• Hong Kong

• Irsko

• Austrálie

Drama / Rodinný

USA / Hong Kong, 2017, 113 min

Tak krásný film už jsem hezky dlouho neviděla. Je to takové hodně odlehčené drama, která vás ale chytne za srdce a pokud jste aspoň jednou nebrečeli, pak vám bohužel musím oznámit, že máte srdce z kamene (já brečela minimálně třikrát). Přiznám se, že mně knížka nějak minula, takže jsem ráda, že se ke mně tento krásný příběh dostal aspoň prostřednictvím tohoto filmu. Ten je vážně báječně natočený a má naprosto skvostné obsazení. Dávám bod za Julii Roberts a Owena Wilson, kteří by manželský pár mohli ztvárnit už ve všech jejich následujících filmech. Tak moc se mi líbili. Hlavní hvězdou samozřejmě je malý Jacob Tremblay, který je tu díky maskérům k nepoznání. Jsem vážně ráda, že si tuhle roli vybral z těch správných důvodů a do budoucna mu předpovídám, že tenhle film mu budou hodně často připomínat. Dalším plusem pro mě bylo, že se film/děj zaměřuje hlavně na děti. To je v poslední době docela časté ("Stranger Things", "It"...), ale mě to hrozně baví. A moc se mi líbilo, že jsme měli možnost vidět hned několik různých pohledů na jednu a tu samou věc. O Mirandě jsem si prvotně myslela, že je blbka, ale když mluvila o tom, co se s ní děje, už jsem se jejímu chování tolik nedivila. Pokud jde o Viu, sestru Auggieho, tak za její pohled jsem byla asi nejradši, protože když se člověk soustředí na hlavní postavu, kterou je chlapec s deformovanou tváří, moc rychle si neuvědomí, že všechna pozornost je věnována právě jemu a někdo jiný, kdo by potřeboval aspoň špetku té pozornosti, tím docela trpí a cítí se hrozně osaměle. Ale jak už to tak v amerických filmech (není to ovšem pravidlo) bývá, konec dobrý, všechno dobré. A zrovna u "Wonder" jsem za to moc ráda.(3.2.2018)

Opravdu dlouho jsem přemýšlela kolik tomu mám dát hvězdiček, ale rozhodla jsem se pro plný počet. V tom filmu je všechno. Zasmějete se, popřemýšlíte o svém chování a hlavně, hlavně si několikrát pobrečíte. Hlavní postavy si ve filmu hned zamilujete, s každým z nich soucítíte. Kniha mě jaksi minula, ale po shlédnutí tak hezkého filmu si jí rozhodně precut a už se na knihu moc těším. Julia a Owen skvělý manželský par,docela mě překvapilo, jak k sobě hezky jdou. Rozhodně je to film, který ve mě něco zanechal a vždy se na něj ráda podívám.(2.3.2018)

• ruhebitte2010

První třetina 80%, druhá 60%, třetí 30%. Řekněme první polovina filmu je velmi příjemná, jenže když se to začne přehánět s pozitivismem, 99,999999% lidí je hrozně přejících, chápajících, všichni všechno přožívají, napravují se, tak se i z příjemné věci stane kýč tlačící na pilu(city) o 106. Život i jeho příběhy obvykle nejsou jen černé ani jen růžové, ve skutečnosti to prostě takto jako je v tomto filmu nefunguje.(18.4.2018)

Patřím mezi ty, kteří se rádi dokážou nechat citově vydírat a obecně dokážu ocenit film, kde se mluví o lidské indispozici, postižení, nebo jiné anomálii, která člověka dokáže stavět mimo lidskou společnost. Ani ne tak Julia Roberts a Owen Wilson, ale především děti v čele s bravurními Tremblayem a Vidovič táhnout tenhle lidský a emotivní film..................moje hodnocení = 9 z 10.(15.2.2018)

Příjemně plynoucí snímek o tom, že nikdo z nás by neměl soudit knihu podle obalu, a že každý z nás si alespoň jednou v životě zaslouží potlesk ve stoje. Wonder staví na jednoduché kostře příběhu, díky níž víte hned na začátku, jak to celé dopadne. To by zase tak tolik nevadilo, jelikož snímek nabídne perfektní herecké výkony a velký pozitivní náboj. Bohužel, ke konci se film zvrtne v šíleně "přeslazený cringe fest", z něhož Vás rozbolí hlava. Tento styl zavděčit se úplně všem mi zde vážně nesedl, přičemž velmi pokazil výsledné hodnocení. Škoda. „Auggie can't change how he looks. Maybe we should change how we see.“(9.2.2018)

• - Auggiho (Jacob Tremblay) nemoc se nazývá Treacher Collinsův syndrom. (BadCat)

• - Kromě Jacoba Tremblaye (Auggie) si zde zahraje také jeho sestra Emma (Michelle) i otec Jason (ředitel tábora). (BadCat)

• - V závěrečné scéně filmu můžete vidět autorku knižní předlohy, R.J. Palacio, jako nadšenou divačku u předávání cen žákům. (Veeria)