Těžko hodnotit z dnešního pohledu. Psohlavci byli natáčeni v době, kdy ještě doznívala éra němého filmu, což je vidět na hereckých projevech, které kladly důraz na přehnanou mimiku a pohybová gesta, jež až příliš upozaďovala mluvený text a to působilo poněkud nekompaktně. Další věcí, ale to už je můj problém historického šťoury, je přehnaná heroizace Chodů a jejich rebélie. Nicméně chápu, že v dobách mladé republiky byla podobná zpracování na místě a pak je tu pochopitelně Jirásek, který dal v mnoha ohledech našim dějinám tvář a ovlivnil tam vnímání mnoha generací, včetně mě. Právě díky slabosti pro jeho romány hodnotím lehce nadprůměrně. 60%(1.9.2012)

Herecke vykony jsou strasne teatralni a do urcite miry za to urcite muze fakt, ze zvukove filmy teprve zacinaly. Moc nerozumim tomu, proc byl tento film tolik nakladny, vyprava me nijak neohromila. Jelikoz se jedna o adaptaci jednoho z nasich nejvetsich del v historii a k prihlednuti roku, kdy se film natacel, hodnoceni uz snizovat nebudu. Videt to uz ale nemusim.(5.10.2012)

• Marthos

Přišla bída na kozáka. Pardon, na Kozinu. Nudné, teatrální, statické, nemohoucí. Škoda těch vyhozených milionů, výsledek opravdu za mnoho nestojí. Lze vynechat.(12.9.2009)

• - Náklady na film boli na tú dobu mimoriadne - 2 milióny českých korún. (dyfur)

• - Filmovanie prebiehalo v Domažliciach, Dražinove a Pasečnici. (dyfur)