Nastala chyba při přehrávání videa.
 • martinkaziki
  ***

  Zbytečně natahováné, nicméně za mě povedené. Líbila se mi kamera, prostředí, střídání tajemné linky a komických vystoupení těch dvou "sprostých žandárů". Spojení těhle Matlů a věčně namįchnutého Majera nemělo chybu. Kolejnik mě v teto roli az tak neseděl, ale postupem času jsem si zvykla. Na 4 hvězdy to u me není, ale je to určitě lepší trojka.(3.3.2018)

 • GeusX
  ***

  Detekvivní slovensko-český seriál odehrávající se na konci 19. století, jak název napovídá. Kladně bych ohodnotil kostými a výpravu, ačkoliv se prostředí moc nemění (kaštieľ v Betliari) a letecký záběr na Zádielskou dolinu se pouze opakuje. Herci také fajn, ačkoli na některé týpky jsem si musel dlouho zvykat. Vadí mi komické figurky přitroublých četníků, kteří drmolí a mají být asi vtipní, ale takovýto humor se v Čechách zřejmě moc nechytá. Děj a detektivní zápletka dobrá, jen je to natáhnuté na tolik dílů, že pokud některý propásnete, vůbec o nic nepřijdete (na začátku každého dílu je rekapitulace, která postačí). Mladší publikum může trochu odrazovat původní znění, čili slovenský jazyk (česky promlouvají pouze čeští herci). Největší pozitivum a přínos seriálu vidím ve zvýšení cestovního ruchu na východním Slovensku u Rožňavy. Už se mi v hlavě rýsují nápady na dovolenku ve Slovenském krasu a výlety po kaštieľoch (název pro slovenskou obdobu zámku, tvrze či hradu). :-) (pozn.: jsem t.č. v polovině seriálu a hodnotím: slabší 3*)(10.2.2018)

 • Crocuta
  **

  Jeden z nejrozvleklejších krimi seriálů posledních let a možná vůbec, plný klišé, nudné vaty a trapných rádoby komediálních vložek, který je - a to je u detektivky ta největší slabina - přes všechny zvraty od začátku do konce zoufale předvídatelný. Poctivě jsem zhlédl všech 13 dílů, ale i přes solidní výpravu a sympatické hlavní postavy to u mne na víc než hodně slabý průměr není.(30.3.2018)

 • brasek
  *

  Podľa očakávania TV JOJ opäť neprekročila svoj pochybný tieň. Pod maskou historickej kriminálky sa skrýva pochybná vec, ktorá sa tvári ako drsná krimi a zároveň naberie dych trápneho sitcomu, dialógy naozaj na úrovni slohovej práce žiaka prvého stupňa ZŠ (citát zubrik66) a myšlienkové pochody Jánoša Martona... to je také niečo otrasné až to doslova reže uši divákovi!(6.3.2017)

 • ShirleyS.
  ***

  Na slovenské aj české pomery veľmi sympatický koncept, ktorý síce vykráda zahraničnú tvorbu, no som rada, že tu vôbec niečo také vzniklo. Ústredné duo z hľadiska atraktivity oceňujem veľmi ;) herecky je to takisto slušné, ten hejt na Koleníka nechápem, Majer si to dáva s prehľadom. Dialógy nič moc, ale párkrát som sa zasmiala. Najviac by som vytkla, že je to hrozne pomalé, oproti západnej produkcii bolestivo rozťahané. Na druhej strane oceňujem kameru, krásne prostredie a fajn hudbu (chápem prirovanie k Ravenous, ale zas až taká úchylárna to nie je, skôr to vykráda amerického Sherlocka Holmesa). Dávam priemerné hodnotenie, pretože na môj vkus by tomu skutočne sedela o dosť kratšia stopáž, ale odpad to rozhodne nie je.(2.4.2017)

 • - Seriál sa nakrúcal od septembra do decembra 2016 v kaštieli Betliar, ktorý bol v tom čase uzatvorený pre reinštaláciu expozícií a inštaláciu kúrenia. (Scraffy)

 • - Rozpočet seriálu sa vyšplhal na 2 milióny eur, v priemere 154-tisíc na jednu epizódu. (Scraffy)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace