Humor 30. rokov v českých klasických filmoch pôsobí dnes už trochu ťažkopádne a tak som sa obával, že ho budem musieť počúvať celú hodinu a pol. Našťastie sa tak nestalo a Muži v offsidu sa skôr zameriavajú na vzťahy a občas vyznievajú aj vážnejšie. Som rád, že som si nemusel vypočuť tú anekdotu o dvoch cestujúcich vo vlaku, ale ak sa tento fór zopakoval už tretí krát, začal byť značne otravný. Herci sú v poriadku, ale Jindřich Plachta mi predsa len pripadal vo svojej úlohe príliš naivný. Našťastie nie sme svedkami rečí o futbale od začiatku do konca, ako hovorím, je to film najmä o vzťahoch. Film z roku 1931 a povzdychnutie nad tým, že židia budú mať ťažký osud hovorí niečo o inteligencii a na komédiu pomerne veľkej vážnosti scenára. Škoda len toho humoru, ktorý dnes už proste nemôže fungovať tak, ako v tridsiatych rokoch.(15.2.2015)

Nejen , že na to jak je to staré tak mě to při mém věku (26) neskutečně baví ,ale jako velkému slávistovi je mi trápení pana Načeradce velice blízké :-) láska ke klubu je něco , co pochopí jen fotbalový fanoušek a fanatik. Líbí se mi jak dříve chodili lidé na fotbal jako na společenskou událost , seděli třeba na trávníku jen, aby viděli derby pražský S. Je to něco nádherného a je škoda , že dnes se do fanouškovství dostává násilí a výtržnosti. Dříve lidé šli v klobouku upraveni pomalu jak do divadla a zápas si užili i tak. Krásná komedie a u mě je ten plný počet podtržen prostředím ve kterém se film odehrává.(23.2.2015)

V Praze zuří Velká hospodářská krize. Velký morous pan Načeradec, živnostník, fanda S.K.Slavie si chodí na fotbalové zápasy "odpočinout", relaxovat prostě je rád, že se vzdálil z domu a nemusí poslouchat svou "milovanou" manželku a příbuzenstvo. Nezaměstnaný chudý Eman Habásek, velký fanda Viktorky, bydlí se svým otcem v jedné místnosti. I postel sdílí společně s otcem. Starýho Habáska, vdovce, chce uhnat vdova, po Emanovi jde zas ochránce mravnosti své dcery Emilky, starý Šefelín. Eman se jednoho dne na stadionu Slávie pohádá s Načeradcem, Slávistou, na vyprodaném stadiónu v Edenu. (30 tis diváků v r 1931!!!) Jsou předvedeni pro rušení veřejného pořádku na policejní stanici, kde musí zaplatit pokutu. Eman nemá ani na zaplacení pokuty. Pan Načeradec se usmíří s Emanem, zaplatí za něj i pokutu a nabídne i práci Emanovi. Eman je rázem při penězích a tím i zajimavou partii pro mladé dámy. Randí o stošest se svou životní láskou Emilku Šefelínovou, šičkou, vozí se spolu v lunaparku a na horské dráze a to považte, v době krize 1931°. Ale starý Šefelín mladého Emana přimáčkne ke zdi a svatba Emana s Emilkou Šefelínovou na sebe nenechá dlouho čekat. Dobový dokument o fenomenu fotbalu a fandovství a nejen o tom 78%(27.12.2013)

Smí tohle vůbec bejt? Milovaný film (nejen) nás slávistů. Pan Načeradec, v jedinečném podání Huga Haase, je pro mě jednou z nejvýraznějších postav československé kinematografie. A nejen jí. Vynikající a inteligentní zábava na víkendové odpoledne a skutečně podařený, nestárnoucí film. Co ty víš?! Bylas tam?!(28.5.2016)

Poláčkova knižní předloha mě do svého světa radostného života vtáhla naléhavěji, přesto i tento film znamená příjemné odreagování a vylepšení nálady. Kamera si dokáže vyhrát s možnostmi a detaily. Herecké výkony jsou nadprůměrné a plné živočišnosti, byť mi zamilovaný mladík do své role příliš nesedne. Fotbal vždy dokázal vzbuzovat hluboké vášně a horlivé fandění zanícených fanoušků. Fotbal spojuje i rozděluje, fotbal dává i bere. Fotbal přináší smutek i bezprostřední radost. Hlavním milovníkem a oddaným příznivcem fotbalového týmu Viktorie Žižkov je mladý nezaměstnaný muž Eman Habásko (příjemný Eman Fiala). Je odhodlaný čelit životu čelem, navíc díky fotbalu jeho osud nabírá ten správný a spořádaný směr. Hvězdou filmu je židovský obchodník a zapřisáhlý zastánce fotbalistů Slavie Praha Richard Načeradec (vynikající Hugo Haas). Je to laskavý morous, kterému určuje vnitřní rozpoložení výkonost a výsledky jeho zamilovaného fotbalového klubu. Káže a hladí. Nemůže chybět Emanův starostlivý otec a poctivý krejčí Habásko (dobrý Jindřich Plachta) a jeho manévrování s vlastní svobodou a životem. Poslední výraznou postavou je holič Šefelín (skvělý Theodor Pištěk), se svojí cestou pomsty pošpiněné rodinné cti a osvobozujícím sblížením se starým Habáskem. Z dalších rolí: Načeradcova diktující a milující manželka Hedvika (Jožka Vanerová), vytrvalá vdavek chtivá vdova Ouholičková (zajímavá Betty Kysilková), veselá Šefelínova dcera Emilka s novou vážnou známostí (Jiřina Štěpničková), její starostlivá maminka (Ella Nollová), zarytý příznivec Sparty Praha pan Hátle (Jaroslav Vojta), či Josef Laufer v roli sportovního komentátora. Pozorovat neúnavné podání zejména těch několika herců je úchvatnou podívanou. Film baví svou bezprostředností a humorem, který je konejšivý a radostný zároveň. Pozor na nudící se vdovy!(19.8.2016)

• - Hlavnú úlohu Richarda Načeradca (Hugo Haas) mal pôvodne hrať Josef Rovenský, ktorého chceli tvorovia filmu. O Hassovi tvrdili, že ho nepoznajú a že ho vôbec nikto nepozná, ale autor predlohy Karel Poláček si ho nakoniec presadil. (Raccoon.city)

• - Režisér Svatopluk Innemann knihu síce nečítal, ale v rekordnom čase siedmich dní napísali scenár, ku ktorému autor adaptovanej predlohy Karel Poláček asi za hodinu napísal v Bohuslavovej kaviarni dialógy. (Raccoon.city)

• - Scény na pohyblivých schodech ve filmu byly natočeny na schodech na Letnou, kde dříve byla lanová dráha. (Karlos80)