Večeře s upírem

(TV film)
  • Itálie A cena col vampiro (více)

Přijměte pozvání na večeři. Mohla by být vaší poslední! Vše začíná událostí, kdy členové filmového štábu objeví v hlubokém sklepení hrobku tisíce let starého upíra, jehož kořeny sahají až do starověké Mezopotámie. O několik let později je skupina nadějných mladých herců pozvána do honosného sídla nejúspěšnějšího hororového režiséra, aby zde strávili noc. Jaké je však jejich překvapení, když se místo slibovaného natáčení nového hrůzostrašného filmu dočkají večeře s krvežíznivým upírem, který na ně má velmi zvláštní prosbu… (oficiální text distributora)

MM_Ramone

V roku 1985 a o rok neskôr ma taliansky režisér Lamberto Bava zobral medzi démonov. V dvoch filmoch ("Demoni" a" Demoni 2") mi predviedol hrôzu, horror a gore. Hnusné, nechutné, krvavé gore. Doteraz na to nedokážem zabudnúť. V roku 1988 ma Lamberto Bava pozval na "Večeru s upírom" (A cena col vampiro). Konala sa za účasti štyroch mladých, nádejných hercov, v honostnom zámockom sídle. Týmto vamp horrorom na mňa však už pán Bava neurobil taký dojem. Chvíľami som sa veru aj trocha nudil. Talianskeho bloody gore, na ktoré som čakal, tam bolo len poskromne. Takže z tejto večere s upírom som odchádzal polosýty, takmer lačný. ** ()

petero

Lamberto Bava baví i v TV filme. Večera s upírom si milo robí srandu z obohratej upírskej tematiky o Draculovi. Mne sa teda hodne zrátal frfľajúci sluha s hrbom. Kto očakáva serióznu upírčinu - ruky preč. ()

darkrobyk

Velká škoda, že Bava nepojal příběh vážněji a v některých scénách ho překlopil do komedie až parodie, která je ale příliš křečovitá. Vynikající je vizuální stránka - kulisy klasických gotických hororů připomene celkový záběr na zámek, nechybí tajné chodby a sklepení plné pavučin, koster a zrůd. Potěší pár gore scének - vytržení srdce hned dvakrát, probodnutí echt kůlem či krvavé zákusy. Dobrý je nápad s variací na obraz Doriana Graye. A naprosto skvostné jsou interiéry zámku! Masky obstojné, triky dobré. Z herců nejvíce září samozřejmě G. Hilton, proti němu ale stojí fešné děvečky. Frankensteinovský hrbatý poskok je spíše rušivým elementem. Čekal jsem, zda nebudu po letech spokojenější, ale nejsem. Tři hvězdy ponechám, přeci jen leccos se mi líbilo, hlavně upírova proměna. ()

666teen

Nebál jsem se, nesmál jsem se, ale dvakrát jsem u toho usnul. To by se mi u Démonů nestalo. Pane Bava, tohle mě nebava. ()

Ruut

No jo, upíři prostě nejsou Démoni. Tohle bylo spíš skoro jako Bavova 90 ś tvorba. Blíž, než ke krvavým orgiím, to mělo k roztomilé pohádkové princezně Fantagíro. Za vidění stojí Večeře s upírem hlavně kvůli výpravě, vsuvkám ala němý černobílý film a grandiózní scéně s vytrhnutím srdce. Jinak kecy, kecy, kecy a pramálo akce. Finále je hodně hořkou a nepovedenou tečkou celého filmu. ()

Campbell

Večeře s upírem je netradiční upířina už díky příběhu, kterej je hodně prapodivnej. Ale nenudil jsem se a film se mi moc líbil. Hlavně takový cool upír, ten byl hodně povedenej. Což se ale nedá říct o Hiltonovy kterej se do role rozhodně nehodil, byl hodně špatnej. Bavův rukopis je vidět, ale rozhodně se nejedná o jeho nejlepší dílo. Ostatní herci kromě Hiltona se též moc nepředvedly, hrály dost mizerně. A hlavně ten sluha byl děsnej. Hudba je taková klasická Italská. Jako million dalších. Film ničím nevyniká je průměrný ale za tu dobrou masku upíra o jednu hvězdu navíc. ()

SOLOM.

Určitou kvalitu tento film bezesporu má, ale spíše čistokrevný horor mi to připadalo, že sleduji další parodii na upíří filmy. Scénář filmu byl napsán tak, aby diváky spíše rozesmál a pobavil, než vystrašil. Úvodní scéna z hrobky naznačila, že by tomu mělo být jinak, protože proměna upíra byla velice zajímavá, ale jak se ukázalo tak to bylo na dalších čtyřicet minut vše co. Seznamování s jednotlivými postavami se neslo v nudném duchu castingu, ve kterém jsme měli šanci vidět trapné uchazeče a ještě trapnější výkony. Vše se začalo rozjíždět až příchodem upíra na scénu. Bohužel musím konstatovat, že to nejlepší jsme měli možnost vidět pouze v krátkém černobílém snímku, který byl pouštěn postavám. Potom už totiž film ovládla jeho humornější podstata a jedna směšnější scénka střídala druhou. Většinou šlo však jen o suchý humor. Několikrát jsem se přistihl, že začínám pomalu usínat a konec jsem si musel pouštět dvakrát. Jediným opravdu světlým bodem byl hudební doprovod, jehož výběr se opravdu povedl. Nesmím opomenout i několik speciálních efektů, které byly rovněž na přijatelné úrovni té doby a zvýšili moje hodnocení. Většinou se točili kolem samotného upíra. ()

