Zmrtvýchvstalý

Resurrected

Velká Británie, 1989, 96 min

• helrohir

Greengrassov režijný debut ešte o jeho budúcom talente veľa nenapovedá. Základom deja je príbeh mladého vojaka, ktorý sa z hrdinu stane takmer štvancom, nenávidený priateľmi a známymi, a šikanovaný medzi spolubojovníkmi. Film je tak väčšinou psychologického charakteru. V niektorých chvíľach je z neho pútavá a provokatívna dráma, ale z celkového pohľadu ma výraznejšie nezaujal. Chýba tu niečo invenčnejšie v rámci réžie, alebo trocha svižnejšie vystavaný dej. Veľká pochvala ale patrí Davidovi Thewlisovi, ktorý podal vskutku obdivuhodný výkon. 40%.(20.4.2020)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(27.4.2006)

Chcel som vidieť tento film, pretože ním začínal Paul Greengrass svoju režisérsku dráhu, ktorá ho doviedla až do top ten mojich najobľúbenejších režisérov. Film ma nenadchol, ani nesklamal, len bol akýsi čudný. Nevýrazní herci, niektoré epizódy zbytočne zvýraznené, iné akoby nedotiahnuté, asi naň pomerne rýchlo zabudnem. Prítomnosť Rity Tushingham po pol storočí od Kvapky medu ma prekvapila menej, ako náchylnosť k lynčovaniu a vlastnej vojenskej spravodlivosti na východnom brehu Atlantiku.(2.3.2013)