Nangmandagteo Kimsaboo

(TV seriál)
  • Jižní Korea 낭만닥터 김사부 (více)

Série(2) / Epizody(36)

Excentrický virtuózní chirurg opustí vynikající pracovní pozici v Soulu, aby skončil v provinční nemocnici, kde radí mladým doktorům. (Netflix)

Zíza

Nebylo to špatné, ale jak už to tak u 20dílných seriálů bývá, moc dlouhé. Postava geniálního doktora byla příjemným osvěžením, stejně tak jako prostředí oprýskané nemocnice kdesi mimo Soul. V podstatě i doktoři nezklamali a byli to doktoři, opravdu léčili, měli sice své chvíle, kdy bojovali o moc, ale nakonec je to jakž takž přešlo. Samozřejmě pak tu byl ten element, co mi kazil super doktorskou podívanou a zase do toho vnášel boj o moc, nadřízenost a nějaké léčení mu bylo u zadku. Proto jsem ráda za geniálního doktora, který se držel při zdi a snažil se spíš léčit, než kout pikle. Díky tomu byl seriál snesitelnější, ačkoliv byl vyplněný takovým tím standardním seriálovým balastem. Našla jsem v něm i perfektní scény a sem tam se někdo překonal a zahrál to nad očekávání. To byly chvíle, díky kterým jsem si řekla, že má smysl koukat dál, že to není jen typický korejský seriál z prostředí nemocnice. Ale tyto chvíle byly spíše vzácné. Škoda. Asi mi seriál nabídl nesmyslná očekávání. Stále čekám na nějaký asijský lékařský seriál, který bude víc jako Pohotovost. Tohle se chvílemi té mé představě i blížilo. Hodně léčení, hodně kecání, romantiky po málu, zajímavé postavy, super tón hlasu mistra Kima, moc dlouhé, fádně použitá klišé. Je zde hodně procedur a diagnostik, takže pokud má rád někdo „léčení“, tak tenhle seriál by mu mohl být po chuti. ()

mmatuli

Více než dobrý seriál z lékařského prostředí. Není nouze o vtipné momenty, celkové obsazení je taky slušné. ()

• Do hlavní ženské role byla v samotném prvopočátku seriálové předprodukce obsazena jihokorejská herečka Soo-jeong Im. Ta ale nabídku krátce nato, a bez uvedení rozsáhlejšího objasnění, odmítla. Nabídku hlavní role tak obdržela o pět let mladší herečka Hyeon-jin Seo, kterou mohou diváci dobře znát z dobrodružného seriálu The Three Musketeers z roku 2014. (Conspi)