Endangered

USA, 1994, 91 min

Nick Kellis

Nick Kellis

David Blangsted

Trochu atypický survival / exploitation kúsok odohrávajúci sa v prekrásnej prírode, kde sa vyberie mladá žena so svojim priateľom. Natrafia však na skupinku zabijakov, ktorí sa rozhodnú, že si ju ponaháňajú, no hlavná hrdinka sa rozhodne brániť stoj čo stoj. A keďže nemala problém ukázať prsia (čo samozrejme potešilo), už som len čakal, kedy dôjde k nejakému peknému znásilneniu a následnej pomste. Napokon som však ostal trochu sklamaný. K znásilneniu nedošlo (pričom možností bolo dostatok), a ani tie mordy neboli bohvie čo. Režisér sa totiž koncentroval najmä na postavy, takže občas sa z kladnej či zápornej postavy vykľuje niečo iné, no ale títo záporáci si začali riešiť problémy medzi sebou a likvidovali sa navzájom, takže naháňanie hlavnej hrdinky bolo napokon odsunuté na druhú koľaj, a to je veľká škoda. Omnoho viac by som privítal klasický, šablónovitý rape and revenge, ako bol napr. I Spit on Your Grave, takéto kúsky ma totiž ešte nikdy nesklamali. Ináč je to celkom fajn, pekne nakrútené, dostatočne akčné a svižné.(5.9.2012)