poster

Večeře s upírem (TV film)

 • italský

  A cena col vampiro

 • anglický

  Dinner with a Vampire

Horor

Itálie, 1988, 93 min

Režie:

Lamberto Bava

Hudba:

Simon Boswell
 • WScully
  odpad!

  Špatný film, který dělá ostudu všem dobrým upírským hororům. Nevýrazní herci, špatně vykreslení sluhové pána hradu, přičemž ten je spíše podobný Luciferovi Ala pacina z filmu Ďáblův advokát, i když i tak pouze vzdáleně. Tím chci říct, že jediný George Hilton může vytáhnout film z bláta, avšak by musel hrát jinou postavu. Film se na jedné straně snaží navodit hororovou atmosféru - neúspěšně, na straně druhé chce za pomocí hlavního hrbatého sluhy a rádobynechutných scének odlehčit atmosféru - taktéž neúspěšně. Tam, kde není co odlehčovat, nemůže být komediálně odlehčeno, tam, kde nejde z čeho atmosféru přitvrdit, tam se to prostě nestane, nevím, co si tvůrci tohoto filmu mysleli. A tak bychom mohli pokračovat neustále. Mizérie. Navíc český dabing všemu nasazuje korunu... Pokud se k tomuto škváru dostanete, schválně si ho pusťte právě s českým dabingem a pochopíte...(24.9.2010)

 • helraiser
  ****

  Já si nemůžu pomoc, ale já se u téhle hororové komedie opravdu krutě bavil. Lamberto Bava mě opět dokázal na hodinu a půl solidně pobavit a i když se tu velká část filmu prokecá tak jsem se ani chviličku nenudil. No a právě ty kecy o upírech a o tom všem okolo mě neskutečně bavili, chvílema jsem se opravdu neskutečně chechtal. Slušně zábavně vypadala i upíří naháněná, bát se u toho nikdo nebude, ale to nejspíš nebyl ani účel. Tento počin jednoznačně měl diváka pobavit a to splnil takže já byl spokojenej.(1.3.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Určitou kvalitu tento film bezesporu má, ale spíše čistokrevný horor mi to připadalo, že sleduji další parodii na upíří filmy. Scénář filmu byl napsán tak, aby diváky spíše rozesmál a pobavil, než vystrašil. Úvodní scéna z hrobky naznačila, že by tomu mělo být jinak, protože proměna upíra byla velice zajímavá, ale jak se ukázalo tak to bylo na dalších čtyřicet minut vše co. Seznamování s jednotlivými postavami se neslo v nudném duchu castingu, ve kterém jsme měli šanci vidět trapné uchazeče a ještě trapnější výkony. Vše se začalo rozjíždět až příchodem upíra na scénu. Bohužel musím konstatovat, že to nejlepší jsme měli možnost vidět pouze v krátkém černobílém snímku, který byl pouštěn postavám. Potom už totiž film ovládla jeho humornější podstata a jedna směšnější scénka střídala druhou. Většinou šlo však jen o suchý humor. Několikrát jsem se přistihl, že začínám pomalu usínat a konec jsem si musel pouštět dvakrát. Jediným opravdu světlým bodem byl hudební doprovod, jehož výběr se opravdu povedl. Nesmím opomenout i několik speciálních efektů, které byly rovněž na přijatelné úrovni té doby a zvýšili moje hodnocení. Většinou se točili kolem samotného upíra.(4.6.2010)

 • cariada
  ***

  No obsah jsem nečetl, proto jsem byl docela zaskočen o co že tam jde. Skupina lidí 3 holky a kluk co jsou na konkurzu vybráni a pozváni na sídlo režiséra hororů Jurka. Už od jejich příjezdu je to tam celé divné služebnictvo vypadá jak z gotického hororu a ještě k tomu mluví jak "teplouši". Režisér tam ještě není a čveřice se musí dívat na film. Pak se v noci ukáže režisér jako upír a tvrdí jim, že je skuteční což jim dokáže a má pro mě poněkud zvláštní přání, aby ho do úsvitu zlikvidovali, ale jak na to musí přijít sami.(on je totiž nesmrtelný). V tomhle případě nezabírá ani čeněk ani kříž či dřevěný kůl. Ale co aspoň na čas zabere je třeba slzák, či kopnutí do rozkroku a nebo strčení vhs do zubů (což mě docela rozesmálo) . nakonec jim pomůže "jakási žena upírka co se pořád zjevuje a mizí a ta jim nepřímo poradí (sama to neví). Film se jako čistý horor nechová spíš jako hororová komedie.(7.8.2009)

 • uprchlice
  **

  Konkurs mladých herců do filmu způsobí to, e se 4 mladí lidé dostanou na tajemný zámek a setkají se tam s úspěšným režisérem Jurkem o kterém se později dozví, že je upír... "Večeře s upírem" je průměrné, laciné béčko režiséra Lamberta Bavy. Nepřináší téměř nic nového. Maska upíra je celkem přijatelná. Herci špatní nebyli, ale nijak zvlášť nezaujali. Akcí, napětím a děsivou atmosférou se dost šetřilo. Krev nulová. Film se může ke konci zdát jako pohádka se šťastným koncem, což filmu hodnocení nezvýšilo. "Večeře s upírem" je jednoduché béčko s tajemnou hudbou, zlým upírem, ale jinak to žádný trhák není.(23.4.2017)