Případy inspektora Lynleyho: Pro dobro Eleny

(TV film)
  • Velká Británie The Inspector Lynley Mysteries: For the Sake of Elena (více)

Obyčejně se běhá pro zdraví. Elena Weaverová, studentka cambridgeské St. Steven College, si toho mlhavého rána vyběhla pro smrt. Krásná, chytrá, atraktivní dívka, které ani její zdravotní handicap nezabránil naplno užívat života a které muži padali k nohám, byla omráčena tupým, hladkým předmětem a uškrcena šňůrou od kapuce z teplákové soupravy. Kdo z jejích četných milenců je pachatelem? A proč? Bál se některý profesor, že by prozrazení nedovoleného vztahu zničilo jeho kariéru? Nebo ji ze žárlivosti zabil některý spolužák? Ani inspektor Lynley ani seržantka Haversová netuší, do jakých propastí mezilidských vztahů jim dá tento případ nahlédnout... (oficiální text distributora)

filmmovier

Opět nádherné krajiny, skvělé prostředí, kupa hlášek, perfektní chemie mezi hlavní dvojicí, která si začíná pomalu, ale jistě docela dobře rozumět, i ta zápletka je v tomhle díle správně zajímavá a dočkáme se i pravé anglické mlhy a poměrně zajímavého finále. Pořád to má co dohánět, pořád to může být mnohem lepší, ale proč ne. Lynley mi takhle vlastně docela dobře sedne. 75%. ()