Reklama

Reklama

Zázračná planeta II

(TV seriál)
  • Česko Naše planeta Země II (více)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Před deseti lety seriál Naše planeta Země přeformuloval pojem přírodní snímek, poskytl nám totiž dosud nejúplnější obraz pozemského života. Nyní, o deset let později, díky vývoji filmařských technik a přírodních věd můžeme naši planetu pozorovat opět z revolučně nové perspektivy. Seriál nám umožní vidět svět očima zvířat putujících džunglemi, pouštěmi, toulajících se po horách a ostrovech, po savanách a městech. Objevíme nejtypičtější obývaná místa naší planety a poznáme často dost neobvyklé přizpůsobovací strategie tamější fauny, které si v daném prostředí vytvořila v zájmu úspěšného přežití. (TV Spektrum)

(více)

Recenze uživatele Tezuka k tomuto seriálu (4)

Pohoří (2016) (E02) 

Bezkonkureční nádhera, stejně jako první díl. Pohled na Irbise je prostě úchvatný zážitek a nahánění kozorožců núbijských pouštní liškou bylo opravdu výživné. Nejvtipnější ze všeho ale byly jistojistě ty medvědí tanečky, když si snažili vydrbat srst o kůru stromů, to se mi ani nechtělo věřit, že sleduji šelmu. ()

Džungle (2016) (E03) 

Vždycky jsem si přál to vidět, jak Jaguár rdousí kajmany a krokouše. Někdo těm plazům musí ukázat, kdo je tady šéfem. Moc se mi líbil i ten létající dráček, kolibřík mečozobec, rosněnka průsvitná co chránila pulce před vosami, sladkovodní delfínovec, problémy chápanů při šplhání na nejvyšší úrovni pralesa a vlastně vůbec všechno. Ta kamera je prostě dokonalá a zvířata nám tu předvádějí lepší akční záběry než Schwarzenegger :)) ()

Pouště (2016) (E04) 

Kdysi dávno jsem v jednom dokumentu viděl lvího samce, kterému se podařilo skolit žirafu. Tady se smečka lvích samic snažila o to samé zajímavou strategií postupného obklíčení, avšak finální útok poslední samice na krk žirafy dopadl jako ve většině případů pořádným kopancem :D Obdivuji, že se na tu poušť lvi nevykašlou, tolik strádání a tak málo kořisti, bylo mi jich vážně líto. Miliardové roje sarančat, to byl opravdu pohled k nezaplacení. Opět díl plný krásných soubojů a dokonalých taktik, člověku se až nechce věřit, jak jsou ty potvůrky vynalézavé. ()

Města (2016) (E06) 

Vztah hyen skvrnitých s lidmi v etiopském Hararu je prostě úchvatný, všeobecně je tohle zvíře prezentováno jako symbol zlého ducha, ale jedná se jako ve většině případů o nesmyslné předsudky, které vyvolávají mezi neznalými lidmi strach a nenávist, což přírodě neprospívá. Když Spielberg natočil svůj příšerný film Čelisti, málem svojí prezentací lidožravých žraloků vyhubil většinu žraloků bílých, jejichž populace na východním pobřeží Severní Ameriky klesla o 50 % během několika let od uvedení toho filmu. Sám autor knihy se později vyjádřil, že kdyby věděl, co tím způsobí, nikdy by ji nenapsal a po zbytek života se věnoval kampani pro ochranu žraloků. Základním nezbytným pravidlem by mělo být informovat lidi pravdivě a pokud natáčím takový film, tak alespoň na závěr uvést vše na pravou míru, protože někteří lidé si myslí, že co vidí je nutně skutečnost. V tohle dokumentu se mi líbili i vychcaní makakové rhesusové, languři šedí a mýval severní, který snášel svoje mládě po okapu 10m mrakodrapu. Na závěr krásná vize do budoucnosti o tom, jak by mohlo vypadat soužití člověka s přírodou na příkladu města Singapur, kde v šedesátých letech vznikl projekt "zahradního města". Dnes je zhruba 10 % Singapuru zalesněno parky a různými přírodními skleníky. Tento díl je bohužel poslední, což mě strašně mrzí, protože záběry byly naprosto úchvatné a sami nikdy něco takového nebudeme moci pozorovat, proto mnoho díků autorům tohoto projektu a doufám, že se někdy v budoucnosti dočkáme třeba i III. pokračování. ()

Reklama

Reklama