Jediná věc, která dělí Nasťu a Ivana od svatby, je požehnání ženichových rodičů. A tak Ivan svou milou veze k jeho rodině, která žije v malém, téměř opuštěném městečku. Nasťa plná očekávání ale netuší, že začne všeho brzo litovat. Hned po příjezdu Ivan zmizí, jako by se vypařil, a budoucí nevěsta obklopena jeho podivným příbuzenstvem začíná tušit, že vše není úplně v pořádku a že na únik je zřejmě příliš pozdě... (FAITH.BABE)

verbal

Slizký Ivan si takhle nabrnkne kapku mongoloidní Nasťu. Ta zpočátku svou retardaci umně skrývá, protože se furt jen culí se jako čerstvě deflorovaný řitní otvor. Poté ji však Váňa vezme na návštěvu vidláckého příbuzenstva, co má ve skříni Mámu, Nasťa svou debilitu rozbalí naprudko a začne se chovat jako opravdový zevní genitál, až jí s odporem pohrdne i jindy nevybíravá vesnická striga. Já vím, ta vypleštěná neherecká kravka za to ani moc nemůže, to „režisér a scénárista“ je neumětel, co zvládne akorát tak amatérsky vykrádat imperialistické horory, ze kterých pak uplácá hnědou, pohromadě nedržící kouli, jež je stejně blbá jako nudná. A takový to mělo přitom kulantní začátek. Chopit se toho někdo s talentem a zůstat to v 19. století, vůbec se to nemuselo zvrhnout v otravně natahované šmejdění tupé bloncky po starém bububaráku a úmorné čekání na otřepaně očekávané „BAF“. ()

EvilPhoEniX

Snaživá duchařina z Ruska. Kdyby se celý film nesl v historickém duchu úvodu, tak by to mohla být atmosférická řež, avšak bohužel přesunutí do moderní doby, dělá z Nevěsty tak trochu tuctovou duchařinu, která nic nového nepřinese. Plusem je Viktoriya Agalakova, která je krásná ženská a dost dobře se na ní dívá a snaživá technická stránka, která se velmi neliší od té Americké, bohužel lekačky téměř nefungují maximálně 1-2, atmosféra není přílš intenzivní a násilí zde chybí taktéž, takže pro mne je to průměr téměř ve všech ohledech, ale fanoušky duchařin Nevěsta vyloženě neurazí. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 5.5/10. ()

Marceloo

V minulosti bolo v Rusku tradíciou fotenie zosnulých rodinných príslušníkov. Novomanželia Vaňa, ktorého starý otec bol zrovna fotografom, a Nasťa sa vyberú na vidiek, kde žijú jeho rodičia. Ich rodina je príjemná, ale odvtedy, čo ich starý otec zomrel, ju sprevádza nešťastie a utrpenie, ktoré je spojené zrovna s tradičnými fotografiami a novomanželov zasiahne v plnej sile. - Páčilo sa mi to o trochu menej ako režisérov predchádzajúci horor, ale stále je to na dobrej úrovni. Velmi sympatická ústredná dvojica, pôsobivá snaha o vystrašenie diváka a temné prostredie so zaujímavou legendou, ktorá obsahuje nepríjemnú zápornú postavu. Má to aj svoje nedostatky, ako napríklad nepodarené miešanie modernej doby a histórie alebo tie absolútne neschopné deti, ktoré tam pri scénach len postávali a ani pri tom najväčšom strašení neukázali žiadne emócie, ale keďže v Rusku vela hororov nevzniká, som spokojný. Režisér si momentálne dáva od hororu prestávku, ale dúfam, že sa v najbližších rokoch k žánru vráti, pretože sa mi jeho príspevky páčia. + herečka z Queen of Spades: The Dark Rite + herec z Queen of Spades: The Dark Rite ()

ricci.s

Na tento horor som sa po všetkých tých reklamách veľmi, veľmi tešil a výsledok nie je až taký peckový, ale stále je to nadpriemerný a dobre sledovateľný duchársky kúsok. Samozrejme inšpiráciu čerpá z viacerých známych hororov, je tam prevteľovanie (The Skeleton Key), posadnutosť (Conjuring 2) a jedna nasratá a celkom pôsobivá mátoha, ktorú podľa očakávania ukážu až ku koncu, aby tam narobila poriadky a podľa možnosti aj nejaké menšie čistky. Duch vyzeral pekne, na úrovni väčšiny známych amerických monštier, bordel narobil dostatočný, všetko tam krásne poletovalo, tak ako to máme radi. Prvá polovica hrá skôr na atmosféru, potom sa to postupne rozbehne. Ľakačiek pomenej, ale s tým sa dokážem vyrovnať. Originalitu nečakať. Len slušný štandard. Ja osobne som rád, že aj Rusi majú svojho duchárskeho režiséra, ktorému to celkom ide. Komu sa páčil jeho predchádzajúci kúsok o Pikovej dáme, môže to skúsiť. V kvalitách oboch filmov nevidím žiadne rapídne rozdiely. ()

Asia_Power

Ivánek si bere Nastěnku, ale jejich lásce stojí v cestě zlá ježibaba bo přímo čarodějnice, která navíc manipuluje tlupou lotrasů a odehrává se to v Rusku. Nezní vám to povědomě ? Jako jestli tohle není jasnej Mrazík tak fakt nevim. Hlavní herečka, tedy Nastěnka, byla nicméně opravdu velice šukézní suka a jako bonus dokonale blbá, což z ní dělá lákavou partii pro nejednoho Ivana. Robátka ve filmu maj asi tak velkej význam jako kdybych já šla helfnout basketbalovýmu týmu - jsou tam úplně k hovnu a navíc se tvářej, že tam ani bejt nechtěj. Babuška Jaguška moc šukézní není, ale zase je docela Bubu a bafnout na mě v hluboké noci v hluboké tmě tak se hluboce zeseru. Rejžovi tleskám svejma žlutejma packama za logiku, krásně mu došlo, že do hororu logika nepatří a tak si jede co chce kdy chce a jak chce. Jen ten děda Mrazík mi tam chyběl, mohl třeba se svoují berlou prozkoumat ježibabčin plesnivej ánus. To by byl horor !! ()

• Pre predstaviteľku Naste Victoriu Agalakovu to bola prvá práca na filme určenom do kín. (cica)
  • Film sa natáčal v podmoskovskom sídle Stroganovcov, budova však musela prejsť úpravami. (cica)