poster

Plavčík (festivalový název)

 • Japonsko

  Pûrusaido man

 • Japonsko

  プールサイドマン

 • angličtina

  Poolside Man

Drama / Thriller

Japonsko, 2016, 117 min

Scénář:

Hirobumi Watanabe

Kamera:

Woo-Hyun Bang
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rejže
  ***

  Ten film je takové Perpetum mobile. Několikrát se odehraje tentýž děj, dokud se neposune dál. Pár věcí jsem ale naprosto nechápala, taková schizofrenie, kdy hlavní hrdina neví zda chce být teroristou nebo zápaďákem co každý den se krmí v Mekáči. Ale na konci si zvykne, chlapec :-) Kdyby ten hlavní hrdina neměl tajemné charisma a kamera nás nezavedla do pěkných krajin, tak bych byla přísnější...(7.5.2018)

 • dhejbal
  **

  Zajímavý film s dost divným koncem. Kvůli své roztahanosti, nevýřečnosti a častému opakování takřka totožných scén asi na festivalech nepatřil a nebude patřit k největším hitům.(9.7.2017)

 • morgos

  Po prvních cca 15 minutách začali lidé odcházet z kina, ale pak začala dlouhá řada statických záběrů dávat smysl a výsledek nebyl tak katastrofální jak to na začátku vypadalo. Dlouhou dobu tu spíše vypadá jako nějaké školní cvičení s kamerou a světlem, ale ve výsledku to dává smysl. Nicméně bych to určitě nechtěl vidět znovu.(9.7.2017)

 • dennykr
  ***

  Jak píše festivalový katalog, Plavčík je geometricky přesný film, promyšlený do nejmenšího detailu. Jenže v průběhu projekce selhává právě v tom, jak vykonstruovaně působí. Směřuje k plánovanému vyvrcholení bez sebemenšího zaváhání. V první hodině je sice radost sledovat, jak parametricky Watanabe pracuje, to se ale změní ve chvíli, kdy začne některé motivy stupňovat. Film kompletně převrátí výrazové prostředky a začne být doslovný. Precizně komponované záběry začnou být narušovány, rutina je rozbita. Dosud šeptající film začne na diváka křičet, tiché náznaky se mění ve velká gesta. Víc na blogu.(8.7.2017)