poster

Plavčík (festivalový název)

 • Japonsko

  Pûrusaido man

 • Japonsko

  プールサイドマン

 • anglický

  Poolside Man

Japonsko, 2016, 117 min

Scénář:

Hirobumi Watanabe

Kamera:

Woo-Hyun Bang
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dennykr
  ***

  Jak píše festivalový katalog, Plavčík je geometricky přesný film, promyšlený do nejmenšího detailu. Jenže v průběhu projekce selhává právě v tom, jak vykonstruovaně působí. Směřuje k plánovanému vyvrcholení bez sebemenšího zaváhání. V první hodině je sice radost sledovat, jak parametricky Watanabe pracuje, to se ale změní ve chvíli, kdy začne některé motivy stupňovat. Film kompletně převrátí výrazové prostředky a začne být doslovný. Precizně komponované záběry začnou být narušovány, rutina je rozbita. Dosud šeptající film začne na diváka křičet, tiché náznaky se mění ve velká gesta. Víc na blogu.(8.7.2017)

 • morgos

  Po prvních cca 15 minutách začali lidé odcházet z kina, ale pak začala dlouhá řada statických záběrů dávat smysl a výsledek nebyl tak katastrofální jak to na začátku vypadalo. Dlouhou dobu tu spíše vypadá jako nějaké školní cvičení s kamerou a světlem, ale ve výsledku to dává smysl. Nicméně bych to určitě nechtěl vidět znovu.(9.7.2017)

 • dhejbal
  **

  Zajímavý film s dost divným koncem. Kvůli své roztahanosti, nevýřečnosti a častému opakování takřka totožných scén asi na festivalech nepatřil a nebude patřit k největším hitům.(9.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace