Série(2) / Epizody(20)

Hororový seriál Zrůdno se zaměřuje na skupinu středoškoláků, kteří zůstanou uvězněni ve škole po výbuchu nedaleké chemické továrny, který promění obyvatele a další nakažené studenty ve zmutovaná monstra. (HBO Europe)

Recenze uživatele B3n k tomuto seriálu (1)

Zrůdno (2016)

Po výbuchu v chemickej továrni zahalí jej okolie hustá zelená hmla. V neďalekej škole je uväznená skupina študentov s trénerom a čelia útokom ľudí zmenených na krvilačné monštrá. Až na pár rán päsťou logike (chemická továreň vzdialená niekoľko sto metrov zmizne z povrchu Zeme, ale okná na škole sú neporušené, dokonca vzduchotesné?) celkom slušne zvládnutá mini séria. Dĺžka epizódy 22 minút je tak akurát, aspoň nemali čas rozvíjať tam nezmyselné pseudofilozofické debaty na všetky témy sveta. Niečo z toho sa nám síce ujde, ale dá sa to zniesť. Dokopy tvorí príbeh asi tri a pol hodinový film, čo je tak akurát, keď chcem niečo ako režisér povedať divákom a nestačí mi na to obvyklých 100 minút a nechcem to zbytočne naťahovať na tri sezóny. Akurát mi uniká tá podstata posolstva, ktoré nám týmto dielom autori chcú medzi riadkami odkázať. Vlažne odporúčam pre fanúšikov zombie seriálov, ale nečakajte od toho ktovie čo. Záver mal asi znamenať, že chcú pokračovať ďalšou sériou. ()