Starověcí vrazi

• Česko Zabijáci dávných časů (více)
Velká Británie, (2014–2016), 14 h 30 min (Minutáž: 43–44 min)

Zvuk:

Jay Price

Série(2) / Epizody(20)

Historie je plná příběhů o statečných bojovnících a elitních bojových jednotkách, které bojovaly, aby chránily právo, ničily armády a zachraňovaly říše. Tento informativní a zábavný seriál vrhá nové světlo na některé z nejznámějších starodávných vrahů, od starověkého Řecka po Japonsko, a oživuje jejich příběhy a úkoly díky dramatickým rekonstrukcím, dokumentárním filmům a svědectví odborníků. Vladaři vždy potřebovali elitní bojové jednotky: muže a ženy trénované k dokonalosti, ovládající zručně zbraně, se schopností se infiltrovat k nepříteli a rozvrátit jej a zabíjet v případě potřeby. Každá epizoda se zaměří na jednoho individuálního zabijáka nebo skupinu a prozkoumá jejich specifické dovednosti, jak trénovali, čím vynikali, co přesně z nich dělalo nejobávanější zabijáky své doby a jaký měly jejich činy dopad na moderní válečné taktiky. V tomto seriálu odhalíme, jak se buddhistická jeptiška stala kung-fu zabijákem, jak saské bojové síly konečně zvítězily nad Vikingy, jak cikánští žoldáci Vlada Napichovače zastavili ottomanskou invazi nebo jak elitní holandský kmen nakonec vložil Británii do rukou římského císaře Claudia. Akční, zcela strhující a plná fakt je tato původní série, která je nutností pro všechny milovníky historie. (Viasat)

H4ku11

Keď si odmyslím ten všade sa tlačiaci, chváliaci sa a s historickými bojovníkmi porovnávajúci sa amerikanizmus, seriál sa mi páćil. ()