poster

Evropané

 • anglický

  The Europeans

Drama

Velká Británie, 1979, 87 min

Režie:

James Ivory

Předloha:

Henry James (kniha)

Producenti:

Ismail Merchant

Střih:

Humphrey Dixon

Kostýmy:

Judy Moorcroft
(další profese)
 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1979 - Nominácia na 1. cenu(24.1.2013)

 • 01Zuzana10
  **

  Úvodné titulky (hudba, náčrty) ma naladili a zdvihli očakávania od náhodne nájdeného filmu. Sklamalo až postupné zistenie, že v celom filme nešlo o nič iné, iba o vzťahy dvoch príbuzenských rodín. Jediné čo zaujalo je občasný pocit, že presne si viem predstaviť atmosféru, v ktorej sa nachádzajú herci. Keď sa prechádzajú jesenným lesom, svieti na nich teplé mäkké podvečerné svetlo, či keď ležia vonku na slnku. A tá hudba, ako keby chcela osladiť vzduch. Škoda, na mňa to celkom nezafungovalo.(10.6.2013)

 • IdaHutt
  ****

  Vycizelované komorní romantické drama s rafinovanými dialogy a přesnými psychologickými detaily. Nenadálý příjezd evropských příbuzných převrátí poklidný život úctyhodné středostavovské americké rodiny. Do puritánského prostředí přicházejí sourozenci - rozvádějící se baronka a její bohémský bratr. V kulisách dvou domů a zářivého podzimního parku se začíná hrát o city i jiné věci. Než stihne opadat barevné listí, osudy mnohých se změní. - Ivoryho mistrovský kousek je sice natočen podle stejnojmenného románu Henryho Jamese, současně však svou atmosférou a postavami připomíná jak příběhy austenovské, tak čechovovské.(28.6.2011)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Kostýmy. . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(31.3.2004)

 • Aky
  ****

  Záběry koncipované jako olejobalby, vlídná muzika, promyšlené, chytré dialogy, všechno do sebe harmociky zapadá a vytváří komorní, mírně napjatou atmosféru, v níž děj pomaličku odplývá jako pramen medu.(9.11.2012)

 • - Snímek je adaptací stejnojmenného románu Henryho Jamese z roku 1878. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace