Bohatý podnikatel pořádá velkolepou párty, jejíž hvězdou ja slavný spisovatel Ali Majdi, který i zde ve svém proslovu bojuje proti násilí, zločinnosti a úpadku morálky. Bezpečnostní opatření odpovídá významu pozvaných osob, ale přesto se zločinnému komandu daří postupně likvidovat ochranku. Potom při přestřelce je manželka podnikatele zabita a on sám vyvázne jenom zázrakem. (ČSFD)

Wacoslav1

Trochu menší úlet a o něco pravděpodobnější film, než Revanš od stejného režiséra. I když i tady je to docela dějová kravina, tak to ještě v rámci možností dává smysl a akce ušla. Takže dávám průměrných 55% ()

SeBig

Moc jsem si od toho nesliboval, a taky jsem toho moc nedostal. Akce celkem nezáživná, Gruner opět vážnej a neprohodí snad ani jednu pořádnou hlášku, naopak příběh zase tak hroznej nebyl a ta přestřelka v tom lese za doprovodu La Bamba měla taky něco do sebe. Spíš horší průměr. ()

Lacike

Mohla z toho byť skvelá buddy movie akčná komédia s netradičnou dvojkou. Olivier Gruner ako neohrozený hrdina typu Rambo a John Ritter ako v boji totálne nepoužiteľný kravaťák, ktorý si najme Gruniera, aby mu pomohol nájsť zloducha (Martin Kove), ktorý mu zabil ženu. Lenže chémia medzi ústrednou dvojkou neexistuje. Ritter sa síce snaží nahadzovať nejaké hlášky, ale Gruner len mlčí a neprítomne pozerá. Mimo akcie je nepoužiteľný. Film preto zachraňuje na videobéčko celkom veľká porcia akcie a mnoho exotických lokácií. Ešte v prvej polovici má film švih a okrem priemernej úvodnej prestrelky sa dočkáme hlavne skvelého uvedenia Grunerovej postavy v scéne v ktorej behom bitky Bourneovsky vynaliezavo využíva rôzne predmety, ktoré má po ruke a dosť brutálne zneškodní všetkých zloduchov. Naviac je to ale všetko pekne prehľadne natočené a skvele zostrihané. Až mi je ľúto, že to je po akčnej stránke vrchol filmu. Potom sa vo filme dlho kecá a akcie sa dočkáme až v poslednej tretine. Bitky, prestrelky naháňačky. Nič svetoborné, ale rozhodne príjemný dobový štandard, ktorý si vychutnám oveľa viac ako súčasný digibordel. No a sem tam sa konečne vydarí aj nejaká hláška napriek tomu, že sa Gruner tvári neprítomne. Samozrejme nesmie behom filmu chýbať aj nejaké zábavné šokujúce odhalenie alebo nahotinky. Celkom by som rád videl dobre obsadený remake v ktorom by niekto spároval takúto nesúrodú dvojku. Takže celkovo to je príjemné béčko, ktoré keby som videl prvýkrát v dobe vzniku, tak by som ho určite sledoval dookola do zodratia VHSky. 6/10. ()

Martin741

Reziser Avi Nesher natocil ciry produkt 90. rokov. Dnes uz film posobi vycpelo a nepatricne, v 90 - kach , keby som to videl ako 13, 14 rocny, tak dam vysoke hodnotenie. Dnes nie, lebo Oliver Gruner /Bojovník /1995/ nevie hrat, dnes je to uz 60 rocny dedo a je pravom tam, kde je : 30 % ()

Acrobat odpad!

Pre zhulenych maju tam vsetko. Nehercov, katastrofalne efekty, posadnuty zly krizmi, ohnom, kultom, nechyba naha zena a hlavny hrdina takmer nahy a uvazneny. Skrtas si statistov a okrem uvodneho prepadu, ktory je krvavy sa tu toci nehostinna rutina plna nestastnych dialogov, motivacii a zalostne umeleho twistu. Z bojov nic nebude a taktiku nehladaj. Skratka vymytie mozgu v anonynmej bezautorskej praci za ktoru nemozno dat placu. (Videne 17.12.2019, filmplus archiv) ()