• brasek

Podľa očakávania TV JOJ opäť neprekročila svoj pochybný tieň. Pod maskou historickej kriminálky sa skrýva pochybná vec, ktorá sa tvári ako drsná krimi a zároveň naberie dych trápneho sitcomu, dialógy naozaj na úrovni slohovej práce žiaka prvého stupňa ZŠ (citát zubrik66) a myšlienkové pochody Jánoša Martona... to je také niečo otrasné až to doslova reže uši divákovi!(6.3.2017)

• 1mArc0

Hrozná, hrozná vyslovene hrozná televízna fraška, (na to aby som niečo také vyslovil nepotrebujem byť, ako zvyšok typických „kritikov" ČSFD, bez štipky pravopisu a slušného správania) späť k seriálu---> bez žiadnej perspektívy, bez poriadnej zápletky, bez poriadnej hudby, bez poriadneho obsadenia (našlo by zopár dobrých hercov, dobrých!), dokonca ani lokácie, v ktorých sa odohráva dej nezodpovedá obdobiu. Keď sú schopné štúdia vynaložiť peniaze na TOTO, tak prečo nie sú schopní obnoviť niektoré relácie, ktoré spĺňali bohaté požiadavky (Partička, S.O.S.) hold slovenská produkcia je v prdeli, a to poriadnej! .... nehovoriac o tomto „seriály“(23.5.2017)

Hodnotit bylo těžké, váhala jsem dlouho, dávala proti sobě plusy a mínusy, nakonec jsem to v rámci zachování rodinné rovnováhy ohodnotila směrem dolů. Plusem je rozhodně plynulost hlavního děje oživovaná epizodami každého dílu. Zatímco v hlavní linii děj posouvají Marton a Černý, hlavními figurami epizod jsou ti dva kreténi, otravní snad ještě víc než sněhulák Olaf z Ledového království (před pány smekám, byli ve svých rolích nablblých vykutálených podvodníčků na straně zákona tak přesvědčiví, že je zřejmé, že jsou to dobří herci). Dalším plusem jsou exteriéry, horší to je s interiéry, mluvíme-li o lidech - Marton (Koleník) je krásný chlap, ovšem charismatu má asi jako spařený salát. Charismatické chlapy tu zastupují Čech Majer a Polák Kosz. U hlavní ženské postavy jsem dostávala tik s pohledu na její ujíždějící oko. Výraz šilhavé kočky je skutečně silně znepokojující a já nejsem dost chlap na to, abych se z něčeho takového tetelila. Interiéry zámku, žandárské stanice a nemocnice jsou ovšem dokonalé. A samozřejmě, všechny ženy měly naprosto úžasné šperky, navíc šperky hrály jistou úlohu i v samotném vyšetřování, což se rovněž cení. Zkrátka - že jsem přísná a kritická já, to je v rámci normy. U slovenských diváků bych čekala vyšší hodnocení a 1890 v červených číslech, protože se mezi tuzemskými (pro mě tedy samozřejmě tamzemskými) seriály jedná o neotřelý a poutavý počin.(26.2.2018)

• bearmeedek

První část nového kriminálního seriálu na mě zapůsobila takto: na začátku mrtvola a pak už se celou dobu téměř nic neděje. Mdlé, suché, pokusy o humor trapné. Detektiv nezajímavý a jeho vnitřní monologové komentáře jsou slabou napodobeninou jiných obdobných postav. Dva žandári, kteří měli působit humorně, zanechávali jen stopu debility. Hudba ujetá a nevhodná k žánru. Úvodní píseň také fujtabl. Pilot by měl nejen uvést do děje, ale také nalákat k dalším dílům. Já jsem si po skončení řekl, že tohle stačilo a končím. Škoda dalších 12-ti hodin života. Za dva dny jsem udělal malý ústupek a na JOJ-ce zrychleným posunem zjistil, že i ostatní díly se vlečou od ničeho nikam. Poslednímu dílu jsem dal delší šanci. Zde se už opravdu tak neloudali a alespoň to bylo trošku v pohybu. Ovšem smutné je, že jsem zjistil, že i toto bylo ztrátou času. Možná by byl seriál zajímavější v šesti dílech (maximálně), místo v sebe ubíjejících třinácti. Mělo smysl za toto „dílo“ utratit dva milióny eur?(8.1.2018)

• Arsenal83

Začiatok seriálu má panelákový štýl a človek sa až pýta, má to teda byť detektívka alebo komédia? Scenár je typicky slovenský, neviem za čo berú jeho tvorcovia peniaze. Koleník s poirotovskými fúzami sa nielen hrá na inteligenta, ale ešte ako homoš hrá záletníka. Viac ako polovicu deja je vyplnená pseudokomediálnymi scénami a vyšetrovanie vraždy tak stráca na vážnosti. Prečo sa do toho nepustiť pochmúrnejším štýlom, keď kriminálna línia je celkom v poriadku? Kásting je tupý, slovenské neherečky striedajú krčmoví zabávači a jedine Majer stojí za to. Hudba je kabaretná a namiesto rozuzľovania prípadu sa dejú iné „podstatné veci“, ako je cigánska veštkyňa a dementní žandári.(28.3.2017)

• - Rozpočet seriálu sa vyšplhal na 2 milióny eur, v priemere 154-tisíc na jednu epizódu. (Scraffy)

• - Seriál sa nakrúcal od septembra do decembra 2016 v kaštieli Betliar, ktorý bol v tom čase uzatvorený pre reinštaláciu expozícií a inštaláciu kúrenia. (Scraffy)