IMT Smile a Lúčnica - Made in Slovakia

• angličtina IMT Smile and Lucnica: Made in Slovakia (festivalový název)
Hudební / Taneční / Dokumentární
Slovensko, 2016, 110 min

Snímka opisuje jedinečný projekt, ktorý pobláznil celé Slovensko a dostal sa dokonca i za jeho hranice do Čiech. Spojenie tradičného v podobe súboru Lúčnica s kapelou IMT Smile na čele s obľúbeným a charizmatickým spevákom Ivanom Táslerom a režisérsky počin Jána Ďurovčíka, nenechalo divákov chladnými, podmanivé tóny ľudovej hudby v unikátnej kombinácii s tvorbou prešovskej hudobnej formácie zmenilo mnoho divákov na tanečníkov. Vypredané koncerty, neutíchajúci potlesk, tisíce nadšených fanúšikov, toto všetko a mnoho viac, bude súčasťou snímky IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia. Pozriete sa však i do zákulisia tohto unikátneho projektu. Nahliadnete do jeho „kuchyne" a ukážeme vám, čo všetko sa za projektom skrýva... (Continental film)

gogo76

Koncert bol skvelý, najviac ma zobralo to chlapské číslo s valaškami a klasika "Cingy lingy". Dokument o vzniku zas tak kvalitný nebol, ale ok. Mylne som si myslel, že to bude odvysielaný koncert. Mal som chuť si ho pripomenúť a nie počúvať kecy okolo. Nakoniec je to tak 50 na 50, ale stačí to na to, aby ste si urobili predstavu o vzniku i koncerte samom. 60%. ()

owwidius

Spojenie IMT Smile a Lucnica je fakt zaujimave, uz len za napad samotny palec hore, ale teda aj sa to fakt podarilo. Pricom zopar cisiel je fakt velmi dobrych, to spojenie ide pekne dokopy, zopar cisiel zase slabsich. Ale co sa tyka dokumentu, tak chybalo mi viac veci zo zakulisia. Predsa len, dost velky priestor dostava koncert samotny, ale zas nieje to ani cely zaznam koncertu - teda je to niekde medzi tym, a zaroven ani jedno ani druhe. Ale pozeralo sa na to fajn. [#47/2016] ()

Makky

Skvelé spojenie obľúbenej kapely a národného bohatstva v podobe Lúčnice. Dokonalý live zážitok si divák v tejto podobe môže krásne pripomenúť, hoci treba podotknúť, že ako dokument je tento snímok poslabší. Ponúka niekoľko zaujímavých postrehov do zákulisia, názory a okolnosti ohľadom vzniku projektu, avšak väčšinou ide len o zostrih hudobno-tanečných čísel. Osobne mi to však vyhovovalo :) ()

mclenin

Myšlienka stvoriť prepojenie pop/rockového žánru s folklórnym do jedného kompatibilného telesa a podať ho spôsobom príťažlivým širšiemu publiku je bravúrna, za to tlieskam. Spôsobu akým sa to podarilo celé zrealizovať a samotnej prezentácii skladám klobúk, zažiť to naživo musel byť naozaj neopakovateľný zážitok. Samotný dokument je akýmsi mixom stručného náhľadu do zákulisia a záznamu z niektorých vystúpení, zrejme tých najvydarenejších - presne ako píše vinc_vega, lepšie by však bolo vidieť záznam celého vystúpenia a samotný dokument mohol ísť hlbšie do "útrob" produkcie. Napriek tomu sa však jedná o veľmi dobre spracovaný snímok, ktorý na ploche takmer dvoch hodín ani nestihne nudiť (pokiaľ má človek rád minimálne jedného z hlavných protagonistov), a ktorý sprostredkúva atmosféru tohto jedinečného projektu zo štadiónov a hál do kinosál, až má miestami divák dojem, akoby tam bol, v strede diania. ()

MM_Ramone

Profesor Ing. Štefan Nosáľ vraj po bratislavskom vystúpení v Inchebe povedal frontmanovi a spevákovi Ivanovi Taslerovi: "Ivan chcem sa ti ospravedlniť, že som vám neveril. Myslel som si, že IMT Smile je len taká obyčajná kapela; nie ste obyčajná kapela." Po zhliadnutí titulu "IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia" sa s týmto tvrdením pána profesora plne stotožňujem. Spolupráca hudobnej skupiny IMT Smile a folklórneho, umeleckého súboru Lúčnica je oslavou slovenskej kultúry. Vytvorili spolu dokonalú symbiózu. Hudobne, choreograficky a vizuálne je to dokonalé. Grandiózny projekt. Veľmi ma mrzí, že som túto výnimočnú, originálnu, veľkolepú show nemal možnosť vidieť naživo. **** ()