Večeře s upírem (TV film)

• italský

A cena col vampiro

Dinner with a Vampire

Horor

Itálie, 1988, 93 min

Lamberto Bava

Simon Boswell
  • WScully

Špatný film, který dělá ostudu všem dobrým upírským hororům. Nevýrazní herci, špatně vykreslení sluhové pána hradu, přičemž ten je spíše podobný Luciferovi Ala pacina z filmu Ďáblův advokát, i když i tak pouze vzdáleně. Tím chci říct, že jediný George Hilton může vytáhnout film z bláta, avšak by musel hrát jinou postavu. Film se na jedné straně snaží navodit hororovou atmosféru - neúspěšně, na straně druhé chce za pomocí hlavního hrbatého sluhy a rádobynechutných scének odlehčit atmosféru - taktéž neúspěšně. Tam, kde není co odlehčovat, nemůže být komediálně odlehčeno, tam, kde nejde z čeho atmosféru přitvrdit, tam se to prostě nestane, nevím, co si tvůrci tohoto filmu mysleli. A tak bychom mohli pokračovat neustále. Mizérie. Navíc český dabing všemu nasazuje korunu... Pokud se k tomuto škváru dostanete, schválně si ho pusťte právě s českým dabingem a pochopíte...(24.9.2010)

Já si nemůžu pomoc, ale já se u téhle hororové komedie opravdu krutě bavil. Lamberto Bava mě opět dokázal na hodinu a půl solidně pobavit a i když se tu velká část filmu prokecá tak jsem se ani chviličku nenudil. No a právě ty kecy o upírech a o tom všem okolo mě neskutečně bavili, chvílema jsem se opravdu neskutečně chechtal. Slušně zábavně vypadala i upíří naháněná, bát se u toho nikdo nebude, ale to nejspíš nebyl ani účel. Tento počin jednoznačně měl diváka pobavit a to splnil takže já byl spokojenej.(1.3.2011)

Určitou kvalitu tento film bezesporu má, ale spíše čistokrevný horor mi to připadalo, že sleduji další parodii na upíří filmy. Scénář filmu byl napsán tak, aby diváky spíše rozesmál a pobavil, než vystrašil. Úvodní scéna z hrobky naznačila, že by tomu mělo být jinak, protože proměna upíra byla velice zajímavá, ale jak se ukázalo tak to bylo na dalších čtyřicet minut vše co. Seznamování s jednotlivými postavami se neslo v nudném duchu castingu, ve kterém jsme měli šanci vidět trapné uchazeče a ještě trapnější výkony. Vše se začalo rozjíždět až příchodem upíra na scénu. Bohužel musím konstatovat, že to nejlepší jsme měli možnost vidět pouze v krátkém černobílém snímku, který byl pouštěn postavám. Potom už totiž film ovládla jeho humornější podstata a jedna směšnější scénka střídala druhou. Většinou šlo však jen o suchý humor. Několikrát jsem se přistihl, že začínám pomalu usínat a konec jsem si musel pouštět dvakrát. Jediným opravdu světlým bodem byl hudební doprovod, jehož výběr se opravdu povedl. Nesmím opomenout i několik speciálních efektů, které byly rovněž na přijatelné úrovni té doby a zvýšili moje hodnocení. Většinou se točili kolem samotného upíra.(4.6.2010)

No obsah jsem nečetl, proto jsem byl docela zaskočen o co že tam jde. Skupina lidí 3 holky a kluk co jsou na konkurzu vybráni a pozváni na sídlo režiséra hororů Jurka. Už od jejich příjezdu je to tam celé divné služebnictvo vypadá jak z gotického hororu a ještě k tomu mluví jak "teplouši". Režisér tam ještě není a čveřice se musí dívat na film. Pak se v noci ukáže režisér jako upír a tvrdí jim, že je skuteční což jim dokáže a má pro mě poněkud zvláštní přání, aby ho do úsvitu zlikvidovali, ale jak na to musí přijít sami.(on je totiž nesmrtelný). V tomhle případě nezabírá ani čeněk ani kříž či dřevěný kůl. Ale co aspoň na čas zabere je třeba slzák, či kopnutí do rozkroku a nebo strčení vhs do zubů (což mě docela rozesmálo) . nakonec jim pomůže "jakási žena upírka co se pořád zjevuje a mizí a ta jim nepřímo poradí (sama to neví). Film se jako čistý horor nechová spíš jako hororová komedie.(7.8.2009)

• uprchlice

Konkurs mladých herců do filmu způsobí to, e se 4 mladí lidé dostanou na tajemný zámek a setkají se tam s úspěšným režisérem Jurkem o kterém se později dozví, že je upír... "Večeře s upírem" je průměrné, laciné béčko režiséra Lamberta Bavy. Nepřináší téměř nic nového. Maska upíra je celkem přijatelná. Herci špatní nebyli, ale nijak zvlášť nezaujali. Akcí, napětím a děsivou atmosférou se dost šetřilo. Krev nulová. Film se může ke konci zdát jako pohádka se šťastným koncem, což filmu hodnocení nezvýšilo. "Večeře s upírem" je jednoduché béčko s tajemnou hudbou, zlým upírem, ale jinak to žádný trhák není.(23.4.2017)