Funohan

Vardara

Zajímavý temný film s mysteriózně laděným příběhem. Nebylo to sice nic nového (podobný styl zabíjení byl i v americkém filmu případ číslo 39), ale hlavní postava „psychouše“ byla zahrána dobře. Silné tři hvězdičky a možná, kdyby se tvůrci více snažili zvýšit pocit nejistoty a napětí, určitě bych šla s radostí i výš. ()

Vavča

Městem koluje legenda, že když chcete někoho doopravdy zabít, stačí nechat v jedné telefonní budce nalepený vzkaz na spodní straně telefonu... Musíte to však chtít doopravdy, jinak zemřete také. Vcelku slibná premisa, hlavní persóna Tadaši Usobuki (vynikající Tóri Macuzaka) se umí dostat svým klientům i obětem takříkajíc do hlavy a dovede si je podat řadou nečekaných způsobů. Jeho schopnostem úspěšně odolává Tomoko Tada (Erika "dřevo" Sawadžiri). Zajímavá detektivka s prvky nadpřirozena, psychologického thrilleru, film je napínavý, baví mě, jediné co ho táhne dolů je Erika Sawadžiri, její výkon je prostě pěst na oko proti tomu, co předvádí Tóri, žádné charisma, bývalý idol puberťáků (dnes už ji bohužel věk začíná dohánět) sice dokáže odříkat nějak dialogy, ale neumí postavu dektiva podat dostatečně podat tak, aby byla důstojným soupeřem. Pokračování bych se nebránil, jen prosím nějakou profiherečku. ()