Strašidlo na prodej

The Ghost Goes West

Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie, 1935, 95 min

Rozmarná duchárska komédia, pri ktorej sa budete dobre baviť. Podobné filmy si časom získali veľkú popularitu.(21.10.2017)

• Nettrass

Inzerát na Aukru v rubrice ,, Dům a zahrada,,.(23.3.2012)

Protoze skotsky slechtic a suknickar Murdoch Glourie zemrel smrti zbabelce a nesplnil tak otcovu prisahu, musi strasit v rodinnem sidle tak dlouho, dokud nenarazi na nekoho ze zneprateleneho skotskeho klanu a prisahu se mu splnit nepodari. Clairova romanticka ducharska komedie se odehrava namisto predchozi Francie ve Skotsku a Americe, je natocena v anglictine, a v jedne z roli se objevi Elsa Lanchester, ktera se v tom samem roce proslavila diky hororu Jamese Whalea http://www.csfd.cz/film/9726-frankensteinova-nevesta-bride-of-frankenstein/.(8.7.2009)

Strašidlo na prodej je taková milá a úsměvná romantická komedie s bonusem v podobě strašidla. Ale proč kvůli němu na imdb přidali žánr „horor“, jsem tak úplně nepochopil. Nicméně, romantika je fajn (jakkoliv předvídatelná…ale scéna s dekou je super!), humor místy možná trochu prvoplánovější (vtípky ala sluha s tácem), ale na oplátku si snímek někdy pěkně rýpne do USA (a trocha té satiry mě mile překvapila). Moje slabší 4* tvůrce filmu jistě strašit nebudou.(27.4.2015)

• Houdini

Mussoliniho pohár - výběr(13.12.2005)

• - Fantastická komedie, postavená na kontrastu starého světa a americké drzosti, se stala nejnavštěvovanějším britským filmem roku 1936. Byl to zároveň začátek Clairova působení v anglofonním kulturním prostředí, nejprve v Anglii, v letech 1940 až 1945 v USA. (Zdroj: NFA)