Líbí se mi prostředí, kde se to odehrává (zámek Betliar), vadí mi místní drmolící žandári a jejich blbost. Pokud to zvládnu dokoukat, zhodnotím i příběh. /// Příběh hoodně rozvleklý, dokoukala jsem to v podstatě jen díky těm krásným lokacím. Hlavní dvojice Koleník - Majer byla oko potěšující a místy i docela zábavná (zejména ta česká část). I ty drmolící žandáry jsem nakonec vzala na milost a ke konci už mě tak nelezli na nervy. Budu hodná, dám 3*. /// ROZHODNĚ mnohem lepší než Inspektor Max, toho jsem vzdala asi po třetím díle.(6.2.2018)

• Rhea

Hmm, co vlastně napsat... Na seriál jsem se dívala proto, že Betliar znám a rovněž jeho okolí, protože odsud pochází rodina mého přítele a mnohokrát jsem tam byla (v "Tiesňave" jsem byla i na túře). A také proto (přiznávám se bez mučení k této primitivní pohnutce založené na fyzické přitažlivosti), že se mi líbí herec Koleník. No a možná také proto, že mám celkem ráda kostýmovky. Začátek vypadal docela slibně, ještě asi další 3 nebo 4 díly jsem byla ochotna to považovat v rámci seriálové tvorby (kvůli Koleníkovi jsem totiž viděla i několik dílů Paneláku...) za celkem slušnou věc, i když mě tam děsně iritovala linie těch četníků. Bohužel nyní, v předvečer finále, musím napsat, že k odpadu to má dost blízko a v mých očích to od něj zachraňuje povedená výprava, celkem neokoukané tváře a ne úplně rutinní námět. Jinak je to velmi smutná podívaná. Detektiv, co si chtěl hrát na Hercula Poirota nebo Sherlocka, který vlastně na nic nepřišel (teda na nic více než průměrny televizní divák). A soudíc dle upoutávky na poslední díl by určitě hledal Démona z Tiesňavy dodnes, kdyby náhodou nenašli důkaz ve vrahově pokoji. Čekala jsem prostě více sofistikovanou detektivku, kde nebude v hlavní roli náhoda. Jelikož detektivka je nosné téma, celé se to tím pádem rozpadá. Je to rozvláčné, podezření se velmi neuměle stáčí tu na jednoho, tu na druhého, asi aby diváci byli zmateni. Do toho v tu dobu naprosto nereálný milostný vztah detektiva s hraběcí dcerou (která mu leze sama do ložnice i do postele), provokativní nahota (topení Julie ve vaně), příliš moderní mluva a celkové uvažování a navrch ti trapní "žandári". Zkrátka tu máme atributy klasického seriálu na milión pokračování, který se snažil tvářit seriózně a inteligentně. No ze začátku jsem se nechala i já trošku oklamat, bohužel kde nic není, ani smrt nebere a po celých 13 dílů už se mimikry udržet nedaly. Zítra očekávám, že vrahem bude ten, koho všichni tipují od úplného začátku, přestože byl v posledních dílech jako podezřelý ignorován (asi záměrně, aby to nakonec vypadalo jako strašný šok, protože pán Marton s ním přeci nepočítal!). Na nic skutečně překvapivého a navíc logicky zdůvodnitelného tam není prostor, protože imaginace scénaristů prostě nedosahuje úrovně Agathy Christie.(27.5.2017)

