Nezapomenutelná klasika. Raději Viktorku.(19.4.2015)

Jakožto právověrný Slávista nemohu opomenout Haasovo vkusné přívrženství i některé stařičké fotbalové záběry, které jsou sice "namontovány" do příběhu lehce neobratně, ale rok vzniku snímku leccos ospravedlňuje... Nakonec tedy poměrně příjemný "přepis" knihy Karla Poláčka se sympatickými protagonisty, optimistickou atmosférou a v neposlední řadě příšernými dresy dělnické Sparty... ale co: nakonec mi "můžou bejt ukradený", viz skóre: │6:0%(21.4.2007)

Přes skvělé herecké obsazení jsem se po celý film nepokrytě nudil. Zajímavé byly především záběry staré Prahy a Jindřich Plachta, který dělal co mohl, aby dorovnal slaboulinký scénář. Jako malý jsem měl film rád, teď jsem byl velmi zklamán...50%(5.5.2011)

"Celá rodina pohromadě. Smí se to vůbec? Já bych to policejně zakázal." Perla české kinematografie. Nebýt příšerné kamery, která Jindřicha Plachtu zabírá jenom od krku dolů, bylo by to za 5*. Zajímavost: Karel Poláček souhlasil s natočením filmu jen pod podmíkou, že roli pana Načeradce bude hrát jeho přítel, Hugo Haas.(20.11.2008)

Slaboulinký odvar Poláčkovy geniální předlohy.(24.5.2009)

• - Habáska staršího, kterému by mělo být okolo padesátky, hraje Jindřich Plachta ve svých 32 letech! Eman Fiala, který hrál jeho syna, byl ve skutečnosti jen o pár měsíců starší. (Karlos80)

• - Všimněte si, že ve filmu, ač z roku 1931, zazní věta "Uvidíte, že Židi přijdou k vyhubení". Zní to velice děsivě s ohledem na nedalekou "budoucnost". (cariada)

• - Jedenáctý český seriál (1931-1932): Muži v offsidu a Načeradec král kibiců. (NinadeL)