eraserhead666

Kulisy a interiéry upírova zámku svou barevností naprosto úžasné, maska filmového upíra naprosto úchvatná, děsivá a strašidelná, opravdu děsivé horrorové monstrum, uchichtaná upírka roztomilá a k sežrání. Jenže se pořád nemohu zbavit dojmu, že tvůrci chtěli natočit spíše komedii, jen se jim z toho jaksi vytratil ten humor. Vyjma té upírky a filmového upíra totiž všechny postavy působí, mluví a chovají se naprosto dementně, v tom nepříjemném smyslu. Trochu mě to uspávalo. 2,5* ()

corpsy

Môj talianský obľúbenec nevie pracovať s hercami a v scenári vymýšľa dialógy, za ktoré by sa hanbil aj kojenec. Vie však ponúknuť atmosféru a nejaké to slušné gore a masky. V tomto prípade mi to ale akosi nestačí. ()

cariada

No obsah jsem nečetl, proto jsem byl docela zaskočen o co že tam jde. Skupina lidí 3 holky a kluk co jsou na konkurzu vybráni a pozváni na sídlo režiséra hororů Jurka. Už od jejich příjezdu je to tam celé divné služebnictvo vypadá jak z gotického hororu a ještě k tomu mluví jak "teplouši". Režisér tam ještě není a čveřice se musí dívat na film. Pak se v noci ukáže režisér jako upír a tvrdí jim, že je skuteční což jim dokáže a má pro mě poněkud zvláštní přání, aby ho do úsvitu zlikvidovali, ale jak na to musí přijít sami.(on je totiž nesmrtelný). V tomhle případě nezabírá ani čeněk ani kříž či dřevěný kůl. Ale co aspoň na čas zabere je třeba slzák, či kopnutí do rozkroku a nebo strčení vhs do zubů (což mě docela rozesmálo) . nakonec jim pomůže "jakási žena upírka co se pořád zjevuje a mizí a ta jim nepřímo poradí (sama to neví). Film se jako čistý horor nechová spíš jako hororová komedie. ()

Brain-D

Parodická slátanina na upírské horory, které je sem tam vtipná (tak 2 jsem se pousmál) jedno vidění stačilo :) ()

BlackTom

Tak ešte aj medzi "klenotmi" od ŘITKA Video sa nájde niečo poriadne, to je mi prekvapenie. Keď sa človek uvoľní a nečaká krvilačnú upírčinu, tak sa mu dostane skvelých scén a vtípkov (Freud), originálnych nápadov a hlavne jedného polodementného hrbatého sluhu, ktorý hláškuje ostodušu. Ja som sa bavil celkom dobre, Leslie Nielsen sa môže so svojou paródiou schovať. Začínam prichádzať talianskemu hororu na chuť. ()

Holina

Zapomeňte na Démony, Lamberto Bava evidentně ztratil šťávu. Přestože je večeře s upírem poměrně zajímavý kus, přinejmenším co se atmosféry týče na krvavé a nechutné scény nespoléhejte. Je jich pomálu... ()

helraiser

Já si nemůžu pomoc, ale já se u téhle hororové komedie opravdu krutě bavil. Lamberto Bava mě opět dokázal na hodinu a půl solidně pobavit a i když se tu velká část filmu prokecá tak jsem se ani chviličku nenudil. No a právě ty kecy o upírech a o tom všem okolo mě neskutečně bavili, chvílema jsem se opravdu neskutečně chechtal. Slušně zábavně vypadala i upíří naháněná, bát se u toho nikdo nebude, ale to nejspíš nebyl ani účel. Tento počin jednoznačně měl diváka pobavit a to splnil takže já byl spokojenej. ()

WScully odpad!

Špatný film, který dělá ostudu všem dobrým upírským hororům. Nevýrazní herci, špatně vykreslení sluhové pána hradu, přičemž ten je spíše podobný Luciferovi Ala pacina z filmu Ďáblův advokát, i když i tak pouze vzdáleně. Tím chci říct, že jediný George Hilton může vytáhnout film z bláta, avšak by musel hrát jinou postavu. Film se na jedné straně snaží navodit hororovou atmosféru - neúspěšně, na straně druhé chce za pomocí hlavního hrbatého sluhy a rádobynechutných scének odlehčit atmosféru - taktéž neúspěšně. Tam, kde není co odlehčovat, nemůže být komediálně odlehčeno, tam, kde nejde z čeho atmosféru přitvrdit, tam se to prostě nestane, nevím, co si tvůrci tohoto filmu mysleli. A tak bychom mohli pokračovat neustále. Mizérie. Navíc český dabing všemu nasazuje korunu... Pokud se k tomuto škváru dostanete, schválně si ho pusťte právě s českým dabingem a pochopíte... ()