. Ke zvířatům vás díky nové technice dostaneme blíž a to nám umožní být svědky dalších dramat. Změnila se i samotná planeta. Její příroda ještě nikdy nebyla tak křehká a vzácná jako dnes. Odhalíme vám extrémy, do kterých jsou živočichové schopní zajít, aby přežili. A navštívíme i naše města, abychom zjistili, jak se život přizpůsobuje nejnovějšímu vývoji. Takový bude cyklus Planeta Země II. (Česká televize)

Recenze uživatele ilemas k tomuto seriálu (7)

Ostrovy (2016) (E01)

Tak nádherně zpracovaný dokument se hned tak nevidí. Naprosto dech beroucí záběry, nejvíce mě dostali mořští leguáni a hadi, jako bych se díval na nějaký thriller nebo horor. Rovněž tak nezávidění hodný těžký život tučňáků na ostrově Zavodovski. Snad budou další epizody Zázračné planety II stejně velkolepé jako tato. ()

Pohoří (2016) (E02)

Nádherné záběry nejrůznějších světových pohoří. Drbající medvědi mě rozesmáli, pochod plameňáků rovněž. Nahánění núbijských kozorožců pouštní liškou bylo opět dech beroucí. Úžasná podívaná jako předchozí díl. ()

Džungle (2016) (E03)

Třetí epizoda opět s neuvěřitelnými záběry na průhlednou žábu, létající ještěrku, nejkrásnější ptačí námluvy - já jsem jediný zelený list !!! :), sladkovodní delfíni, mečozubec, který má zobák větší než vlastní tělo, svítící housenka a houby, divák čumí s otevřenou hubou. ()

Pouště (2016) (E04)

Perfektně natočený souboj hřebců mě naprosto uchvátil. Kousance, kopy, to se hned tak nevidí. Netopýří lov byl jak z mimozemského hororu. Jeden z nejúžasnějších dokumentů Davida Attenborougha. ()

Pláně (2016) (E05)

Netrvá dlouho a každý pštros má jednoho cestujícího, kterého se jako černého pasažéra zbavuje. A záběr na spoustu pštrosů a na každém jeden pasažér, to mě dostalo. Napínavě i vtipně natočený dokument. Skákající ptáci mě rozesmáli. Celá sídliště termitů, která jim spořádá mravenečník. Lovící liška skákající šipky do sněhu, kterou pozorují závistiví bizoni. Vtipně sestříháno. ()

Města (2016) (E06)

Nádherný Singapur kam jsem se kvůli začínajícímu covidu nedostal. Sokolové v New Yorku, levharti v Bombaji,- největší koncentrace levhartů ve městě, posraný celý Řím od špačků - za jediný den tuna výkalů, mývalové v Torontu ( já za celý pobyt neviděl ani jednoho ), krádeže drzých makaků v Džajpuru, opět naprosto perfektní. ()

Jak vznikala Zázračná planeta II (2016) (E07)

Velmi náročné, vzrušující a nebezpečné natáčení v různých nehostinných částech této dokumentární série stojí také za shlédnutí. ()