Krvavé písky

• USA It Stains the Sands Red

Ve víru zombie apokalypsy se Molly, zoufalá žena z Las Vegas, ocitne v poušti, kde je ponechána napospas hladovému zombie, který je jí v patách. Zpočátku se jí daří držet si před svým nemrtvým pronásledovatelem náskok. Jakmile si však uvědomí, že zombie nepotřebuje spát ani odpočívat, její útěk se rychle promění v noční můru. S docházejícími zásobami sužována drsným prostředím, Molly bude muset sebrat poslední zbytky svých netušených sil a stanout tváří v tvář nestvůře i vlastním démonům, které ji celý život pronásledují. (Cinemax)

Lacike

Nudny road movie v ktorom sa na špacír po opustenej pusti vyberie zombie a jeho baba. Alebo to bola baba a jej zombie? Nieco take. Jej sa huba po cely cas nezatvori a on ako spravny gavalier drzi hubu a krok. Cestou si obcas pochutnaju na nejakej bašte. Ona na vodke a kokse a on na jej stavnatej pouzitej vlozke. A obcas stretnu nejakeho dobraka z ktoreho sa zakazdym vykluje hnusne hovädo. Nastastie sa z verneho stalkera postupne stane rytier na bielom koni, ktory tu ukecanu fetacku zakazdym zachrani. Takze nakoniec sa z toho skoro vykluje romanticky film o dvoch exotoch. V takychto ludoprazdnych filmoch nesmu chybat este aj nejake tie spominacky na tragicku minulost, aby nam ta otravna zenska konecne zacala pripadat sympaticka. Nepodarilo sa a po väcsinu filmu som sa nudil a cakal na vyslobodenie v podobe zaverecnych titulkov. Aj napriek kratkej stopazi som mal pocit, ze prislo po niekolkych hodinach. Ale technicka stranka je solidna a aj obcasne gore sceny su pekne stavnate. 4/10. ()

Morholt

Začátek ve mě příliš nadějí nevzbuzoval, protože zápletka je vlastně postavená na idiotsky vyplýtvaných nábojích. Ale to si celkem záhy sedlo a dívat se na bloncku vybavenou pytlíkem koksu a pronásledovanou umanutým zombíkem, byla docela zábava. Kor když Brittany Allen nešla pro nějakou tu hlášku daleko. Jenže pak přišel obrat, který to vzal za trochu jiný konec a to mi příliš nesedělo. Ne že by mi ta myšlenka byla úplně cizí, ale tady mi nezapadala do konceptu. Ať tak nebo tak, film je určitě žánrovým osvěžením, za což si zaslouží palec nahoru. Nicméně u Minihana jsem čekal, že po Visitors trochu povyroste. Tak snad příště. 55% ()

*CARNIFEX*

Jeden by si myslel, že keď počas zombie apokalypsy, uprostred púšte, dostane poruchu na vozidle, vyhne sa veškerým problémom zostatku civilizácie v boji s nemŕtvymi. Lenže Molly (Brittany Allen), ako mladú "feťáčku" a striptérku, neustále pohybujúcu sa na hrane zákona, v tomto prípade nebudú prenasledovať bežné starosti drobnej kriminálničky, no zato absolútne atypický "stalker", ktorý túži po jedinej "veci": jej vnútornostiach ... Tak tá prvá hodina mi prišla rozhodne vtipnejšie ako dianím podobný "kraťas": The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon. Veľmi podobné, no pritom na míle vzdialené. Gore scén nie je veľa, no keď sa objavia, sú výborne prevedené, čo je spolu s občasnou dramatizáciou či štýlovým oblekom s talianskym strihom ;) pre záporáka, solídnym plusom. Navyše, niečo obdobné tu vďaka originalite nápadu už dlho nebolo, takže Ja som až na ten jeden spackaný zvrat, viac než dosť spokojný. Fakt škoda, že inak pomerne kvalitne spracovanú zombáreň ovplyvnila takáto deibilná pasáž - 60% ()

kaylin

Americký zombie horor „Krvavé písky“ je ukázkou toho, že tenhle žánr je ještě možné pojmout trochu jinak, dát mu trochu jiný pohled. Na filmu se mi kromě toho, že se zde pořád něco děje a překvapivě to není nuda, líbí i skutečnost, že se zde předchází v podstatě od komedie až po docela drsné drama. A funguje to, ani jedna rovina si nevadí, pasuje to do sebe pěkně. Jen si musíte zvyknout na hlavní postavu a specifickou logiku filmu. ()

Karamanlis

Originálny, netypický a miestami aj svojrázne vtipný zombie horor, ktorý ma zaujal aj napriek tomu, že sa v ňom nekonajú žiadne veľké jatky či masívne útoky nemŕtvych. The Vicious Brothers (filmárska dvojica Colin Minihan & Stuart Ortiz) sú bez debaty sviežim vetrom v hororovom žánri a zatiaľ nepokazili nič z toho, na čo siahli. ()

• Do hlavnej úlohy mal byť pôvodne obsadený muž. (Marceloo)
  • Myšlienka vytvorenia filmu, v ktorom je po väčšinu času jeden zombie, sa v hlave tvorcov zrodila po tom, čo videli horor World War Z (2013), v ktorom sú tisíce zombies. Oni chceli byť odlišní, a preto sa rozhodli obsadiť čo najmenej nakazených. (Marceloo)
  • Herečka Brittany Allen (Molly) nosila topánky s vysokým podpätkom nielen v púšti, ale aj mimo natáčania. (Marceloo)