Jim se chystá na expedici do Afriky, ale těsně před odjezdem je i s manželkou Evou unesen do podivného domu, který je sídlem satanistické sekty. Tam je postupně ohrožuje jakási stará čarodějnice, trpaslík, gorila, podivné stvoření, které si říká Pavouk a další kreatury. Na konci je čeká sám Satan, který je chce podrobit závěrečné zkoušce odvahy. Film je natočen podle knižní předlohy, původně byl uveden jako němý, po nějaké době i s některými ozvučenými scénami. (Peabody)

Oktavianus

No páni. Já jen zíral. Tenhle film že byl natočen ve dvacátých letech? Christensen těžce, těžce předběhl svou dobu. První minuty jsou ještě celkem standardní a nudné, ale po podivném únosu ústřední dvojice film dostává neuvěřitelné grády. Především neskutečný tajemný dům, který obývají příznivci jakéhosi "kultu Satana", se naprosto vymyká všemu, co bylo v němém filmu dosud k vidění. Gorila, opičí muž, tajemný orientálec, trpaslík, záhadní vězňové a pohůnci Satanovi, to vše vytváří neuvěřitelnou bizarní koláž, která vrcholí na orgiích v samotném doupěti neřesti. (Četl jsem, že se filmem inspiroval Kubrick pro Eyes Wide Shut. Nedivím se.) Škoda jen, že násilné scény, jako je připoutání a bičování nahé dívky u sloupu, je jen velmi v náznacích, zase opustit konvence té doby ve všem nebylo úplně možné. A přiznám se, že pointa mě tak rozsekala, že nosit klobouk, před Benjaminem Christensenem smekám. Protože i to, jak si se snímkem režijně poradil, bylo famózní, thrillerovější druhá část byla natočena lépe, než bývají dnešní akčňáky. Vysoká škola filmu. A proto přehlédnu pár nedostatků (komediální výstupy hlavního hrdiny, tak trochu nekňuby, jsou spíš trapné než vtipné; nebo pomalý a dlouhý úvod) a po delším čase napálím němému filmu plný počet. ()

Flego

Bizarná záležitosť z podivného domu, ktorí ovládajú zvláštne bytosti na čele so Satanom. Na svoju dobu slušná práca, páčila sa mi práca s kamerou a prechody medzi scénami. Deviate hodnotenie a štvrtá recenzia. ()

corpsy

No pozrime sa. Raritka, o ktorej som ani nevedel. Čiastočne stratený film, ktorý sa ale nakoniec predral na svetlo božie a fanúšikovia nielen nemého, ale aj žánrového filmu môžu byť len a len spokojný. Premisa je jednoduchá...je to proste štýlom ´´old dark house´´, čiže tajomný barák a v ňom strašidelné výjavy. Technicky výborne zvládnutý, ale predsa len to nieje nadpriemer. Občas sa snímok motá v kruhu a nevie, ktorú stoličku si vybrať. A tá nevyváženosť je rovnako badateľná. ()

rivah

Nekvalitní kopie s ruskými mezititulky. V úvodu se říká, že strašidelná historka skončí jako vtip (šutka). Zábavné, ale v roce 1929 vrcholil němý film s už se točily vyspělejší snímky. ()