• bearmeedek

První část nového kriminálního seriálu na mě zapůsobila takto: na začátku mrtvola a pak už se celou dobu téměř nic neděje. Mdlé, suché, pokusy o humor trapné. Detektiv nezajímavý a jeho vnitřní monologové komentáře jsou slabou napodobeninou jiných obdobných postav. Dva žandári, kteří měli působit humorně, zanechávali jen stopu debility. Hudba ujetá a nevhodná k žánru. Úvodní píseň také fujtabl. Pilot by měl nejen uvést do děje, ale také nalákat k dalším dílům. Já jsem si po skončení řekl, že tohle stačilo a končím. Škoda dalších 12-ti hodin života. Za dva dny jsem udělal malý ústupek a na JOJ-ce zrychleným posunem zjistil, že i ostatní díly se vlečou od ničeho nikam. Poslednímu dílu jsem dal delší šanci. Zde se už opravdu tak neloudali a alespoň to bylo trošku v pohybu. Ovšem smutné je, že jsem zjistil, že i toto bylo ztrátou času. Možná by byl seriál zajímavější v šesti dílech (maximálně), místo v sebe ubíjejících třinácti. Mělo smysl za toto „dílo“ utratit dva milióny eur?(8.1.2018)

Tenhle seriál je jako den a noc. Má docela dost pozitiv ale i řadu negativ. Pokud jde o pozitiva určitě nelze neocenit už samotný námět historické detektivky a způsob její realizace v autentickém prostředí šlechtického sídla na Slovensku. S tím se pojí luxusní výprava, skvělé kostýmy a krásné lokace. Ty zvláště vyniknou díky místy skutečně obdivuhodné kameře. Obě hlavní detektivní zápletky jsou uvěřitelná, byť u té druhé mi chybělo trošku překvapivější vyústění (překvapivější odhalení postavy "démona"). Samozřejmě i to spojení slovenských a českých herců je příjemné (zvláště když tentokrát ani jedna z televizí nepřistoupila k dabingu). Ocenit lze i nápad spojit do jednoho týmu vyšetřovatelů dva naprosto odlišné typy mužů. Namyšleného městského hezouna v podání Jana Koleníka a prostého chlapa z dědiny ztvárněného Stanislavem Majerem. Jejich vzájemné špičkování nabízí milý humor. O mnoho méně humoru přináší postavy dvou mladých četníků/žandárů. To jejich chování mi místy přišlo vysloveně trapné a nehodné jejich postavení. Stejně tak mě vůbec nezaujaly ty rádoby humorné či bizarní případy, které tyto postavy řeší. Ostatně myslím si, že kdyby zde celá tato vedlejší dějová linka nebyla, seriálu by jen prospělo. Nemusel by mít tolik dílů a nemusel by být tak zoufale zdlouhavý. Ještě, že na internetu šlo tyto pasáže přeskakovat, v televizi bych to asi nevydržel se na to tak dlouho dívat. Další výtka se týká hudby. Neříkám, že byla vysloveně špatná. Líbilo se mi mj. použití lidových motivů. Ovšem dost mi vadilo, že hudba mnohdy vůbec neodpovídala tomu, co se zrovna na scéně odehrává. Jakoby seriálu chybělo něco jako hudební režie. Hudba bývá pro mě hodně důležitou složkou filmu/seriálu, tak i proto nemohu dát více než 3 hvězdičky. Ale jsem rozhodně potěšený, že takovýto historický seriál vznikl a že jsem jej mohl vidět. Zvláště poté, co mě tak zklamala druhá série 1. republiky.(6.1.2018)

• choze

Pilot: Okázale klasicky vystavěné (městský hrdina příjíždějící na vesnici, dva rozdílní policajti, kteří se nemusí, tajemná vražda spojená s místní pověstí) s pomalým tempem, slabými dialogy, většinou trapným humorem a směšnou ústřední písní, ale s pěknou výpravou, kamerou a sexy herci v hlavních rolích (byť mě jejich výkony nijak zvlášť nenadchly). Pro taťky a mamky v pohodě, ale já zůstanu u nějaké zahraniční quality tv.(2.4.2017)

• - Seriál sa nakrúcal od septembra do decembra 2016 v kaštieli Betliar, ktorý bol v tom čase uzatvorený pre reinštaláciu expozícií a inštaláciu kúrenia. (Scraffy)

• - Rozpočet seriálu sa vyšplhal na 2 milióny eur, v priemere 154-tisíc na jednu epizódu. (Scraffy)