poster

Dlažba (TV film)

Krátkometrážní

Československo, 1976, 20 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • rakovnik
  ***

  Zápletka jako taková budí úsměv a také vzpomínky na dobu, kdy nic nefungovalo, přesto mnozí volají po jejím návratu. Marie Mottlová je akční baba, manžel i kibic na pár facek. Ale jaksi mi chyběla výraznější pointa.(30.4.2018)

 • LadyPupu
  **

  "A Vy se jaksi cítíte způsobilá v těch dlaždičských pracích?" Ema si odskočila z Nemocnice na kraji města aby si střihla hlavní roli v bakalářské povídce na téma To naše ulice ještě nezažila. Její postava je sice značně akční, to se ale nedá říct o sousedech a už vůbec ne o povídce jako takové. Ještě bych ráda závěrem poznamenala, že ten kolemjdoucí prudič v podání F. Filipovského měl dostat dlažební kostkou po hlavě hned napoprvé.(10.11.2016)

 • Marthos
  **

  Příběh z doby, kdy chyběl materiál i řemeslníci. A proto nastupuje Marie Motlová v roli agilní bábrdle, která poté, co se jí všichni vyfláknou na její sobotní brigádu, dokáže, že i obyčejná ženská si umí poradit s vydlážděním chodníku.(31.10.2018)

 • MickeyStuma
  ****

  Ano, v dobách socialismu nebylo radno OPBH (Okresní podnik bytového hospodářství) vůbec o něco žádat. Nebyli lidi, nebyl materiál, zkrátka objednanou práci vykonali, jak se říká, za uherský rok. Tato povídka daný problém vyobrazila přesně, ale jinak že by to bylo ze života se říci tedy rozhodně nedá. Jako zábavný příběh však vyznívá dobře, a tak alespoň něco.(15.11.2016)

 • Politik
  ***

  Celkem dobra blbustka. :D(30.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace