Lauscha v roku 1890. Nemecké mesto ležiace na juhu Durýnskeho lesa je centrom tradičného sklárskeho remesla. Po náhlej smrti svojho otca sa sestry Johanna (Luise Heyer) a Marie (Maria Ehrich) Steinmannové ocitnú na mizine. Ako ženy nesmú pokračovať v sklárskom umení svojho otca, a tak hľadajú svoje šťastie inde: Johanna ako asistentka obchodníka so sklenenými výrobkami Friedhelma Strobela (Dirk Borchardt), Marie ako maliarka na sklo v dielni Wilhelma Heimera (Max Hopp) a onedlho aj ako manželka jeho syna Thomasa (Franz Dinda). Strobel však Johannu brutálne obťažuje, Heimer zneužíva umelecký talent Marie a Thomas sa ukáže byť notorickým alkoholikom a tyranom. Trápenie zomkne sestry dohromady a rozhodnú sa vziať svoj osud do vlastných rúk. Vzoprú sa tradíciám a pokračujú v prevádzke otcovej sklárne, spočiatku tajne a potom v otvorenej súťaži s konkurenčnými podnikmi ovládanými mužmi. Pritom prekonávajú veľké prekážky, vynachádzajú sklenené vianočné ozdoby a nakoniec objavujú, čo to znamená milovať... (TV Doma)

misterz

Celkom príjemný vianočný historický film plný krehkej krásy - o vzniku vianočných a ďalších ozdôb z fúkaného skla. Výprava a kostýmy tiež neboli najhoršie, pričom sa mi páčila i osobná dráma oboch sestier - nič hlboké no ani nudné, na nenáročný relax pri koláčoch ako stvorené. Lepší priemer. 65/100 ()

Marze

Johanna a Maria řeší různé problémy v dokonalém kostýmním prostředí. Dle Wikipedie to je natočeno dle románové předlohy. ()

rigby

Příjemný vánoční film o vzniku skleněných ozdob. Vše je tak, jak má zejména v německém filmu být. Dobro a láska nakonec zvítězí nad zlem a nenávistí. A přijdou krásné křehké bílé vánoce. 3- ()