Down a Dark Hall

Thriller / Drama / Fantasy / Horor

USA, 2018, 96 min

Mám bazální nedůvěru k filmům, které se v trailerech chlubí tím, že jsou od producentů Twilight ságy, ale tohle bylo nad očekávání v pohodě. Vkusný gotický horor pro odrostlejší děti, kvalitně natočený, se slušnými herci a netuctovým námětem. Vlastně je mi líto, že si tvůrci vybrali tuhle cestu mainstreamového neškodného strašení, protože z toho námětu mohla klidně vzniknout pecka na úrovni Suspirie. Promarněný potenciál tedy zamrzí, ale jako na žánrovou jednohubku na snímek hnůj kydat nebudu.(18.8.2018)

Něco málo mi chybělo, abych šel výš s hodnocením, ale už dlouho se mi nestalo, že si film pustím na zkoušku, a udrží si mne až do konce. V podstatě hned jsme uvedeni do děje, žádné zbytečné okolky, žádná zbytečná scéna, a nejenom, že to celé dává smysl, ale jde podle mne o velmi originální námět, resp. skloubení dvou sice dávno známých postupů a žánrů, ale podle mne to zde skvěle funguje. A vlastně je film i jistým mementem, které Kit pronese, totiž že ti umělci zemřeli, kdy zemřít měli, a dojit jejich talent skrze "nádoby" přinese jen zlo. Moc se mi to líbilo.(25.8.2018)

• Morholt

Z mého pohledu jsou největším kámenem úrazu herci. Hlavní hrdinka je ještě oukej, ale přestavitelky dalších dívek jsou na pěst a totéž se dá říct i o Umě, která navíc leze na nervy příšerným francouzským přízvukem. Co se atmosféry týče, tak ta by nebyla špatná, ale chyběly mi tu strašidla. Ono se tu sem tam nějaké mihlo, ale jejich zjevování postrádalo jakékoliv grády a ta jediná lekačka byla avizovaná dlouho dopředu. Co se mi naopak líbilo byla zápletka, která v rámci žánru působila celkem nápaditě a oceňuji i finále, ale to je málo i na průměr. Škoda. 35%(10.9.2018)

"Down A Dark Hall nakoniec podľa mňa celkom dobre funguje. Myslím si, že je tu potenciál na to, aby to bolo ešte lepšie a určite je pravda, že mohli na ten nápad trošku viac pritlačiť a ísť trošku strašidelnejšou cestou a mali by sme tu možno aj jeden z najlepších hororov roku. Z toho čo tu máme nakoniec reálne mám pocit, že dávam oba palce hore za koncept, ktorý je podľa mňa relatívne originálny, nový a vysoko zaujímavý. Tam nemám dokopy čo vytýkať. Čo sa týka castingu, tak je to podľa mňa zvládnuté tiež celkom okey. Všetci herci dokopy majú čo ponúknuť a sú zaujímaví. Môžem povedať, že najprv som mal pocit, že niektoré postavy budú veľmi stereotypné, no postupne sme o nich odhalili viac a pridali do toho nejaký záujem. AnnaSophia Robb je podľa mňa šikovná holka. Nemá problém ukázať svoju nežnú a dievčenskú časť, no súčasne sa v nej asi skrýva rebelka (ako posledné roky chce ukázať) a nebráni sa ísť do projektov, ktoré tú Disney Leslie trošku boria. A nevadí mi to. Funguje to schopne. Čo sa týka Umy Thurman, tak akosi pôsobí zo všetkých najslabšie. Nemám pocit, že by to bol otrasný výkon a rozhodne ma dokázala už viac otravovať, no môj problém s ňou je, že pôsobí ako keby sme skombinovali Mortišu so slečnou Peregrinovou a urobili ju viac hrozivou. No súčasne aj mysterióznou. Neviem čo tam povedať. Neviem čo k tomu dodať. Atmosféra domu je úžasná a je super, že dokážu niečo tak fascinujúce a nádherné ako je hudba, výtvarné umenie alebo literatúra spracovať do takéhoto hororu. Tam dávam kredit. Podľa mňa schopný film, ktorý potreboval len niečo trošku viac, čo by mohlo zatlačiť na pílu. Aby nás film viac vydesil. Hodnotenie: B(1.11.2018)

• dubinak

Zezačátku se zdálo, že by to mohl být další "Sirotčinec slečny Peregínové" a kousek Burtnovského feelu tam skutečně chvíli cítit bylo. Rozjezd až první polovina byla docela fajn, Uma se mi ve své roli líbila, takové to hloubání nad dějem bylo příjemně napínavé a záhadné, ale vyvrcholení bylo pro mě silným zklamáním. Věřím, že v knize by se toto téma dalo strávit asi mnohem lépe, než na plátně. Přišlo mi totiž, že tam, kde to mělo na diváka působit nejvíc dramaticky, to začalo skřípat a svezlo se to až do komických vod. Po zhlédnutí jsem si říkala, že jsem taky možná nebyla cílovou skupinou, protože to zapáchalo docela teenagrovským odérem. Za mě tentokrát velký krok vedle.(14.10.2018)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna (záběr). (fisus)

• - Film je natočen podle knižní předlohy „Temnou chodbou“ od spisovatelky Lois Duncan. (Kacitr)