Nejen , že na to jak je to staré tak mě to při mém věku (26) neskutečně baví ,ale jako velkému slávistovi je mi trápení pana Načeradce velice blízké :-) láska ke klubu je něco , co pochopí jen fotbalový fanoušek a fanatik. Líbí se mi jak dříve chodili lidé na fotbal jako na společenskou událost , seděli třeba na trávníku jen, aby viděli derby pražský S. Je to něco nádherného a je škoda , že dnes se do fanouškovství dostává násilí a výtržnosti. Dříve lidé šli v klobouku upraveni pomalu jak do divadla a zápas si užili i tak. Krásná komedie a u mě je ten plný počet podtržen prostředím ve kterém se film odehrává.(23.2.2015)

Jakožto právověrný Slávista nemohu opomenout Haasovo vkusné přívrženství i některé stařičké fotbalové záběry, které jsou sice "namontovány" do příběhu lehce neobratně, ale rok vzniku snímku leccos ospravedlňuje... Nakonec tedy poměrně příjemný "přepis" knihy Karla Poláčka se sympatickými protagonisty, optimistickou atmosférou a v neposlední řadě příšernými dresy dělnické Sparty... ale co: nakonec mi "můžou bejt ukradený", viz skóre: │6:0%(21.4.2007)

Výborná česká komedie z počátku mluveného filmu jako takového zfilmovaná podle hůmoristického románu K. Poláčka s typickou Poláčkovskou mluvou vyprávý o fotbalových nadšencích, jejichž klubovní fandovská vášen postupuje celým jejich životem a ovlivňuje jejich práci, lásky i rodinný život. Výborná je ve filmu především trojice H. Haas v roli židovského obchodníka Načeradce jemuž neschnou numera ! Improvizujicí, chaplinovsky dojímavý, karatelský, mentorský, otcovsky starostlivý a hlavně lidský J. Plachta jako krejčí Emanuel Habásko st. a přísný holič Šefelín v podání T. Pištěka. Zajímavá je na tomto filmu ještě jedna věc E. Fiala který hrál ve filmu syna J. Plachty byl ve skutečnosti jen o pár měsíců starší než jeho filmový otec ! I tato věc poznamenala a především předurčila že J. Plachta hrál pak po celou svojí filmovou karierů všelijaké starší pány, dědky strýce atd. A přitom mu ve skutečnosti bylo něco málo přes třicet let. Nesmrtelné hlášky tohoto filmu: Eman je pašák a v podstatě všecno co se točilo kolem Habáska a jeho syna. Takovej život mě může bejt ukradenej. Co se chce po mě?Chcete ze mě rvát cáry?! Co já se vlastně rozčiluju, já jsem nemocnej člověk všude mě píchá oni mě chtěj dostat do hrobu ale to se jim nepovede.Tolik příbuznejch pohromadě smí to vubec bejt? To by se mělo policejně zakázat! Zanecháme všeho Lojzo a prchneme spolu do Ameriky jo jo. Prosimtě Ignác? Nech si ty svoje vtipy ! Koho to zajímá ! Já to nedopovim:-)! Pokračování této oblínené veselohry pod názvem Načeradec král kibiců už ale bez J. Plachty a jiných herců, až na pár světlých okamžiků takový uspěch nepřinesl. Za 5* pro tento film mám prostě slabost.(18.5.2006)

Výborná česká komedie, která ukazuje, že jsme smysl pro humor měli skutečně vždy, akorát jsme zapomněli na to, jak ho používat decentně a ne jen v nablblých komediích. Už tady se ukazuje, jaké může být šílenství okolo fotbalu. Myslím, že tady knižní předloha nijak neutrpěla a dostala filmovou podobu zaslouženou.(4.1.2015)

Pestrá mozaika osudů rozdílných lidí, kteří mají jedno společné - fandí kopané. Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů z fanouškovskou tématikou, co byl (nejen) u nás natočen.Skvěle zachycená atmosféra zápasového tranzu a šílenství, jejíž podstata zůstává. Až na to, že tehdy v kulisách první republiky byla návštěva utkání společenskou událostí a měla svou úroveň, což se dnes říct bohužel nedá..(5.2.2011)

• - Hlavnú úlohu Richarda Načeradca (Hugo Haas) mal pôvodne hrať Josef Rovenský, ktorého chceli tvorovia filmu. O Hassovi tvrdili, že ho nepoznajú a že ho vôbec nikto nepozná, ale autor predlohy Karel Poláček si ho nakoniec presadil. (Raccoon.city)

• - Film vznikol tak, že v pražskom ateliéri AB mali časové okno a vypočítali si, že keby sa nefilmovalo, prerobili by peniaze, a preto sa rozhodli, že radšej sfilmujú niečo, čo prepadne. (Raccoon.city)

• - Všimněte si, že ve filmu, ač z roku 1931, zazní věta "Uvidíte, že Židi přijdou k vyhubení". Zní to velice děsivě s ohledem na nedalekou "budoucnost". (cariada)