Down a Dark Hall

Thriller / Drama / Fantasy / Horor

USA, 2018, 96 min

Kvôli svojmu nevhodnému správaniu je Kit (AnnaSophia Robb) poslaná do súkromnej školy s názvom Blackwood, kde má počas nasledujúceho obdobia žiť spolu s ďalšími dievčatami. Po príchode zistí, že škola má len 5 žiačok a nie je nadšená ani z Madame Duret (Uma Thurman), ktorá školu vedie. Tá dievčatá informuje o tom, že v nich drieme skrytý talent, ale v skutočnosti na dievčatá čakajú odhalenia temných tajomstiev ich novej školy, pred ktorými nie je úniku. - Down a Dark Hall má všetky predpoklady k tomu, aby bol špičkovým hororom. Plno talentovaných herečiek, precízne napísaný scenár a mystérium, na ktorom by sa dal postaviť skvelý príbeh. A to radšej ani nebudem rozpisovať excelentné vizuály, či už sa to týka kostýmov, exteriérov alebo kulís. Prečo teda nefunguje? No preto, lebo rovnako ako Winchester, ktorý mal takmer totožné predispozície, sa snaží zavďačiť PG-13 publiku, takže všetka atmosféra a zlo budované počas filmu sa v závere úplne rozpadne kvôli predigitalizovanému záveru. V tomto prípade mi je teda riadne lúto, že sa ten potenciál tak zahodil, ale cením si aspoň to, že film neuviedli do kín. + Isabelle Fuhrman + herec z The Cannibal in the Jungle + herečka z Suspension a Dead of Summer(17.8.2018)

• dubinak

Zezačátku se zdálo, že by to mohl být další "Sirotčinec slečny Peregínové" a kousek Burtnovského feelu tam skutečně chvíli cítit bylo. Rozjezd až první polovina byla docela fajn, Uma se mi ve své roli líbila, takové to hloubání nad dějem bylo příjemně napínavé a záhadné, ale vyvrcholení bylo pro mě silným zklamáním. Věřím, že v knize by se toto téma dalo strávit asi mnohem lépe, než na plátně. Přišlo mi totiž, že tam, kde to mělo na diváka působit nejvíc dramaticky, to začalo skřípat a svezlo se to až do komických vod. Po zhlédnutí jsem si říkala, že jsem taky možná nebyla cílovou skupinou, protože to zapáchalo docela teenagrovským odérem. Za mě tentokrát velký krok vedle.(14.10.2018)

• misterz

To najlepšie na snímku boli herci a výprava. Žiaľ to ďalšie za veľa nestálo. Ani obsah ma moc nechytil, musím povedať že riadny mišung teda. To tam stále len niečo o nejakých nádobách trepali, sem tam nejaký duch, sem tam nejaká škaredá tvár.... Ale nič bližšie k tomu nebolo povedané - odkiaľ sa vzali?, prečo práve tie baby?, spôsob? princíp?.... Skrátka až príliš veľa otáznikov, ktoré neboli zodpovedané - mysteriózne základy stoja na slamených nohách. Podpriemer. 40/100(27.8.2018)

Mám bazální nedůvěru k filmům, které se v trailerech chlubí tím, že jsou od producentů Twilight ságy, ale tohle bylo nad očekávání v pohodě. Vkusný gotický horor pro odrostlejší děti, kvalitně natočený, se slušnými herci a netuctovým námětem. Vlastně je mi líto, že si tvůrci vybrali tuhle cestu mainstreamového neškodného strašení, protože z toho námětu mohla klidně vzniknout pecka na úrovni Suspirie. Promarněný potenciál tedy zamrzí, ale jako na žánrovou jednohubku na snímek hnůj kydat nebudu.(18.8.2018)

• Morholt

Z mého pohledu jsou největším kámenem úrazu herci. Hlavní hrdinka je ještě oukej, ale přestavitelky dalších dívek jsou na pěst a totéž se dá říct i o Umě, která navíc leze na nervy příšerným francouzským přízvukem. Co se atmosféry týče, tak ta by nebyla špatná, ale chyběly mi tu strašidla. Ono se tu sem tam nějaké mihlo, ale jejich zjevování postrádalo jakékoliv grády a ta jediná lekačka byla avizovaná dlouho dopředu. Co se mi naopak líbilo byla zápletka, která v rámci žánru působila celkem nápaditě a oceňuji i finále, ale to je málo i na průměr. Škoda. 35%(10.9.2018)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna (záběr). (fisus)