Tsuki

Další výborný "dorama" seriál s Dómotem Cujošim. Začínám si říkat, jestli náhodou nemá nějaký čich na kvalitní a zajímavé scénáře (Že by si své role tak pečlivě vybíral, a proto hrál tak málo? Ale to si jenom domýšlím... :)) Každopádně, opět jde o roli, která Dómotovi padne jako ulitá. Prostý ale milý a poctivý kluk, který vede život, jak nejlíp dokáže. A tvoří zde výbornou trojici se Šibasaki Kó a Kuninakou Rjóko. U tohoto seriálu mě napadlo, jak málo vlastně člověk vidí realisticky a přesto zajímavě natočený seriál, který dokáže být maximálně poutavý i bez uměle vytvořených zápletek a různého přikrášlování. Scénář je skutečně kvalitní, postavy působí přirozeně a nikde tam nenajdeme uměle působící dialogy, které by tvořily dramatické situace založené na tom, že dejme tomu jedna postavá zamlčí informaci před druhou postavou. Naopak komunikace působí naprosto lidsky - když je nějaký problém, o kterém je třeba promluvit a nemá smysl ho zamlčovat, tak se o něm zkrátka normálně promluví a vyřeší se to. Každá postava má ovšem svůj vlastní specifický charakter a v rámci něho se také chová. A právě i díky této konzistentnosti to působí tak přirozeně a uvěřitelně. Člověk se snadno s postavami sžije natolik, že se s nimi po 11 dílech jen těžko loučí. Tématika je sama o sobě zajímavá, protože se týká hledání vlastního místa na světě a nějakého smyslu v životě. Tři hlavní postavy založí své přátelství na tom, že mají jeden společný prvek - všechny tři tak trochu zápolí s vlastním životem a neví, jakým směrem se vydat. Ale mají sami sebe navzájem. To všechno krásně podtrhuje hudba The Mamas & The Papas a titulní píseň "California Dreamin'" o tom, že člověk sní o tom, být na jiném místě, než na kterém je teď. Osobně mi to přišlo jako geniální kombinace. Hezky to do sebe zapadalo a zkrátka to fungovalo. Je to seriál s přirozenou a nenucenou dávkou dojemnosti, který zároveň dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Za mě se zařadil na podobnou úroveň jako Home Drama nebo Summer Snow. ~(4,7)~ ()