• bearmeedek

První část nového kriminálního seriálu na mě zapůsobila takto: na začátku mrtvola a pak už se celou dobu téměř nic neděje. Mdlé, suché, pokusy o humor trapné. Detektiv nezajímavý a jeho vnitřní monologové komentáře jsou slabou napodobeninou jiných obdobných postav. Dva žandári, kteří měli působit humorně, zanechávali jen stopu debility. Hudba ujetá a nevhodná k žánru. Úvodní píseň také fujtabl. Pilot by měl nejen uvést do děje, ale také nalákat k dalším dílům. Já jsem si po skončení řekl, že tohle stačilo a končím. Škoda dalších 12-ti hodin života. Za dva dny jsem udělal malý ústupek a na JOJ-ce zrychleným posunem zjistil, že i ostatní díly se vlečou od ničeho nikam. Poslednímu dílu jsem dal delší šanci. Zde se už opravdu tak neloudali a alespoň to bylo trošku v pohybu. Ovšem smutné je, že jsem zjistil, že i toto bylo ztrátou času. Možná by byl seriál zajímavější v šesti dílech (maximálně), místo v sebe ubíjejících třinácti. Mělo smysl za toto „dílo“ utratit dva milióny eur?(8.1.2018)

V úvodu jsem měl celkem rozpaky. Dlouhá stopáž a pomalý děj mě trošku nudil. Ale postupem času se seriál rozjel a vtáhnul mě. Hlavním obrovským plusem a kořením seriálu byli dva žandáři. Z dvojice sem byl hotový z Ondríka. Ten borec mě ničil. Jeho grimasy a slovenská maďarština mě trhala břicho. Já se chlámal bože. Upištěný histerik byl úžasný:-)))(31.1.2018)

Seriál "česko-slovensky" mluvící to už tady chybělo. Vždyť ta slovenčina je tak "pekná a mekučká". Povedlo se zase něco skvělého, má to vtip i na tu tajemnou hrůzu, která kouká z každého rohu " kaštiela". I herci skvěle vybraní, a ti "dva žandáry", tak to je něco!!!! I ten úvodní song je super!!! Prostě 5hvězdiček!!!!!(14.1.2018)

• brasek

Podľa očakávania TV JOJ opäť neprekročila svoj pochybný tieň. Pod maskou historickej kriminálky sa skrýva pochybná vec, ktorá sa tvári ako drsná krimi a zároveň naberie dych trápneho sitcomu, dialógy naozaj na úrovni slohovej práce žiaka prvého stupňa ZŠ (citát zubrik66) a myšlienkové pochody Jánoša Martona... to je také niečo otrasné až to doslova reže uši divákovi!(6.3.2017)

Tenhle seriál je jako den a noc. Má docela dost pozitiv ale i řadu negativ. Pokud jde o pozitiva určitě nelze neocenit už samotný námět historické detektivky a způsob její realizace v autentickém prostředí šlechtického sídla na Slovensku. S tím se pojí luxusní výprava, skvělé kostýmy a krásné lokace. Ty zvláště vyniknou díky místy skutečně obdivuhodné kameře. Obě hlavní detektivní zápletky jsou uvěřitelná, byť u té druhé mi chybělo trošku překvapivější vyústění (překvapivější odhalení postavy "démona"). Samozřejmě i to spojení slovenských a českých herců je příjemné (zvláště když tentokrát ani jedna z televizí nepřistoupila k dabingu). Ocenit lze i nápad spojit do jednoho týmu vyšetřovatelů dva naprosto odlišné typy mužů. Namyšleného městského hezouna v podání Jana Koleníka a prostého chlapa z dědiny ztvárněného Stanislavem Majerem. Jejich vzájemné špičkování nabízí milý humor. O mnoho méně humoru přináší postavy dvou mladých četníků/žandárů. To jejich chování mi místy přišlo vysloveně trapné a nehodné jejich postavení. Stejně tak mě vůbec nezaujaly ty rádoby humorné či bizarní případy, které tyto postavy řeší. Ostatně myslím si, že kdyby zde celá tato vedlejší dějová linka nebyla, seriálu by jen prospělo. Nemusel by mít tolik dílů a nemusel by být tak zoufale zdlouhavý. Ještě, že na internetu šlo tyto pasáže přeskakovat, v televizi bych to asi nevydržel se na to tak dlouho dívat. Další výtka se týká hudby. Neříkám, že byla vysloveně špatná. Líbilo se mi mj. použití lidových motivů. Ovšem dost mi vadilo, že hudba mnohdy vůbec neodpovídala tomu, co se zrovna na scéně odehrává. Jakoby seriálu chybělo něco jako hudební režie. Hudba bývá pro mě hodně důležitou složkou filmu/seriálu, tak i proto nemohu dát více než 3 hvězdičky. Ale jsem rozhodně potěšený, že takovýto historický seriál vznikl a že jsem jej mohl vidět. Zvláště poté, co mě tak zklamala druhá série 1. republiky.(6.1.2018)