Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

dawe04

Další z pokusů Jeta Liho posadit (nakopat?) Ameriku na zadek. A zase se podobně jako v "Od Kolébky do Hrobu" hraje zejména podle afroamerických pravidel (viz výběr herců a hip hopový soundtrack). Tentokráte to není tak zlé, zejména díky pár vtipným momentům, okouzlující Aaliyah a energickým bitkám, na druhé straně prostoduchý scénář a amatérská režie - řekněme si to narovinu, třetí hvězda pouze za Jeta, který si ji ze mě vymlátil:-) ()

tron

"Jasné. Je to kontaktný šport." Nudná hiphop akčná sranda pre puberťákov. Keď Bruce Willis po premiére Šiesteho zmyslu povedal "akčný film je v kríze", mal pravdu. Toto je hmatateľný dôkaz. Jet Li nie je zlý, ale nesedelo mi sústavné odľahčovanie (napr., ale nielen, v podobe vtedy často do podobného typu rolí obsadzovaného Anthonyho Andersona). To snímku sťahuje do kalných vôd (pod)priemeru. Pohrobok vtedajšej hollywoodsko-ázijskej vlny (Matrix, Double Team, Tvár toho druhého...). ()

sheen

Jeden z lepších filmů Jet Liho by Hollywood. Teda nejvíc mě byla sympatická zpěvačka Aaliyah, její krása, charisma a hlavně její bombastické písničky, ty jsem fakt žral (ač ty černošské moc nemusím), ta holka válela, škoda, že tento film je poslední vzpomínka na ni. Nezapomenu!, jedním filmem se zapsala hluboku do mého srdce, to se jen tak nestává. ()

Seag

Môj obľúbený Jet Li si to rozdáva s rapujúcimi černochmi, hláškuje ako nikdy ("Ty ma necháš ísť, ja ťa nechám žiť") a flirtuje s krasavicou (dnes už ,bohužiaľ, mŕtvou) Aaliyah. Ale idem pekne od začiatku. Na začiatku nám predvedie skvelý Russel Wong ako dokáže nakopať 5. amíkov do zadku (Tento sympatický herec, sa mi zdá vo filmovom priemysle nevyužitý). A aby Jet Li nezaostával, tak štýlovo utečie s Hong Kongskej väznice. Neskôr dostane šancu aj spomínaná Aaliyah a (podľa mna skvelý komik) Anthony Anderson ktorý hláškuje celý film, a to dosť cool spôsobom. Isaiah Washington je skvelý gangser. Určite mu viac sedia záporne role ako kladné. Co sa týka Delroya Lindoa, tak ten má skvelé charizma, občas pôsobí ako tough guy, a svoju rolu, zvládol brilantne. Súbojov je tu dosť, majú dobrú choreografiu, a ani tie bezpečnostné laná (alá Matrix) mi nevadili. Takže ked si to tak zoberiem celé dokopy, vychádza mi čestných 4*. P.S. Cameo DMXa poteší.A jeho hudbu žeriem. ()

Ellmariachi

Nebýt idiotskejch digitálních úprav soubojů měl by tenhle film i navíc. Fakt nechápu koho to napadlo. Příběh nehledejte. Postavy odhadnete hned od začátku. Scénář až na narážky o černejch a žlutejch je o ničem. Ale fakt nvm proč mě film jako celek docela bavil. Ke kategoriím bych určitě přidal i komedie, protože komediálních prvků je ve filmu celkem dost. No na film nejspíš za pár dní zapomenu, takže proč se víc rozepisovat? 65 procent. ()

• Podobná scéna ako tá, v ktorej Han (Jet Li) používa hasičskú hadicu, sa objavila aj vo filme Kuriér 2 (2005). (m.a.t.o.)
  • Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)
  • Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera