Nemesis

• USA Sam Was Here
Horor / Mysteriózní / Thriller
Francie / USA, 2016, 75 min

Práca predajcu v americkej púšti je nepríjemná, o čom vie svoje hlavne Sam (Rusty Joiner). Ten to má naozaj ťažké, pretože dostať sa v týchto podmienkach k zákazníkovi je nesmierne komplikované a navyše to vypadá, že sa mu i každý vyhýba. Jeho marketingu vôbec nepomáha ani skutočnosť, že sa v rádiu opakujú oznamy o tom, že sa v oblasti pohybuje sériový vrah. A najväčší šok prichádza vo chvíli, keď v rádiu oznámia, že jeho meno je Sam. (Marceloo)

Corpsegrinder

Představte si klasickou pouštní epizodu Twilight Zone roztaženou na 70 minut okořeněnou synthwave soundtrackem francouzskejch Christine. Bohužel se i přes malou stopáž skoro nic ve filmu neděje a moc se tomu nedaří ani v atmosféře, ta je nakopnutá až v posledních minutách kdy se těšíte na nějaký vysvětlení který však nepřijde, a tim nemyslim že film má volnej konec, ono to prostě nějak skončí a jako divák nemáte šanci pochopit ani jednu minutu filmu. ()

George Stobbart

Sympatický malý film; pripomínal mi môj obľúbený "Dark Country", s ktorým má spriaznené aj to fatálne vyznenie. Ktoré je síce nejednoznačné, ale dá sa vydedukovať bez toho, aby bol človek génius. Nie všetko je priamočiare a nie je definitívny koniec tam, kde (pre hlavnú postavu) byť ani nemôže. Pekne natočené, krátke, hypnotické, s 8O´s soundtrackom v 9O´s zasadení ;-) Pecka nie, ale debut slušný. ()

Morholt

Asi se mi nepodařilo odhalit nějaký hlubší význam či co, každopádně já viděl jen cesťáka, který z jakéhosi záhadného důvodu prodává cosi uprostřed liduprázdné americké pouště, kde ho občas prohání banda naprosto neschopných idiotů v gumových maskách. No a vzhledem k tomu, že nějaké ty naháněčky dostaly jen minimální prostor, většinu filmu jsem prozíval. 10% ()

LIVINGDEAD odpad!

Když horror začíná tím, že se prvních třicet minut nic neděje, je to vždycky na 100% sračka. A platí to i v tomto případě.Jeden chlápek se nachází v zapadákově a na každém kroku nachází fungující telefon a tak telefonuje. Film nemá ani hlavu ani patu a navíc miluji filmy s jedním amatérským hercem :-( ()

Psychor

Nemesis je přesně tím typem snímku, který si hororový expert jako já zkrátka nemůže plně vychutnat. Paradoxně doplácím na svou genialitu. Uběhlo totiž sotva dvacet minut a já už musel Deroovi pořádně vyčinit za předvídatelný scénář, který dle předpokladů zcela neochvějně vyústil v očekávanou pointu. Pokud jste však obyčejnými hororovými diváky, scénáristovy úmysly rozhodně jen tak neodhalíte a pravděpodobně budete v závěru dokonce zmateni, jelikož k rozpletení celého příběhu je vyžadována poměrně vysoká míra intelektu. Nemesis na mě zapůsobil hlavně svou znepokojivou atmosférou, které dodává palivo osamělost hlavní postavy a její pozvolný propad žebříčkem oblíbenosti. Musím ocenit i omračující scenérii vyprahlé buše, na které trochu šikovný kameraman téměř vždy nasbírá plusové body. Když si odmyslím ty patálie se scénářem, do kterých bych ještě zařadil mírné zhloupnutí postavy Sama v druhé polovině stopáže, tak se jedná o vskutku povedený debut, kterému uděluji přívětivé tři hvězdy s doporučením ke zhlédnutí. ()