poster

V. S. L. (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2008, 16 min

Režie:

Jan Chramosta
 • Cloud
  ***

  Opět moc a moc oceňuji odvahu, že se Honza pouští do toho nejobtížnejšího - zobrazit realistické charaktery v žhavé současnosti v jejich "obyčejném" životě. Na to si v české kinematografii obecně troufá málokdo. Mrzí mne, že snahu trochu maří některé herecké výkony či slabší herecké "chvilky". Kamera je dle mne, taky krok zpátky. (Kouzelný most, Miluješ mně?, Bála, Harold a Vincent - ty všechny byly vizuálně rozhodně zajímavější). Takovýto příběh samozřejmě nepotřebuje nějaké vizuální orgie, ale aspoň nějakou úroveň by si držet měl. Bohužel kompozice, záběrování a výběr lokací je dle mne slabší. Chápu, že Honza chtěl zobrazit skutečná místa, ale věřím, že by to šlo udělat tak, aby působily estetičtěji... Co naopak chválím je to, že ač se v příběhu vlastně nic moc neděje, ve finále mne zamrazilo a rozhodně na mně mělo emotivní dopad. Což je určitě úspěch.(21.6.2009)

 • heyda
  *****

  Další kousek z dílny Honzy Chramosty a opět podobně jako u Dlouhé kaše nedoceněný. Nicméně chápu, že tohle je snímek dělaný pro úzkou skupinu obyvatel = studenty. Proto nikdy nemůže zaujmout tak široké publikum. Mě se to ale líbilo. Sice to zdaleka není taková bomba jako třeba Kouzelný most, ale já dám maximum, aby ty procenta trošku povyskočily směrem nahoru. :)(13.5.2011)

 • Itar
  ***

  Jako školní cvičení bezproblémově fungující, jako samostaný film už to má poměrně velké mezery, a to především v hereckých výkonech. Potenciál herci mají, akorát tomu chybí propracovanější režijní vedení. No a trošku té postprodukce a vytříbenější kamery by to také ještě sneslo. Pointa na konci potěšila.(1.7.2012)

 • Vančura
  ***

  "V. S. L." je velice civilní studentský film - civilní v dialozích, lokacích i celkovém vyznění. Celé je to dost ze života a podobné scény jako v tomto filmu se dnes a denně odehrávají na stovkách míst po celém Česku. Celkový dojem u mě bohužel sráží nepřesvědčiví herci. Obzvláště děsivá je scéna, kdy jde ústřední čtveřice jakýmsi podchodem a dívky spustí improvizaci songu "Chick Habit", který zazněl mj. v Tarantinovu filmu "Grindhouse: Auto zabiják" z r. 2007. Otřásal jsem se trapností, a to nejenom proto, že mám tenhle song stokrát naposlouchaný v originálu od April March. Navíc mě vždy irituje, hraje-li starší herec mladší postavu a je to ve filmu znát - hrdiny "V. S. L." jsou čerství maturanti, ale hercům bylo v době natáčení 21-22 let. Naštěstí to ve "V. S. L." ale není tak strašně bijící do očí, jako když třeba 30 letý Dustin Hoffman hrál v Absolventovi postavu 21 letého mladíka. Pointa mi přijde slabá a šla vymyslet líp, což lze ostatně říct o celém tomto filmu, proto nemohu jít s hodnocením výš.(24.5.2011)

 • Endyis
  **

  ač první půle vypadala velmi slibně, tak od doby začátku cesty, mě to nějak pomalu ale jistě začlo srát. Herci mi najednou začali být strašně protivní a afektovaní a to závěrečné vygradování už mi nesedlo vůbec. Režisérsky to bylo natočeno velmi vkusně a nápaditě, ale myslím, že to chtělo promyšlenější scénář a trošku umírnit (či vyměnit) některé představitele...(1.6.2010)