Osud tomu chtěl

It Had to Be You

Osud to chcel

Komedie / Romantický

USA, 2000, 94 min

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to oddychová, možná trochu nenáročná romantická komedie. Vtipné scény vyplývají tak nějak z děje, naopak násilné pokusy o humor moc nefungují a to je asi jediný slabý místo filmu. Možná proto ho spousta lidí přejde bez povšimnutí, ale o tom tenhle snímek není. Celý film se odehrává v New Yorku, z velký části v nádherných interiérech známého hotelu Plaza, nebo v Central parku a je velmi dobře obsazený – krásná Natasha Henstridge je určitě největší tahák filmu, jejím protějškem je sympaťák Michael Vartan. Druhou dvojici tvoří drsňák Michael Rispoli a prostořeká Olivia d`Abo, kterou si můžete pamatovat jako Karen, starší sestru hlavního hrdiny ze seriálu Báječná léta. Určitě jde o jeden z nejkrásnějších filmů s Natashou Henstridge, která takových pohodových snímků moc nenatočila. Právě tady nezapře svojí původní profesi modelky, působí decentně sexy, třeba při večeři v hotelový restauraci je opravdu nádherná. Pro její fanoušky je tenhle film nutnost, tím spíš, že nic podobného (kromě Samotářů v New Yorku) nenatočila a nejspíš už ani nenatočí. Navíc moc nechybělo a vůbec se to nemuselo dostat do distribuce a to by byla velká škoda, protože je to hodně příjemná záležitost. Steven Feder natočil film v roce 1998, ale kvůli různým smluvním problémům byl uvedený až o dva roky později.(17.10.2007)

• Terva

Tohle nefunguje ani jako komedie ani jako romantika.(22.4.2012)

• Pavlík

08. 05. 2011 (160.); sladké, nic pro pány(9.5.2011)

taková milá malá poměrně všední romantická komedie, jejíž obsah sice zapomenete rychle, ale ozvěna některých momentů může v duši deznívat dlouho.. hlavní dvojici tu kupodivu zcela zastínla dvojice "nahrávačů" Rispoli - d'Abo, kteří vytvořili usměvně svérazný pár..(28.1.2008)

• Elyssea

Příšerné. Dlouhé, nicneříkající záběry na to, jak hrdinové přemýšlí/ jsou zdrcení atd. Hlavní hrdinka je minimálně pro mě naprosto nesympatická, z Vartana, kterého mám jinde docela ráda zbyla jenom ta slupka. Neuvěřitelně klišovitý závěr, který byl natolik předvídatelný, až se mi z toho chtělo brečet nikoliv dojetím. Možná, že by si to zasloužilo jednu hvězdičku, ovšem já dopředu uhodla i ten kočár. E-e.(30.7.2008)